نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كلكته ، شهر عود و چاي و ادويه (2)

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1392/02/10

ديدني‌هاي كلكته ؛
یکی از مهم‌ترین بناهای کلکته ، کاخ تماشایی ویکتوریاست که به سبک معماری ایتالیایی و به یاد پرنسس زیبای هندی ، راجا ، ساخته شده است . کاخ ویکتوریا در امتداد خیابان جورج ‌گیت ، میان پارکی زیبا قرار گرفته و به غیر از توریست‌ها ، مردم محلی نیز برای گشت و گذار به اینجا می‌آیند . حالا که تا نزدیکی کاخ ویکتوریا آمده‌اید ، بد نیست پیاده‌روی در خیابان چورینگی را هم تجربه کنید . خیابانی سرسبز با نورپردازی‌های تماشایی که به قلعه عظیم و تسخیرناپذیر انگلستان ختم می‌شود .
قلعه هنوز هم تحت حفاظت‌های شدید امنیتی است و تنها با مجوزهای خاص می‌توان از آن بازدید کرد . تقریبا بیشتر دیدنی‌های کلکته در همین خیابان چورینگی جمع شده‌اند ؛ موزه هندی‌ها که در سال ١٨٧٧ به سبک معماری ایتالیایی ساخته شده ، مجموعه‌ای از دیدنی‌های عجیب و غریب از هند و حتی جاهای دیگر جهان را در خودش جا داده . اطراف منطقه فورت ‌ویلیلم ، در نزدیکی همین خیابان ، رستوران‌های بسیاری را می‌توان پیدا کرد . با اینکه کمتر پیش می‌آید کسی در هند ، هوس غذای چینی کرده باشد ، ولی تعداد رستوران‌های بین‌المللی در این شهر کم نیست .

در کل بیشتر توریست‌ها سعی می‌کنند در همین دور و بر خیابان چورینگی اقامت داشته باشند . این منطقه هتل‌های خوبی هم دارد که شاید در زمان تعطیلات قیمت بالاتری داشته باشند ولی خیال‌تان را از بابت رفت و آمد و مسیرهای شلوغ راحت می‌کنند ؛ البته هتل‌های خیابان سادر هم به خاطر قیمت‌های مقرون به صرفه و دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی طرفدارهای خودشان را دارند .
یکی دیگر از مناطق پر رفت و آمد کلکته که برای توریست‌ها هم خیلی دوست‌داشتنی است ، باغ‌های بی‌بی‌دی است ؛ اطراف این باغ چند تایی مرکز خرید ، سینما و مسجد قدیمی تیپو سلطان قرار گرفته . در قسمت جنوبی این منطقه ، محله چینی‌ها واقع شده . با اینکه چینی‌ها دیگر زیاد به کلکته مهاجرت نمی‌کنند ، ولی هنوز بازار و دو معبد رنگارنگ چینی در این شهر باقی مانده‌اند . در میان بازار شلوغ چینی‌ها ، کلیسای ارامنه با نمای سفید رنگش که اوایل قرن 18 ساخته شده ، آرام ایستاده است .

اطراف باغ بی‌بی‌دی ، چشمه آبی وجود دارد که در قدیم آب کلکته را تامین می‌کرده و به همین خاطر مردم شهر آن ناحیه را میدان مخزن می‌نامند . در این ناحیه ساختمان‌های مستعمراتی زیادی با معماری‌های متفاوت وجود دارند . گاهی از عمر ساختمان نزدیک به 300 سال می‌گذرد ، اما هنوز هم مردم یا بخش‌های دولتی در آن اقامت دارند .

صنايع دستي را از ياد نبريد ؛
کلکته یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری صنایع دستی هند است . مثلا لوازم چرمی و چوبی با کنده‌کاری‌ها یا زری‌دوزی‌های منحصر به ‌فردی که گاهی داستانی از یک شعر را روایت می‌کنند . به خاطر ارزش هنری و یگانه‌ بودن این آثار در جهان شاید در مراکز خرید بزرگ مثل متروپولیس ( نزدیک هایلند پارک ) و متروپلازا ( نزدیک سفارت انگلستان ) قیمت‌های خیلی بالایی داشته باشند ، ولی اکثر آ‌نها را در بازارهای محلی مثل بازار کیدرپور با قیمت‌های پایین‌تری می‌توان خرید .
معمولا انتخاب بین بدلیجات ، لباس‌ها ، عودها و ادویه‌های هندی سخت است ، ولی به هر حال همه مسافران وسوسه می‌شوند تکه کوچکی از این همه رنگ و بو را توی چمدان‌های‌شان جا دهند . اگر در کلکته وقت بیشتری داشتید رودخانه مقدس هوگلی را از یاد نبرید ؛ مخصوصا اگر در زمان فستیوال پوجا در کلکته بودید . در ایام جشن ، بت‌ها و مجسمه‌های هندی را داخل این رودخانه می‌اندازند و معتقدند روح مقدس آنها برای همیشه در این رودخانه باقی می‌ماند .