نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کشف مقبره‌ای عجیب از آزتک‌ها

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1392/01/19

به گزارش فاکس نيوز ، باستان ‌شناسان اين مقبره را در 4 و نيم متري عمق زمين و در مجاورت درختي مقدس در نزديکي معبدي باستاني در شهر مکزيکوسيتي کشف کردند در حالي که در ميان هزار و 789 استخوان محصور شده بود .
محققان موسسه مردم‌ شناسي و تاريخ مکزيک با اشاره به اين که مقبره مذکور نخستين مقبره از اين نوع در مکزيک است ، عنوان کردند : آزتک‌ها هيچ‌ گاه به استفاده از قرباني‌‌هاي دسته ‌جمعي در مراسم تدفين يکي از اعضاي خاندان پادشاهي شناخته شده نبودند و اين نخستين ‌بار است که چنين مقبره‌اي از اين قوم کشف شده است .

"سوزان گيلسپي" از دانشگاه فلوريدا گفت : ماياها معمولا در مراسم تدفين خود از قرباني استفاده مي‌کردند ، اما معمولا از اجساد کامل اين قرباني‌ها استفاده مي‌شد و هيچ ‌گاه از استخوان‌هاي مربوط به قسمت‌هاي مختلف بدن قربانيان استفاده نمي‌کردند .
وي افزود : اين در حالي است که حکمرانان آزتک غير از شرايط ويژه معمولا مردگان خاندان سلطنتي را مي‌سوزاندند که اين آيين از سال 1325 تا 1521 که دوران حمله اسپانيايي‌ها بود ، ادامه داشت .

باستان ‌شناسان با توجه به بناي معبد ، اين مقبره را متعلق به سال‌هاي 1481 تا 1486 عنوان کردند و معتقدند استخوان‌هايي که در اين مقبره تلنبار شده ، از مناطق ديگر جمع‌آوري شده است .
با توجه به اين که اقوام مختلف ساکن در سرزمين‌هاي امريکاي جنوبي معمولا استخوان‌هاي اموات خود را براي پرستش جمع‌آوري مي‌کردند ، برخي از باستان ‌شناسان در تعلق داشتن اين مقبره به آزتک‌ها ترديد دارند .