نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

تداوم کاوش در قلعه پرتغالی‌ها

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/12/28

"عبدالرضا دشتی زاده" رئیس اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم گفت : انجام کاوشهای باستان شناسی در قلعه پرتغالی ها طی سال جاری در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار گرفته است .
وی ادامه داد : به منظور انجام کاوشهای باستان شناسی در سال جاری 500 میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد قشم تخصیص یافته است .

رئیس اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد : به این منظور از باستان شناسان پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دعوت به عمل آورده شده است .
وی بر لزوم انجام کاوشهای باستان شناسی در قلعه پرتغالی ها تاکید کرد و اظهار داشت : این قلعه توسط پرتغالی ها در دوره صفویه ساخته شده اما هنوز مشخص نیست که پایه اصلی این قلعه به چه دوره ای تعلق داشته است .

دشتی زاده بیان کرد : احتمال می رود قلعه پرتغالی ها بر روی بنایی قدیمی تر احداث شده است که انجام کاوش های باستان شناسی دقیق می تواند این فرضیه را تایید و یا رد کند .
این مقام مسئول در سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد : در سالهای 79 و 86 ، دو فصل کاوش باستان شناسی در قلعه پرتغالی ها انجام شد که متاسفانه ادامه این کاوشها به دلیل نبود مدیریت منسجم بر میراث فرهنگی این جزیره متوقف شد .

وی گفت : امیدواریم با از سرگیری کاوش های باستان شناسی در این قلعه طی سال جاری ، نتایج قابل توجهی در زمینه پیشینه تاریخی بنای این قلعه به دست آید .
دشتی زاده با بیان اینکه در نظر داریم کاوشهای باستان شناسی قلعه پرتغالی ها را هر سال به صورت پیوسته انجام دهیم تاکید کرد : بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در صورت صدور مجوز از سوی پژوهشکده باستان شناسی ، سومین فصل کاوشهای باستان شناسی قلعه پرتغالی ها ، پاییز امسال انجام خواهد شد .
به گفته وی ، این فصل از کاوشهای باستان شناسی بیش از یک ماه به طول خواهد انجامید و بلافاصله گزارش نهایی آن اعلام خواهد شد .