امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

سئول ، خواهر خوانده جذاب تهران

سئول ، خواهر خوانده جذاب تهران
211 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/02/02
: تاریخ

کره جنوبی در شرق آسیا ، در نیمه جنوبی شبه جزیره کره ، بین کره شمالی و دریاهای ژاپن ، چین شرقی و دریای زرد قرار گرفته است . این کشور از نظر بزرگی یکصد و هشتمین کشور جان به شمار می رود ، 49/2 میلیون نفر جمعیت دارد و از این نظر بیست و چهارمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود .
سئول پایتخت کره جنوبی است . این شهر بیش از دو هزار سال است که از سکونتگاه های اصلی منطقه خود به شمار می آید و بنیاد آن به سال 18 پیش از میلاد باز می گردد . باکجه یکی از سه پادشاهی اصلی کره ، پایتخت خود را در جایی که هم اکنون جنوب خاوری سئول است ، قرار داد .

این شهر پایتخت دودمان گوجوسان هم بوده است . پس از تشکیل کشور کره جنوبی در سال 1948، سئول به عنوان پایتخت این کشور برگزیده شد . واژه سئول در زبان کره ای خود به معنای پایتخت است .
مانند سایر مردمان آسیای دور ، مردم کره یکی از با اخلاق ترین و از نظر زبانی همگن ترین مردم جهان هستند ، سالمندان از ارزش و احترام خاصی در میان مردم برخوردارند و خانواده ، مهمترین بخش زندگی مردم کره است .
به این دلیل ، رفاه خانواده دارای ارزش ویژه ای است . در زمان دیدار از خانواده کره ای حتما هدیه ای برای آنها تهیه کنید . هدایای کوچک مناسب تر هستند . آنها معمولا روی زمین می نشینند ، غذا می خورند و می خوابند . از این رو آنها انتظار دارند که کفش خود را قبل از ورود به منزل آنها از پا دربیاورید . در زمان سفر یا برنامه گروهی هزینه ها بین افراد تقسیم می شود . نحوه تقسیم بندی هزینه ها توسط مسن ترین فرد گروه کنترل می شود . در سفر به کره جنوبی به یاد داشته باشید که انعام دادن به افراد ، جزو آداب کره ای ها نیست از این رو پرداخت آن الزامی ندارد مگر اینکه فرد اصرار در کمک داشته باشد .

خیابان تهران
در سال 1351 و در پی سفر شهردار وقت تهران به کره جنوبی ، سئول به عنوان خواهر شهر تهران برگزیده شد و نامگذاری خیابان تهران در سئول و خیابان سئول در تهران به همین مناسبت انجام شده است . خیابان تهران در سئول در منطقه گنگنم قرار دارد ؛ مرکز تجمع ساختمان های بزرگ و دفاتر شرکت های عمده تجاری ، بانک ها و شرکت های صنعتی مانند سامسونگ و ال جی است .
خیابان تهران در سئول که یکی از بهترین ، زیباترین و گران قیمت ترین خیابان های سئول است ، از یک سو به مرکز شهر متصل است و از سوی دیگر به ورزشگاه المپیک کره .

آسمانخراش موجی شکل در سئول
این آسمانخراش 130 متری به تازگی توسط یک شرکت هلندی به اتمام رسیده است . نوع موجی که در طراحی این ساختمان به کار رفته باعث شده تا نمای ساختمان از هر طرف متفاوت باشد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: