امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

خوردن فسنجان در باغ‌های گردو

 خوردن فسنجان در باغ‌های گردو
289 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1392/01/08
: تاریخ


یکی از لذتبخش ترین بخش های سفر تجربه طعم هایی است که در شهر مقصد با آنها مواجه می شویم. غذاهای رسمی ایرانی در هر شهر و منطقه بنا به ذائقه مردم و مواد اولیه، به شیوه ای خاص طبخ می شوند. غذاهای شهمیرزادی هم از این قاعده مستثنی نیستند.
 
محبوب ترین غذای شهمیرزادی ته چین است. این غذا با ته چین مرغ رایج فرق دارد. ته چین شهمیرزادی با گوشت قلقلی و کشمش و زرشک تهیه می شود و در مناسبت های مختلف صرف می شود، چهارشنبه سوری یکی از این مناسبت هاست.
 
رشته پلو هم یکی دیگر از غذاهایی است که اگر مهمان خانه ای در شهمیرزاد باشید قطعا یک وعده با آن پذیرایی خواهید شد.
 
از آنجا که شهمیرزاد صاحب بزرگترین باغ های گردوی جهان است، طبیعی است که غذاهایی که با گردو تهیه می شوند جایگاهیی ویژه در سفره این شهر داشته باشد، فسنجانی که در شهمیرزاد می خورید یکی از خوش طعم ترین فسنجان هایی است که تابحال تجربه کرده اید، تفاوت اساسی این خورش با فسنجان های دیگر آن است که شهمیرزادی ها بجای رب انار از لواشک آلو برای ترش کردن فسنجان استفاده می کنند.
 
سبزی پلوی شهمیرزادی هم که رسمی ترین غذای این شهر محسوب می شود، در مهمانی ها سرو می شود. این پلو که با عدس و لوبیا چشم بلبلی و سبزی های معطر مثل تره، جعفری، گشنیز و ...تهیه شده و با گوشت گردن سرو و با لبو، سیب زمینی سرخ کرده و بادمجان سرخ شده تزیین می شود.
 
اگر برای دیدن آشنایی به شهمیرزاد سفر می کنید می توانید این غذاهای خوشمزه را امتحان کنید، در غیر اینصورت می توانید مطمئن باشید به دلیل مرغوبیت گوشت گوسفند ، یکی از لذیذ ترین کباب های زندگی تان را در رستوران های این شهر تجربه خواهید کرد.

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: