نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

فروش سکه‌های باستانی ایران در شهرهای عراق

تعداد بازدید : 205
تاریخ : 1392/01/27

در حالي كه وزير گردشگري و آثار باستاني عراق از قاچاق اموال منقول ميراث‌ فرهنگي و نسخ خطي اين كشور به ايران سخن به ميان آورده است ، معاون ميراث فرهنگي ايران نيز معتقد است كه مستنداتي مبني بر خريد و فروش سكه‌هاي باستاني ايران در برخي شهرهاي عراق در دست دارد . به گزارش ايرنا ، «لواء عبدالصاحب سميسم» ، وزير گردشگري و آثار باستاني عراق كه به ايران سفر كرده است ، در جريان ديدار با مسئولان ايراني موضوع قاچاق اشياي عتيقه و نسخ خطي اين كشور به ايران را مطرح و تاكيد كرد كه مستنداتي نيز در اين زمينه در دست دارد .

هر چند مقامات ميراث فرهنگي ايران نيز اين موضوع را پذيرفته‌اند و بر اين باورند كه قاچاقچيان اشياي عتيقه در همه جا حضور دارند و ممكن است برخي آثار عراقي به دليل نظارت ناكافي در مرزهاي عراق به اين سو آورده شده باشد ، اما معتقدند كه بايد موضوع قاچاق اموال منقول ميراث فرهنگي را به شكلي دو جانبه مورد واكاوي قرار داد تا منافع دو كشور حفظ شود .

لواء سميسم در جريان سفر به ايران در اين باره اظهار كرد : آثار باستاني و نسخ خطي عراق در دوران سقوط رژيم بعث عراق ربوده شد و ما اطلاعات موثقي داريم كه به ايران آورده شده است .
وي با تاكيد بر اين‌ كه قاچاقچيان در همه جا هستند ، گفت : عراق طولاني‌ترين مرز را با ايران دارد و اطلاعات ما نشان مي‌دهد كه برخي از اين آثار به ايران آورده شده است .

اين وزير عراقي بر امضاي تفاهم‌نامه‌اي با مسئولان ايراني در زمينه استرداد اموال ميراث فرهنگي تاكيد دارد و بر اين باور است كه با تعامل دو كشور مي‌توان آثار باستاني عراق را به مردم اين كشور باز گرداند .
سيدمسعود علويان صدر ، معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي تاكيد كرد كه ايران نيز چنين ادعايي را درباره عراق دارد و بر اين باور است كه بخشي از اشياي قاچاق شده به عراق برده شده‌اند .

وي افزود : چندي پيش اطلاعات موثقي به دست آمد مبني بر اين ‌كه سكه‌هاي تاريخي ايران در يكي از شهرهاي عراق مبادله شده است .
به گفته علويان صدر ، حمله آمريكا و همپيمانانش به عراق سبب گسترش ناامني در اين كشور شد كه فضاي مناسبي را براي فعاليت قاچاقچيان اشياي عتيقه فراهم كرده است .