نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

«حرکات موزون» کشتی میرزا کوچک‌خان را به گل نشاند!

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/12/30

کد خبر :  ۱۰۲۷۴۷  زمان مخابره:  ۱۰ : ۳۶ -- ۱۳۹۱/۱۰/۲۴  |    نسخه چاپی 
لغو فعالیت بزرگترین کشتی تفریحی ایران برای حرکات خارج از عرف دو گردشگر
«حرکات موزون» کشتی میرزا کوچک‌خان را به گل نشاند!در حالی بزرگترین کشتی تفریحی ایران بیش از یک سال و نیم در آبهای بندر انزلی بدون هیچ گونه فعالیتی خوابیده است که گفته می‌شود در حین گردش این کشتی در آبهای شمال کشور دو نفر از گردشگران حرکاتی خارج از عرف (حرکات موزون) انجام داده‌اند.
 دانلود فایل مرتبط با خبر:
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ حمل و نقل ـ کشتی میرزا کوچک خان جنگلی با داشتن امکانات و تجهیزات مدرن و به روز و با اخذ گواهینامه‌های دریانوردی از بالاترین مرجع قانونی کشور (سازمان بنادر و دریانوردی) می‌تواند سفرهای دریائی خود را در داخل و خارج از مرزهای آبی کشور تدارک و حضور قدرتمندانه خود را در پهنه آبهای دریای خزر به ظهور رساند اما چندی است این کشتی دچار مشکلات جدی شده و به قول صاحب این کشتی، هیچ‌گونه حمایتی از این شناور نشده است.
 
به گزارش CHN، در حالی کشتی مسافری ـ تفریحی "میرزا کوچک‌خان" نقطه عطف توسعه گردشگری دریائی و اولین شناور مسافری و تفریحی در دریای خزر است که با اهداف گردشگری دریائی وارد این عرصه شد؛ اما چند صباحی است که این کشتی هیچ‌گونه فعالیتی نمی‌کند و دیگر تفریح‌های دریایی با این کشتی به چشم نمی‌خورد.
 
«داریوش توکلی»، مالک کشتی میرزا کوچک خان جنگلی در گفت‌و‌گو با CHN، گفت: «کشتی مسافری میرزا کوچک خان در سال‌های پیش، از انزلی به باکو مسافر جابه‌جا می‌کرد و یکی از فاکتورهای مهم در راستای گردشگری دریایی محسوب می‌شد.»
 
وی ادامه داد: «به تازگی چندصباحی است که این کشتی دچار مشکلات جدی شده و دولت نیز حمایتی از این شناور نمی‌کند.»
 
مالک کشتی میرزا کوچک خان در پاسخ به این سوال که چه دلایل موجه‌ای برای جلوگیری از فعالیت این کشتی شده است  یادآور شد: « در حین جابجایی مسافران از طریق این کشتی، دو نفر از مسافران کشتی به انجام حرکات موزون پرداخته و این امر منجر به جلوگیری از فعالیت این کشتی به مدت یک سال و نیم شده است. یعنی تاوان خطای دو نفر را بزرگترین کشتی تفریحی ایران پرداخته است»
 
وی با بیان این‌که این کشتی هیچ‌گونه اسکله برای پهلوگیری ندارد و تامین سوخت آن با مشکل مواجه شده‌است اذعان داشت:« عدم فعالیت این کشتی منجر به خسارت‌های مالی بی‌شمار زیادی می‌شود چرا که بیش از 20 خانوار فعال در این کشتی را ساماندهی کرده‌‌ایم ، سالانه‌ صدها‌میلیون تومان برای تمدید گواهینامه بین‌المللی آن هزینه می‌شود اما عملاً این کشتی هیچ فعالیتی نداشته و منجر به ضررهایی شده‌است.»
 
وی در ادامه اذعان داشت: «تاکنون در این خصوص دولت هیچ تسهیلاتی ارائه نداده و مشکلات بیش از پیش منجر به کاهش تردد دریایی به شکل تفریحی شده است.»
 
باید پروانه کشتی میرزا کوچک خان باطل می‌شد
 در این زمینه محمد علی عزیزیان مدیر کل سازمان بنادر بندر انزلی به CHN، گفت:«انجام حرکات موزون در کشور ما که این موارد دارای محدودیت هستند اشتباه بوده و اگر من جای مسئولان مربوطه بودم پروانه این کشتی را باطل می‌کردم.»
 
وی ادامه داد:« هر فردی وقتی به یک کشوری وارد می‌شود ملزم به رعایت قوانین مورد نظر کشور مقصد است اما این حرکات موزون یعنی بی‌احترامی به قوانین کشورمان.»
 
عزیزیان در بخش دیگری از سخنانش افزود:« هنوز مشخص نشده که تا کی این کشتی بدون فعالیت خواهد ماند.»
 
به گزارش CHN، توقیف فعالیت کشتی که نیازهای گردشگری دریایی ایران را تا حدودی پاسخگوست، نه تنها منجر به زیان‌های مالی می‌شود بلکه گردشگری دریایی کشور را تحت شعاع قرار می‌دهد.