امروز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶19 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

تداوم کاوش در قلعه پرتغالی‌ها

تداوم کاوش در قلعه پرتغالی‌ها
268 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/28
: تاریخ

"عبدالرضا دشتی زاده" رئیس اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم گفت : انجام کاوشهای باستان شناسی در قلعه پرتغالی ها طی سال جاری در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار گرفته است .
وی ادامه داد : به منظور انجام کاوشهای باستان شناسی در سال جاری 500 میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد قشم تخصیص یافته است .

رئیس اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد : به این منظور از باستان شناسان پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دعوت به عمل آورده شده است .
وی بر لزوم انجام کاوشهای باستان شناسی در قلعه پرتغالی ها تاکید کرد و اظهار داشت : این قلعه توسط پرتغالی ها در دوره صفویه ساخته شده اما هنوز مشخص نیست که پایه اصلی این قلعه به چه دوره ای تعلق داشته است .

دشتی زاده بیان کرد : احتمال می رود قلعه پرتغالی ها بر روی بنایی قدیمی تر احداث شده است که انجام کاوش های باستان شناسی دقیق می تواند این فرضیه را تایید و یا رد کند .
این مقام مسئول در سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد : در سالهای 79 و 86 ، دو فصل کاوش باستان شناسی در قلعه پرتغالی ها انجام شد که متاسفانه ادامه این کاوشها به دلیل نبود مدیریت منسجم بر میراث فرهنگی این جزیره متوقف شد .

وی گفت : امیدواریم با از سرگیری کاوش های باستان شناسی در این قلعه طی سال جاری ، نتایج قابل توجهی در زمینه پیشینه تاریخی بنای این قلعه به دست آید .
دشتی زاده با بیان اینکه در نظر داریم کاوشهای باستان شناسی قلعه پرتغالی ها را هر سال به صورت پیوسته انجام دهیم تاکید کرد : بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در صورت صدور مجوز از سوی پژوهشکده باستان شناسی ، سومین فصل کاوشهای باستان شناسی قلعه پرتغالی ها ، پاییز امسال انجام خواهد شد .
به گفته وی ، این فصل از کاوشهای باستان شناسی بیش از یک ماه به طول خواهد انجامید و بلافاصله گزارش نهایی آن اعلام خواهد شد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: