امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶20 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

فلورانس ، موزه بی سقف جهان

فلورانس ، موزه بی سقف جهان
275 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/03
: تاریخ

اگر بخواهیم 10 شهر زیبای دنیا را انتخاب کنیم بدون شک یکی از این مقامها به فلورانس می رسد .
این شهر به دلیل حفظ بافت قدیمی اش همواره یکی از قابل توجه ترین شهرهای اروپا از دید گردشگران بوده است .
فلورانس هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا می‌باشد . شهر فلورانس از سال 1865 تا 1870 پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده ‌است .
در سده‌های میانه فلورانس کانون بازرگانی و امور مالی اروپا بوده و بعدها رنسانس ایتالیا از این شهر آغاز شد . خاندان مدیچی سال‌های طولانی در شهر فلورانس فرمانروایی داشتند .
انواع هنر به ‌ویژه هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد به طوری که این شهر را به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری اروپا تبدیل کرده ‌است .
فلورانس همچنین دارای بیش از چهل موزه و نگارخانهٔ هنری می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها گالریا دلیی اوفیتزی و پالاتزو پیتی به ‌شمار می‌آید .

همچنین آثار دیگر تاریخی فلورانس بشرح زیر است :
1- Palazzo Vecchio
2-  ( Loggia de,Lanzi ) در این محل آثار هنری زیبای چلینی بنام Perseus دیده می‌شود
3- دوئومو (Doumo) در آنجا آخرین مجسمه که میکلانژ ساخت مشاهده می‌شود
4- (alazzo Riccardi  ) محل اقامت خانواده مدیچی
5- کلیسای سَنتا کروچه به معنای (صلیب مقدس) ، (میکل آنژ و ماکیاولی در آنجا دفن شده‌اند) .

بیش از سیصد و پنجاه تن از یکهزار مهم‌ترین هنرمندان دومین هزاره اروپا (از سال هزار میلادی تا دو هزار) در این شهر می‌زیسته‌اند .
عمده درآمد گردشگری در اروپا از این شهر می‌باشد .
قرار گرفتن فلورانس در دره‌ کوه و در کنار رود آرنو زیبایی‌هایش را صد چندان نموده است . مرکز شهر باستانی فلورانس که میراث جهانی یونسکو به ‌شمار می‌رود ، بسیار رویایی است . دور این قسمت از شهر دیوار‌هایی قدیمی کشیده شده تا محافظ شاهکارهای هنر و معماری آن باشد . این بناها و مجسمه‌ها انگار هر لحظه داستان‌های هنر ، جنگ و زندگی را برای گردشگران بی‌شمار این شهر تعریف می‌کنند .

کلیسای جامع فلورانس (دوئُمو) ، نماد زیبای شهر است . به نام دیگری هم می‌خوانندش : کلیسای سنتا ماریا دل فیوره . گنبد آجری ‌رنگ و بزرگ کلیسا اولین چیزی ‌است که به چشم می‌آید ، وارد کلیسا که می‌شوید ٤٦٤ پله عجیب و باریک را باید طی کنید تا به بالای گنبد برسید . منظره شهر از بالای آن به قدری زیباست که به بالا رفتن از آن ‌همه پله می‌ارزد . کنار کلیسا هم برج ناقوس (کامپانیله دی جوتو) واقع شده است .
فلورانس شهر موزه‌ها ، آثار هنری و گالری‌های نقاشی است . یکی از موزه‌هایی که دیدنش همیشه توصیه می‌شود ، گالری اوفیتزی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های نقاشی دنیاست . تعداد آثار و تنوع سبک‌های نقاشی موزه گیج ‌کننده است و ساختمان بسیار زیبایی دارد . موزه آکادمیا ، خانه مجسمه معروف داوود ، شاهکار میکل ‌آنژ است . تندیس مرمری داوود از شاهکارهای هنری عصر رنسانس محسوب می‌شود و آن‌قدر بی‌نظیر است که گردش‌گران زیادی را به گالری آکادمیا می‌کشاند . دو بدل از این مجسمه در دو جای دیگر شهر نیز وجود دارند : بالای تپه میکل‌آنژ (که دیدن شهر از بالای آن بسیار رویایی‌ست) و میدان سینیوریتا .

فلورانس میدان‌های زیبا (پیاتزا) و قصرهای رنسانس دیدنی (پالاتزی) متعددی دارد . همراه با صدها کلیسا و موزه و گالری و آتلیه . میدان سینیوریتا در مرکز شهر قدیمی ، معروف‌ترین میدان شهر است و نمایشگاه روبازی است از مجسمه‌ها و تندیس‌ها . قرار گرفتن قصر وکیو ، سالن قدیمی شهرداری در میدان نیز ، ضیافتی ساخته از هنر و تاریخ ؛ و نوای موسیقی ، صدای همیشگی این منطقه ، این ضیافت را پرشکوه‌تر کرده است .
فلورانس زیباست و سوژه‌های خوبی نیز برای عکاسان دارد . یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای عکاسی ، پونته وکیو یا پل کهن است ؛ قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پل رودخانه‌ آرنو . پل وکیو همیشه مملو از توریست است و پُر از مغازه‌های زیور‌آلات . از کنار پل وکیو می‌توانید به باغ‌ دی بوبولی و قصر پیتّی نیز سری بزنید : باغی بزرگ و پرنشاط و قصری معروف و عظیم ، پُر از گالری‌های مختلف نقاشی ، جواهر و لباس‌های سلطنتی ‌.

ایتالیا مهد طراحی ، مُد و خرید است و ویترین‌گردی و خرید از تفریحات همه شهرهای ایتالیایی‌ محسوب می‌شود . خرید جواهر ، چرم و کارهای هنری در فلورانس وسوسه کننده است . بخصوص که چرم‌های فلورانسی اعتبار خاصی نیز در دنیا دارند . میدان سن لورنزو و مارکتّو نوئُوُ از بهترین مکان‌ها برای خرید در فلورانس است . مغازه‌های سوغاتی فروشی در همه جای شهر پراکنده‌اند و نمونه‌های کوچک تابلو‌های معروف و آثار مهم نقاشی و مجسمه‌سازی این شهر را دارند . نمونه‌هایی که یادگاری‌های بسیار خوبی از پایتخت هنر ایتالیاست . وجود بازارهای روباز غذا و لباس و عتیقه نیز در فلورانس بسیار باب است و بسیار دیدنی .
فلورانس بهار و پاییز بی‌نظیری دارد . زمستان‌هایش طاقت‌فرسا نیست ، ولی تابستان ، خصوصاً مرداد می‌تواند بسیار گرم و مرطوب است .

بیشتر رستوران‌های خوب شهر در منطقه‌ی سنتا کروچه قرار دارند . از آنجایی که ایتالیا سرزمین پاستا و پیتزا و بستنی است ، پیتزای ایتالیایی را همه جا می‌توانید پیدا کنید ، از دکه‌ها گرفته تا رستوران‌ها . بستنی‌های فلورانس (جلاتو) نیز از بهترین‌های دنیاست . رستوران‌های مرکز شهر طبیعتاً گران‌ترند ، ولی هر کدام که علامت پریمو را پشت شیشه‌شان داشته باشند ، پاستا و دیگر غذاهای ایتالیایی را با قیمت خوبی عرضه می‌کنند . قیمت غذا در رستوران‌های معمولی بسته به مکان و نوع رستوران می‌تواند بین ٦ تا ٢٠ یورو باشد .
هتل در فلورانس مانند دیگر شهرهای ایتالیاست . بین ٨٠ تا ١٥٠ یورو برای یک اتاق دو نفره . شهر بزرگ نیست و به راحتی پیاده و با اتوبوس همه جای شهر را می‌توان زیر پا گذاشت و شهرگردی کرد . به همین دلیل مکان هتل نقش تعیین ‌کننده‌ای ندارد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: