نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

تخت سلیمان ، زندان دیوها و اجنه

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1392/01/31

تخت سلیمان یا شهر گنجک (شیز) در 45 کیلومتری شمال شرقی شهرستان تکاب در دره سرسبز در بلندی 3000 متری ، سرشار از جاذبه‌های کم نظیر طبیعی - تاریخی واقع شده و قله 3200 متری بلقیس هم در آنجا قرار دارد .
ویرانه‌های بجا مانده از آتشکده آذرگُشنَسب ؛ آتشکده پادشاهان و جنگاوران در اطراف دریاچه ای همیشه جوشان و زیبا با دریاچه‌ای به عمق حدود 120متر ، روی صخره ای سنگی ناشی از رسوبات آهکی دریاچه ، میان برج و باروی سنگی ، آثار معماری خاص مانند چهار طاقی آتشکده و سازه های آیینی ، نیایشگاه آناهیتا ، کاخ‌های دوران ساسانی و ساختمان‌هایی مربوط به پادشاهان ایلخانی قرار دارد .

قدمت این منطقه از نظر حضور انسان‌ها در آن به 3 هزار سال قبل می‌رسد . این منطقه به عنوان چهارمین اثر ایرانی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .
در این مجموعه بی نظیر تاریخی آثاری از اوایل دوره ساسانی تا دوره ایلخانان مغول شناسایی شده است .
روند شكل گیری كوه‌های رسوبی در منطقه تخت سلیمان روندی طبیعی ، مربوط به شكل خاص زمین و نوع املاح موجود در آب چشمه های منطقه است .
این منطقه شهری است که بنا به نوشته های کهن ، زادگاه زرتشت است . گیتا نویسان عرب آن را «شیز» گفته اند . گذشته نگاران رومی و یونانی «گزکا» نوشته اند و حمدالله مستوفی آن را به زبان مغولان «ستوریق» نامیده است . امروزه تمام این اثر را تخت سلیمان می‌نامند .

آب دریاچه سحرآمیز و باشکوه تخت سلیمان در همه فصل‌های سال یکسان است و کسی نمی تواند به عمق آن دست پیدا کند .
مجموعه تخت سلیمان در سال 1382 به عنوان چهارمین اثر باستانی ایران در یونسکو ثبت شد و پس از ثبت پرسپولیس ، نیایشگاه چغازنبیل و میدان نقش جهان اصفهان در سال 1358 سکوت ایران را شکست .
در فاصله 20 کیلومتری تخت سلیمان  دریاچه ای سحرآمیز وجود دارد که جزیره‌ای روی آن شناور است . قطر دریاچه 80 متر و قطر جزیره شناور روی آن 60 متر است . وزش باد ، هر روز دو بار این جزیره را از این سو به آن سو جابجا می کند ؛ نام این جزیره شناور «چملی» است .

در 3 کیلومتری غرب تخت سلیمان ، کوه مخروطی میان تهی وجود دارد که هزاران سال پیش ، بر اثر وقوع آتش فشان شکل گرفته است . محلی‌ها این کوه زیبا را زندان سلیمان یا زندان دیو می‌شناسند . این افراد معتقد هستند حضرت سلیمان دیوهایی که از فرمانش سرپیچی می کردند در این کوه زندانی می‌کرده است .
برای رفتن به این منطقه می توانید از مسیرهای زنجان و تکاب حرکت کنید . اگر فقط قصد دیدن تخت سلیمان را دارید از مسیر تکاب بروید . تخت سلیمان 24 کیلومتر بعد از تکاب قرار دارد .