امروز دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶25 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

زیبایی پنهان ساری ، دریاچه چورت

زیبایی پنهان ساری ، دریاچه چورت
207 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/07
: تاریخ

دریاچه چورت در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد . اگر از تاریخ این دریاچه بخواهید بدانید ، باید بگوییم که چورت در سال 1320 بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ، بوجود آمده است .
وسعت این دریاچه حدود 2.5 هکتار است و محلی ها به آن ، دریاچه میانشه هم می گویند اما به دلیل نزدیکی آن به روستای چورت به این نام خوانده می شود .

زمانی که آب دریاچه پایین می آید ، باقیمانده درخت هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده اند پدیدار می شود و منظره زیبایی را ایجاد می کند که شاید در کمتر نقطه ای از ایران دیده باشید . این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی استان مازندران است که برای رسیدن به آن می توانید مسیر جنگلی را در پیش بگیرید و لذت پیاده روی در میان درختان انبوه را هم تجربه کنید . البته این مسیر مجهز به استراحتگاه و سرویس های بهداشتی است و همین از سختی پیاده روی هایتان کم خواهد کرد !

برای رسیدن به دریاچه چورت ، باید مسیر ساری کیاسر را در پیش بگیرید . بعد از طی مسافتی در حدود 25 کیلومتر بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی می شوید . 15 کیلومتر جلوتر ، در جاده آسفالته به روستای چورت خواهید رسید . پس از روستا چندین مسیر خاکی برای دسترسی به دریا وجود دارد . مسیر جاده خاکی به طول 10 کیلومتر به دریاچه چورت منتهی می شود . برای دسترسی می توانید از راهنمایان محلی هم کمک بگیرید .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: