نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

نياگارا ، ديدني ترين آبشار دنيا

تعداد بازدید : 208
تاریخ : 1392/01/28

"آبشار نياگارا" بر مسير رودخانه نياگارا و در پنجاه كيلومتري شمال شهر بوفالو (در غرب ايالت نيويورك) قرار گرفته است . رودخانه نياگارا از درياچه "ايري" سرچشمه مي گيرد و آب چهار تا از درياچه هاي بزرگ پنجگانه را به درياچه "اونتاريو" مي رساند . رودخانه نياگارا در نيمه راه مسير 58 كيلومتري خود از لبه يك صخره بلند به پايين مي ريزد .

در حقيقت آبشار نياگارا از دو آبشار بزرگ تشكيل مي شود كه يكي از آن دو ، آبشار "نعل اسبي" در كاناداست و دومي "آبشار آمريكايي" است كه در خاك آمريكا قرار دارد . در هر دقيقه نزديك به 94 درصد از آب رودخانه نياگارا (در حدود 340 ميليون ليتر آب) از آبشار "نعل اسبي" به پايين سرازير مي شود . زمين شناسان آبشار نياگارا را بسيار جوان مي دانند و اظهار مي دارند كه عمر آبشار نياگارا از ده هزار يا پانزده هزار سال بيشتر نيست .

در عصر يخبندان ، تمام مناطقي كه امروزه "منطقه نياگارا" ناميده مي شود ، از يخچالهاي طبيعي پوشيده شده بود . در همان زماني كه يخ ها شروع به ذوب شدن كردند ، درياچه اي هم تشكيل گرديد كه امروزه آن را "درياچه ايري" اسم گذاري نموده اند . آب كه از درياچه ايري سرريز مي شد ، همچنانكه به سمت شمال حركت مي كرد ، راهي پيدا نمود و به صورت يك رودخانه درآمد . رودخانه مزبور در سمت شمال به پيشروي خود ادامه داد و به يك پرتگاه بزرگ سنگي رسيد كه روي آن را لايه اي از سنگ آهك پوشانده بود و در همين نقطه است كه آبشار اصلي نياگارا به وجود آمد .

از آن زمان تا به حال ، نيروي فراوان آب ، مقداري از صخره ها را فرسوده ساخته و آبشار را عقب تر برده است . به همين خاطر ، آبشار كنوني نياگارا امروزه تقريبا در حدود يازده كيلومتر از نقطه اوليه اش عقب تر رفته است . نخستين گزارش مربوط به آبشار نياگارا در سال 1697 ميلادي توسط يك مبلغ مذهبي فرانسوي به اسم كشيش "لويي هانپن" تهيه شد . كشيش "لويي هانپن" در سال 1678 ميلادي ، ضمن مسافرتي كه همراه با شخصي موسوم  به "سوردولاسال" به دنياي جديد كرد ، آبشار مزبور را كشف نمود .