امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

نياگارا ، ديدني ترين آبشار دنيا

نياگارا ، ديدني ترين آبشار دنيا
217 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/01/28
: تاریخ

"آبشار نياگارا" بر مسير رودخانه نياگارا و در پنجاه كيلومتري شمال شهر بوفالو (در غرب ايالت نيويورك) قرار گرفته است . رودخانه نياگارا از درياچه "ايري" سرچشمه مي گيرد و آب چهار تا از درياچه هاي بزرگ پنجگانه را به درياچه "اونتاريو" مي رساند . رودخانه نياگارا در نيمه راه مسير 58 كيلومتري خود از لبه يك صخره بلند به پايين مي ريزد .

در حقيقت آبشار نياگارا از دو آبشار بزرگ تشكيل مي شود كه يكي از آن دو ، آبشار "نعل اسبي" در كاناداست و دومي "آبشار آمريكايي" است كه در خاك آمريكا قرار دارد . در هر دقيقه نزديك به 94 درصد از آب رودخانه نياگارا (در حدود 340 ميليون ليتر آب) از آبشار "نعل اسبي" به پايين سرازير مي شود . زمين شناسان آبشار نياگارا را بسيار جوان مي دانند و اظهار مي دارند كه عمر آبشار نياگارا از ده هزار يا پانزده هزار سال بيشتر نيست .

در عصر يخبندان ، تمام مناطقي كه امروزه "منطقه نياگارا" ناميده مي شود ، از يخچالهاي طبيعي پوشيده شده بود . در همان زماني كه يخ ها شروع به ذوب شدن كردند ، درياچه اي هم تشكيل گرديد كه امروزه آن را "درياچه ايري" اسم گذاري نموده اند . آب كه از درياچه ايري سرريز مي شد ، همچنانكه به سمت شمال حركت مي كرد ، راهي پيدا نمود و به صورت يك رودخانه درآمد . رودخانه مزبور در سمت شمال به پيشروي خود ادامه داد و به يك پرتگاه بزرگ سنگي رسيد كه روي آن را لايه اي از سنگ آهك پوشانده بود و در همين نقطه است كه آبشار اصلي نياگارا به وجود آمد .

از آن زمان تا به حال ، نيروي فراوان آب ، مقداري از صخره ها را فرسوده ساخته و آبشار را عقب تر برده است . به همين خاطر ، آبشار كنوني نياگارا امروزه تقريبا در حدود يازده كيلومتر از نقطه اوليه اش عقب تر رفته است . نخستين گزارش مربوط به آبشار نياگارا در سال 1697 ميلادي توسط يك مبلغ مذهبي فرانسوي به اسم كشيش "لويي هانپن" تهيه شد . كشيش "لويي هانپن" در سال 1678 ميلادي ، ضمن مسافرتي كه همراه با شخصي موسوم  به "سوردولاسال" به دنياي جديد كرد ، آبشار مزبور را كشف نمود .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: