نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كلكته ، شهر عود و چاي و ادويه (1)

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1392/02/08

كلكته يكي از هندي‌ترين شهرهاي هندوستان است . در كتاب‌هاي تاريخ مدارس اسم كلكته را زياد شنيده‌ايم اما اين شهر به راستي چه جور جايي است ؟ كلكته ، یکی از شهرهای مهم هند است که تا چند سال پیش پرجمعیت‌ترین شهر هند بود ولی اکنون دهلی و بمبئی از آن پرجمعیت‌ترند . از سال ۱۷۷۲ تا ۱۹۱۱ کلکته پایتخت هندوستان بود و پس از آن مرکزیت حکومت به دهلی نو انتقال یافت .
از سال ۲۰۰۱ نام این شهر را به «کولکاتا» برگرداندند تا به تلفظ بنگالی آن نزدیک‌تر باشد ولی همچنان در نوشته‌های فارسی مانند برخی دیگر از زبان‌ها همان صورت قدیمی به ‌کار می‌رود .

کلکته ، مرکز ایالت بنگال غربی و پایتخت پیشین هندوستان است . با اینکه یک وقتی این شهر پرجمعیت‌ترین شهر هند بود ، اما این عنوان را هم به همراه عنوان پایتخت به دهلی‌نو واگذار کرد و امروزه ، به عنوان شهر پر جنب‌ و جوش هند شناخته می‌شود ؛ شهری بزرگ با خیابان‌های تو در تو ، رستوران‌ها ، زندگی شبانه و دیدنی‌هایی فریبنده که فرهنگ هند را به خوبی نشان می‌دهد .
كلكته آب و هوای گرم و مرطوب دارد . زمستان‌هایش معمولا یک ماه و نیم بیشتر طول نمی‌کشد و دمای هوایش به کمتر از 10 درجه سانتی‌گراد نمی‌رسد . گرم‌ترین ماه سال هم ، ماه مه با نزدیک 40 درجه سانتي‌گراد است . تمام فصل‌ها بنا به سلیقه ، مسافران خودش را دارد ولی با وجود دمای هوا ، تعطیلات تابستان یا ژانویه می‌تواند فصل شلوغی برای سفر به کلکته باشد .

به هر حال ، اگر عادت به گرمای زیاد ندارید ، با توجه به اینکه غذاهایی که در هند می‌خورید پر از ادویه و فلفل خواهند بود ، نوشیدن آب سالم و لیمو را فراموش نکنید . تجربه غذاهای متفاوت که از عطر و طعم‌شان نمی‌توان چشم‌پوشی کرد ، ممکن است با عادت‌های غذایی شما سازگار نباشد و گرمای هوا نیز آن را تشدید کند ؛ قبل از انتخاب زمان سفر ، به همه اینها خوب فکر کنید .
کلکته یکی از متنوع‌ترین راه‌های حمل و نقل را در جهان دارد : خطوط اتوبوس ، تاکسی‌های زرد رنگ ، قایق‌هایی که مسافران را دو طرف رودخانه جابه‌جا می‌کنند ، متروی کلکته که اولین قطار زیرزمینی هندوستان بوده ، تراموای کلکته که تنها تراموای موجود در هند است ، قطارها که در حومه شهر هستند و در آخر ریکشاها ، موتورهای سه‌چرخه هندی که خیلی تند و تیزند و گاهی کابین بدون درشان با گل و مهره تزیین می‌شود .
ریکشاها را در مناطق قدیمی کلکته ، یعنی شمال شهر ، بیشتر پیدا می‌کنید . جنوب کلکته ، منطقه‌ای جدید و در حال توسعه است که قلب تجاری شهر به شمار می‌آید .
تقریبا اولین چیزی که در تمام شهرهای هندوستان به چشم می‌آید ، رنگ‌ها و نقش‌ و نگارها هستند ؛ از لباس و جواهرات گرفته تا ساختمان‌ها و تزئینات خیابان . همه جا پر از رنگ است . حالا تصور کنید زمان فستیوال‌ها ، کلکته چه ظاهری پیدا می‌کند . مثلا دورگا پوجا یک جشن آیینی هندی است که یک بار اول تابستان و یک بار اول زمستان برگزار می‌شود . به مناسبت این جشن در خیابان‌ها چادرهای رنگی برپا می‌کنند ، مراسم رقص و پرستش دارند و عود و رنگ‌های مقدس به یکدیگر می‌پاشند و در یک کلام شهر پر از رنگ می‌شود .