امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

کشف مقبره‌ای عجیب از آزتک‌ها

کشف مقبره‌ای عجیب از آزتک‌ها
208 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/01/19
: تاریخ

به گزارش فاکس نيوز ، باستان ‌شناسان اين مقبره را در 4 و نيم متري عمق زمين و در مجاورت درختي مقدس در نزديکي معبدي باستاني در شهر مکزيکوسيتي کشف کردند در حالي که در ميان هزار و 789 استخوان محصور شده بود .
محققان موسسه مردم‌ شناسي و تاريخ مکزيک با اشاره به اين که مقبره مذکور نخستين مقبره از اين نوع در مکزيک است ، عنوان کردند : آزتک‌ها هيچ‌ گاه به استفاده از قرباني‌‌هاي دسته ‌جمعي در مراسم تدفين يکي از اعضاي خاندان پادشاهي شناخته شده نبودند و اين نخستين ‌بار است که چنين مقبره‌اي از اين قوم کشف شده است .

"سوزان گيلسپي" از دانشگاه فلوريدا گفت : ماياها معمولا در مراسم تدفين خود از قرباني استفاده مي‌کردند ، اما معمولا از اجساد کامل اين قرباني‌ها استفاده مي‌شد و هيچ ‌گاه از استخوان‌هاي مربوط به قسمت‌هاي مختلف بدن قربانيان استفاده نمي‌کردند .
وي افزود : اين در حالي است که حکمرانان آزتک غير از شرايط ويژه معمولا مردگان خاندان سلطنتي را مي‌سوزاندند که اين آيين از سال 1325 تا 1521 که دوران حمله اسپانيايي‌ها بود ، ادامه داشت .

باستان ‌شناسان با توجه به بناي معبد ، اين مقبره را متعلق به سال‌هاي 1481 تا 1486 عنوان کردند و معتقدند استخوان‌هايي که در اين مقبره تلنبار شده ، از مناطق ديگر جمع‌آوري شده است .
با توجه به اين که اقوام مختلف ساکن در سرزمين‌هاي امريکاي جنوبي معمولا استخوان‌هاي اموات خود را براي پرستش جمع‌آوري مي‌کردند ، برخي از باستان ‌شناسان در تعلق داشتن اين مقبره به آزتک‌ها ترديد دارند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: