نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

موزه - باغ وحش اکبریه ، تمدن در بیابان

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1392/02/05

این باغ موزه در سال 2011 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید . موزه ای که با عنوان اکبریه معروف است و دارای بخش های باغ ، موزه باستان شناسی و مردم شناسی و حیات وحش است . اگر قصد دارید با یک تیر چند نشان را هدف بگیرید ، پیشنهاد ما به شما باغ موزه اکبریه است . محلی دیدنی که به هیچ عنوان حوصله تان از دیدنش سر نخواهد رفت . این باغ در استان خراسان جنوبی و در شهر بیرجند واقع شده است ، جایی که شما می توانید لحظه ای در موزه مردم شناسی قدم بزنید .

در بخشی دیگر با حیات وحش استان آشنا شوید یا اگر دوست ندارید به قسمت باستان شناسی بروید . در این باغ موزه ، حق انتخاب با شماست . اینجا در سال 1378 به ثبت آثار ملی ایران رسید و در سی و پنجمین نشست یونسکو به عنوان میراث جهانی یونسکو در سال 2011 شناخته شد .
در هنگام ورود به این موزه اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می کند ظاهر ساختمان است . عمارتی قدیمی که کارشناسان معتقدندن روزگاری متعلق به شوکت الملک بوده و توسط این فرد ساخته شده است .

شوکت الملک یکی از زمین داران بزرگ در دوره قاجاریه بوده که روزگاری حاکمیت شهر بیرجند را برعهده داشته است . حالا سال ها از آن روزگار می گذرد و این بنای زیبا تبدیل به موزه و محلی برای ورق زدن تاریخ شده است . شما در این محل کوچک می توانید با تاریخچه کوچکی از شهر بیرجند آشنا شوید .

برای ورود به عمارت شوکت الملک باید از مسیری طولانی پوشیده از درخت عبور کنید تا به محوطه اصلی موزه برسید . معماری بنا در نظر اول توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند اما از ظاهر بنا دیدنی تر ، بخش های مختلف آن است . در یک گوشه مردی در حال اصلاح سر مشتری خودش است ، او در یک دست قیچی و در دست دیگرش شانه ای را گرفته ، در طرف دیگر ، فروشنده ای در حال چرتکه انداختن است و در گوشه ای دیگر چند مرد محلی با لباس های مخصوصشان ابزار موسیقایی به دست گرفته اند .

انگار که می خواهند موسیقی زیبایی از خراسان جنوبی را به گوش بازدید کنندگان برسانند . اینجا موزه مردم شناسی عمارت اکبریه است ، جایی که شما می توانید گوشه هایی از مشاغل مردم بیرجند را در یک نگاه تماشا کنید . پس نیازی به شهر گردی ندارید و همین موزه کفایت می کند .
جواد سیروسی کارشناس میراث فرهنگی و گردشگری استان خراسان جنوبی در این باره می گوید : "باغ موزه بیرجند با 600 متر مربع زیربنا ، در طبقه اول عمارت اکبریه واقع شده است . محلی که روزگاری ساختمان تشریفات و ارگ حکومتی امیر ابراهیم خان شوکت الملک بوده ."

این موزه با رایزنی های مسئولان میراث فرهنگی و در جهت بالا بردن اطلاعات و فرهنگ مردم شهر در سال 1371 تاسیس و راه اندازی شد و در سال 1374 هم با طراحی نو توسعه داده شد ، به همین خاطر این موزه بزرگترین موزه باستان شناسی در سطح استان خراسان جنوبی به حساب می آید .