نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

برگن ، شهری که از نظر آلودگی مقابل تهران است

تعداد بازدید : 206
تاریخ : 1392/02/01

برگن مرکز اداری شهرستان هوردالاند نروژ است . برگن یک مرکز فرهنگی مهم در منطقه ‌است که در سال 2000 لقب یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا را به دست آورد .
این شهر به سال 1070 میلادی به دست شاه اولاف کوره بنیاد نهاده ‌شد . در 1217 به جای تروندهایم پایتخت نروژ شد . این شهر تا سدهٔ چهاردهم میلادی به واسطه صدور ماهی خشک مرکز بازرگانی نروژ بود . در 1349 کشتی‌های انگلیسی با خود طاعون را به برگن بردند . در 1665 بندر این شهر میدان نبرد واگن میان کشتی‌های انگلیسی و هلندی بود .
در سدهٔ 15 و 16 میلادی این شهر بزرگترین شهر اسکاندیناوی بود . همچنین این شهر تا 1830 بزرگترین شهر نروژ بود . در 1916 آتش سوزی بخشی از مرکز شهر را ویران نمود . در جریان جنگ جهانی دوم این شهر در نخستین روز درگیری در 9 آوریل 1940 به دست نیروهای آلمانی افتاد . پس از آن توسط متفقین چند بار بمباران شد .
برگن به خاطر طبیعت زیبایش نیز مشهور است ، خانه‌های این شهر در پایه کوه‌هایی ساخته شده‌اند که در تابستان با پوشش گیاهان سرسبز و در زمستان با برف سفید پس‌ زمینه زیبایی برای این خانه‌های چوبی می‌سازند . این شهر زیبای قرون وسطایی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد دارای موزه‌ای است که زندگی مردم این شهر را در طول قرون وسطی به همراه نمایشگاهی از صنایع دستی این شهر برای بازدید کنندگان به نمایش می‌گذارد .
برگن به دلیل داشتن جشنواره های مستمر فرهنگی ، سالنها و ارکستر فیلارمونیک و همچنین تئاتر های گوناگون و همچنین رویکرد فرهنگی مردم و مسئولان محلی اش به زندگی شهری در ردیف شهرهای فرهنگی اروپاست  .
از طرف دیگر مقام یکی از رنگی ترین شهرهای جهان و طبیعت زیبا و بکر در اطراف و کوهپایه های آن هر ساله مخصوصا در فصل گرما که تقریبا 40 روز بیشتر طول نمی کشد پذیرایی تعداد زیادی گردشگر است ضمن اینکه این بندر بعد از اسلو از مهاجر پذیرترین شهرهای نروژ و بزرگترین شهر بعد از پایتخت نیز هست .

مکانهای دیدنی  :
بریگن(bryggen) :  قدیمی ترین بخش باقیمانده از شهر است که در قسمت شمالی خلیج کوچک واگن واقع شده است  .
گمل برگن(gamele bergen) :  این منطقه مکانی زیبا برای قدم زدن در روزهای آفتابی است  .
عمارت هاکان(haakan hall) :  عمارت سنگی قرون وسطایی است که درون قلعه برکنهاس واقع شده است .
گمل هاگن : این کاخ شبیه یک قلعه اسکاتلندی است و در اطراف این قلعه پارکی بسیار مشهور وجود دارد .
قلعه برگنهاس(bergenhus fortress) :  یکی از قدیمی ترین و بهترین قلعه های حفاظت شده در نروژ است که در نزدیکی ترمینال قایقرانی بین المللی واقع شده است  .
برج رزنکراتز(rosenkrantz) :  یکی از برجسته ترین ساختمان های قلعه برگنهاس است  .
آکواریوم برگن(bergen aquarium) :  این آکواریوم مجموعه ای زیبا از جانوران دریایی بویژه پنگوئن ها و خوک های آبی دارد . علاوه بر این ، نمونه ای جالب از زندگی دریایی نروژی و همچنین یک مجموعه از حیوانات و ماهی های مناطق گرمسیری در آنها وجود دارد  .
ملک دامسگارد(damsgaard manor) :  باشکوه ترین ملک در برگن است و تقریبا در چهار کیلومتری مرکز شهر قرار دارد . این ساختمان بهترین بنای چوبی حفظ شده سبک روکوکو در مرکز اروپاست  .
استاتسراد لمکول statsraad lehmkuhl : بزرگترین و قدیمی ترین کشتی بادبانی نروژ است و یکی از بهترین ها در نوع خودش است  .

مناطق طبیعی  :
کوه الریکن : بلندترین کوه مشرف بر شهر برگن است و به وسیله تراموای هوائی به مرکز شهر وصل می شود . این کوه ، از مناطق مشهور گردشگری می باشد  .
کوه فلوین : یکی از کوههای اطراف برگن است که به وسیله کابینی که بر روی یک راه آهن شیب دار و مورب قرار گرفته ، به مرکز شهر وصل می شود . از بالای این کوه می توان چشم انداز زیبایی از شهر را نظاره و در مناطق تفریحی اطراف آن گردش کرد  .
نیگاردسپارکن : بزرگترین پارک شهری است در مرکز شهر برگن است  .