امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

زیبایی های زندگی در کنیا

زیبایی های زندگی در کنیا
260 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/01/29
: تاریخ

جمهوری کنیا که در شرق قاره آفریقا قرار گرفته ‌است ، با مساحت ۵۸۲۶۴۶ کیلومتر مربع (۲۲۴۹۶۱ مایل مربع) و پس از ماداگاسکار ، چهل و هفتمین کشور وسیع دنیاست . پایتخت آن نایروبی است و مومباسا ، کیسومو و ناکورو شهرهای مهم آن محسوب می‌گردند . همسایگان آن شامل کشورهای تانزانیا در جنوب ، اوگاندا در غرب ، سودان در شمال غربی ، اتیوپی در شمال ، سومالی در شمال شرقی می‌باشند و اقیانوس هند نیز در شرق آن واقع گردیده‌ است .

با عبور خط استوا از کمربند میانی کنیا ، مناطق مرکزی ، شمال و شمال شرقی بسیار خشک و گرم است . اما مناطق ساحلی که در کنار اقیانوس هند قرار دارد آب و هوایی گرم و مرطوب دارد . کنیا ، کشوری با فرهنگهای متفاوت است . امروزه فرهنگ ماسای به خاطر صنعت توریسم بخوبی شناخته شده‌ است هر چند که فقط قبیله هایی کوچک هستند .

كشور كنیا در شرق آفریقا از معدود كشورهای قاره سیاه است كه نسبت به حیات وحش خود توجه نشان داده و اهمیت آن را در جلب توریست ها و در نتیجه كسب درآمد ارزی دریافته است . كنیا دارای پارك های ملی حیات وحش بسیاری است كه از آنها به خوبی در مقابل شكارچیان غیرقانونی و قاچاقچیان حیوانات محافظت می شود . در پارك های ملی كنیا می توان بسیاری از گونه های جانوران را مشاهده كرد كه نسل آنها در اغلب كشورهای آفریقایی منقرض شده است .

پارک ملی حیات وحش زیبا و دل انگیز ماسایی مارا با مساحت 1510 کیلومتر مربع واقع در جنوب غربی کنیا و در فاصله 224 کیلومتری از نایروبی ، بهترین ، مهم ترین و پربازدید کننده ترین پارک طبیعی حیات وحش کنیا و شاید جهان است . ماسایی مارا یک نام محلی میباشد که توسط ساکنان ماسایی این منطقه بر روی آن گذاشته شده و به معنی تک درختان در امتداد یکدیگر است . حد فاصل ماههای جولای تا آگوست بهترین زمان مشاهده حیوانات وحشی که به وفور در این منطقه زیست می نمایند است ولی بدلیل وجود بارندگی و آب کافی در طول سال ماسایی مارا زیستگاه انواع حیوانات می باشد .

بازدید کنندگان این پارک طبیعی شانس نزدیک به صد درصدی برای مشاهده شیر ، کرگدن سیاه ، فیل ، بوفالو و یوزپلنگ را خواهند داشت ضمن اینکه زرافه ، گورخر ، شترمرغ ، گاو وحشی ، انواع آهو و تمساح و ... به وفور در مارا قابل مشاهده است که این زیستگاه بکر یکی از محبوب‌ترین صحنه‌های عکاسان ، فیلمسازان و مستند سازان می‌باشد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: