امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

افزايش گردشگران قطب جنوب نگراني هاي زيست محيطي بهمراه دارد

افزايش گردشگران قطب جنوب نگراني هاي زيست محيطي بهمراه دارد
268 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/30
: تاریخ

به گزارش سفر نیوز، پس از گذشت پنج سال از بحران مالی ، صنعت گردشگری در جنوبی ترین نقطه زمین دوباره رونق گرفته است.

صرفنظر از بازنشستگان که شماری زیادی از گردشگران قطب جنوب را تشکیل می دهند، بسیاری از جوانان و افراد میان سال نیز برای انواع ورزش های آبی و لذت بردن از آسمان آبی و صاف این مناطق در سالهای اخیر به جنوبی ترین نقطه زمین سرازیر شده اند.

در این منطقه دور افتاده، منجمد و تقریبا دست نخورده طبیعی که ساکنان آن صرفا به فعالیت های پژوهشی مشغولند، رونق صنعت گردشگردی با دغدغه هایی همراه بوده است.

آلودگی های آبی و هوایی بر اثر حرکت و فعالیت قایق های گشت جهانگردان و خسارات زیست محیطی ناشی از آن بخشی از نگرانی های رونق صنعت جهانگردی است لذا در صورتیکه در اینگونه مناطق مشکلات زیست محیطی ایجاد شود برای رسیدن کمک زمان زیادی لازم است.

به گزارش آسوشیتدپرس ، مقامات پنجاه کشور عضو پیمان قطب جنوب برغم تعهدات و مسئولیت های حفظ و نگهداری محیط زیست اینگونه مناطق ، اقدامات مهمی جهت تهیه و اجرای اهداف جهانگردی برای مناطق بکر جنوب نکرده اند.

افزون برآن، دو قانون مهم کمیته بین المللی قطب جنوب نیز تاکنون اجرا نشده است.

الن همینگز، مشاور محیط زیست در مناطق قطب شمال و جنوب با ابراز ناامیدی از محقق نشدن قوانین مربوط به این منطقه گفت شاید تا پنج یا چه بسا ده سال دیگر بتوان مفاد مورد توافق اعضا این پیمان را اجرایی کرد.

شمارجهانگردان قطب جنوب از دو هزار گردشگر در دهه هشتاد میلادی به بیش از چهل وشش هزار نفر در سالهای دو هزار و هفت و هشت افزایش یافته است.

براساس گزارش های انجمن بین المللی عوامل گردشگری قطب جنوب در رود ایلند آمریکا اگر چه آمار مشخصی برای سالهای دوهزار و دوازده و سیزده در باره شمار گردشگری قطب جنوب در دست نیست اما شمار گردشگران این منطقه را حدود سی و پنج هزار نفر از نوامبر تا مارس سال کنونی تخمین می زنند. لذا باتوجه به افزایش روند دوستداران طبیعت آمار بازدید کنندگان از قطب جنوب در سالهای آینده افزایش خواهد یافت.

حیات وحش، زندگی آبزیان، نقاط تاریخی و شگفتی های آب و هوایی مناطق جنوبی زمین از مهمترین جاذبه های گردشگری به شمار می رود.

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: