امروز پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶21 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

میزبانی «کلزیوم» از ۶ میلیون گردشگر

میزبانی «کلزیوم» از ۶ میلیون گردشگر
206 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/01/26
: تاریخ

بناي تاريخي مشهور «كلزيوم» شهر رم در كشور ايتاليا كه در سالهاي اخير به يكي از سه مقصد برتر گردشگري اين كشور تبديل شده ، در سال 2011 ميزبان بيش از شش ميليون گردشگر بوده است .
به گزارش رويترز ، كلزيوم در شرايطي ميزبان از بيش از شش ميليون گردشگر را در سال 2011 تجربه كرده كه تعداد گردشگران اين بنا در سال 2001 تنها يك ميليون نفر بود . كارشناسان علت اصلي رشد چشمگير گردشگران كلزيوم را ساخت فيلم مشهور «گلادياتور» مي‌دانند ، اين در حالي است كه پس از آنكه مدتي قبل منابع خبري از كج‌ شدن بخشي از از اين بنا خبر دادند ، دولت ايتاليا از آغاز پروژه‌ي مرمت كلزيوم در ماه دسامبر خبر داد .

براساس بررسي‌هاي كارشناسان ، بخش جنوبی كلزيوم 2000 ساله به دليل تردد اتومبيل‌ها و يا ايجاد شکستگی در پي سنگی این بنا که قُطر آن به 13 متر می‌رسد ، حدود 40 سانتیمتر نشست کرده است .
در اين شرايط پروژه‌ي مرمت كلزيوم با حمايت مالي شركت توليد كفش «تد» كه مالك آن خود را يكي از علاقه‌مندان به آثار تاريخي ايتاليا مي‌داند ، از ماه دسامبر با هزينه‌اي بيش از هشت ميليون يورو در قالب برنامه‌‌اي 30 ماهه آغاز مي‌شود .

كلزيوم شهر رم كه آخرين پروژه مرمت آن 73 سال پيش انجام شده و زيباترين كلزيوم ايتاليا و يكي از مقاصد برتر گردشگري اين كشور محسوب مي‌شود ، در سال 70 بعد از ميلاد در زمان فرمانروايي يكي از امپراتورهاي تمدن رم باستان به نام «وسپاسيان» احداث شد و سپس در سال‌هاي بعد توسط «تيتوس» ، پسر «وسپاسيان» گسترش يافت .
ايتاليا به دليل داشتن آب ‌‌و هواي مديترانه‌‌يي و جاذبه‌هاي گردشگري متنوع از جمله آثار تاريخي از تمدن روم باستان در شهرهاي مختلف ، به‌ ويژه رم ، فلورانس و ونيز ، يكي از كشورهاي محبوب گردشگران است .

اين كشور سالانه به طور متوسط ميزبان ‌20 ميليون گردشگر است . اين امر صنعت گردشگري را به يكي از اركان اقتصاد ايتاليا تبديل كرده و پنج درصد از توليد ناخالص داخلي ايتاليا به اين صنعت اختصاص يافته است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: