امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

ديكتاتورهايي كه رفتند ؛ گردشگري‌هايي كه رونق گرفت

ديكتاتورهايي كه رفتند ؛ گردشگري‌هايي كه رونق گرفت
302 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/27
: تاریخ

اقامتگاه‌هاي پنج ديكتاتور ، موجبات رونق صنعت گردشگري كشورهايشان را فراهم كرده است . به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ، در شرايطي كه در سال‌هاي اخير كشورهاي مختلف تلاش‌هاي فراواني را براي جذب گردشگر انجام داده‌اند ، مقامات صنعت گردشگري چهار كشور «آلمان» ، «عراق» ، «تونس» ، «ليبي» و «روماني» براي رونق صنعت گردشگري كشورهايشان ، اقامتگاه‌هاي ديكتاتورهاي سابق اين كشورها را به مقاصد گردشگري تبديل كرده‌اند .

1- اقامتگاه زيباي «هيتلر» در آلمان
اقامتگاه زيباي «آدولف هيتلر» ، ديكتاتور نازي كه «آشيانه عقاب»‌ نام دارد بر بالاي کوه‌ «کهلشتاين» در منطقه «باواريا» كشور اروپايي آلمان واقع شده ، ماهانه به طور متوسط ميزبان ‌30 هزار گردشگر است .
آشيانه عقاب‌ براي پنجاهمين سالروز تولد هيتلر به عنوان هديه تولد از سوي مقامات ارشد حزب نازي ساخته شد . هدف اصلي آنها ساخت چنين مکاني براي هيتلر اين بود که وي در آنجا بتواند به دور از شلوغي‌هاي هميشگي و با توجه به موقعيت استثنايي محل به استراحت بپردازد .
در اتاق اصلي پذيرايي آشيانه عقاب يک شومينه مرمرين ايتاليايي قرار دارد که توسط ديكتاتور ايتاليا ـ موسوليني ـ به هيتلر هديه داده شده بود .
هيتلر با وجود علاقه‌اي که به آشيانه عقاب داشت ، اما تنها در حدود ‌10 بار و هر بار کمتر از نيم ساعت درآنجا اقامت گزيد و به همين دليل آشيانه عقاب با وجود حملات مخرب جنگ جهاني دوم سالم و دست نخورده باقي ماند .
تا سال ‌1960 ميلادي آشيانه عقاب در دست نيروهاي آمريکايي قرار داشت تا اينکه در نهايت به استان بايرن آلمان بازپس داده شد و به يك مقصد گردشگري تبديل شد .

2- قصر رومي «صدام » در عراق
قصر رومي «صدام حسين» ، ديكتاتور عراق بر فراز تپه‌اي در نزديكي شهر «هيلاه» در 60 مايلي غرب «بغداد» ، پايتخت كشور آسيايي عراق به سبك قصرهاي رومي ساخته شده ، از مدتي قبل به يك هتل بسيار مجلل و جاذبه گردشگري تبديل شده و روزانه پذيراي هزاران گردشگر است .
هزينه‌ي فقط يك شب اقامت در اين قصر كه بسيار مورد علاقه صدام بود ، 220 دلار است ، هر چند كه بازديد از آن رايگان است .
دولت عراق همچنين قصد دارد 9 قصر ديگر صدام را كه در كنار محوطه‌هاي تاريخي مشهور عراق از جمله شهر تاريخي بابليان يا مشرف به رود فرات‌ هستند و تاکنون مورد استفاده نيروهاي امريکايي بوده‌اند را به هتلهاي بسيار مجلل تبديل ‌كنند ، اين در حالي است كه لوازم و مبلمان بخش اعظم اين قصرها در سال 2003 ميلادي و در زمان حمله‌ي آمريكا به عراق توسط مردم عراق غارت شده يا ‌بدليل نگهداري نامناسب توسط سربازان آمريكايي ، به شدت صدمه ديده‌اند .

3- قصر زيباي «بن‌علي» در تونس
قصر زيباي «زين‌العابدين بن‌علي» ، ديكتاتور تونس موسوم به قصر «سيدي بوسعيد» كه در حومه شمالي پايتخت اين كشور واقع شده ، يكي از زيباترين قصرهاي قاره آفريقا بوده و قرار است در آينده نزديك با تبديل شدن به يك موزه ، به يك مقصد گردشگري تبديل شود .
در اين قصر پس از فرار ديكتاتور تونس به «عربستان سعودي» ، مقادير زيادي آثار تاريخي نيز كشف شدند كه در آينده نزديك به نمايش در مي‌آيند .

4- اقامتگاه اسرارآميز «قذافي» در ليبي
اقامتگاه اسرارآميز «معمر قذافي» ، ديكتاتور ليبي در «باب العزيزيه» شهر طرابلس ، پايتخت كشور آفريقايي ليبي واقع شده و در داخل آن نقاشي‌هاي انتزاعي بر روي ديوارها و مبل‌هاي چرمي قابل مشاهده است .
اين اقامتگاه همچنين داراي باغي بزرگ با فواره‌ها و مجسمه‌هاي زيبا ، سالن بازي بچه‌ها ، استخري بزرگ و زيبا ، دو رستوران ، سالن‌هاي ورزشي ، چندين چادر و يك بيمارستان مجهز است .
همچنين در عمق 40 متري باب العزيزيه و در سطح زيرين اقامتگاه اسرارآميز قذافي ، پناهگاهي بسيار بزرگ قرار دارد كه دهها سال از ساخت آن مي گذرد ، هر چند كه در هفته‌هاي گذشته بخشهايي از آن تخريب شده است .
اين پناهگاه كه با سقوط طرابلس از سوي انقلابيون كشف شد ، توسط قذافي و خانواده‌اش در جهت حفظ امنيت شخصي آنها بنا شده ، اين در حالي است كه در روزهاي كه از سقوط طرابلس مي‌گذرد ، اقامتگاه اسرارآميز قذافي و همچنين قصر دخترش ، «عايشه» ، روزانه ميزبان هزاران گردشگر هستند .

5- قصر بزرگ «چائوشسکو» در روماني
قصر بزرگ «نيکلاي چائوشسکو» ، ديكتاتور روماني در شهر بخارست ، پايتخت كشور اروپايي روماني ، كه مقر فرماندهي وي و يكي از بزرگترين قصرهاي جهان نيز محسوب مي‌شود ، در سال‌هاي اخير به يكي از جاذبه‌هاي گردشگري روماني تبديل شده و روزانه ميزبان هزاران گردشگر است .
اين قصر مكاني است كه چائوشسکو آخرين سخنراني‌اش را در بالكن اصلي آن انجام داد ، اين در حالي است كه در آينده نزديك ، محل اعدام وي و همسرش نيز به جاذبه‌هاي گردشگري تبديل خواهند شد .
در اين راستا تور ويژه‌اي براي جذب گردشگران راه‌اندازي خواهد شد كه با بازديد از دهكده محل تولد چائوشسکو آغاز شده و با بازديد از قصر بزرگ وي و يك پادگان نظامي که ديکتاتور روماني و همسرش در 25 دسامبر 1989 در آن اعدام شدند ، پايان مي‌يابد .
وي در جريان يک حرکت اعتراضي مردمي سرنگون و پس از يک جلسه دادگاه دو ساعته تلويزيوني به همراه همسرش تيرباران شد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: