نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

ديكتاتورهايي كه رفتند ؛ گردشگري‌هايي كه رونق گرفت

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/12/27

اقامتگاه‌هاي پنج ديكتاتور ، موجبات رونق صنعت گردشگري كشورهايشان را فراهم كرده است . به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ، در شرايطي كه در سال‌هاي اخير كشورهاي مختلف تلاش‌هاي فراواني را براي جذب گردشگر انجام داده‌اند ، مقامات صنعت گردشگري چهار كشور «آلمان» ، «عراق» ، «تونس» ، «ليبي» و «روماني» براي رونق صنعت گردشگري كشورهايشان ، اقامتگاه‌هاي ديكتاتورهاي سابق اين كشورها را به مقاصد گردشگري تبديل كرده‌اند .

1- اقامتگاه زيباي «هيتلر» در آلمان
اقامتگاه زيباي «آدولف هيتلر» ، ديكتاتور نازي كه «آشيانه عقاب»‌ نام دارد بر بالاي کوه‌ «کهلشتاين» در منطقه «باواريا» كشور اروپايي آلمان واقع شده ، ماهانه به طور متوسط ميزبان ‌30 هزار گردشگر است .
آشيانه عقاب‌ براي پنجاهمين سالروز تولد هيتلر به عنوان هديه تولد از سوي مقامات ارشد حزب نازي ساخته شد . هدف اصلي آنها ساخت چنين مکاني براي هيتلر اين بود که وي در آنجا بتواند به دور از شلوغي‌هاي هميشگي و با توجه به موقعيت استثنايي محل به استراحت بپردازد .
در اتاق اصلي پذيرايي آشيانه عقاب يک شومينه مرمرين ايتاليايي قرار دارد که توسط ديكتاتور ايتاليا ـ موسوليني ـ به هيتلر هديه داده شده بود .
هيتلر با وجود علاقه‌اي که به آشيانه عقاب داشت ، اما تنها در حدود ‌10 بار و هر بار کمتر از نيم ساعت درآنجا اقامت گزيد و به همين دليل آشيانه عقاب با وجود حملات مخرب جنگ جهاني دوم سالم و دست نخورده باقي ماند .
تا سال ‌1960 ميلادي آشيانه عقاب در دست نيروهاي آمريکايي قرار داشت تا اينکه در نهايت به استان بايرن آلمان بازپس داده شد و به يك مقصد گردشگري تبديل شد .

2- قصر رومي «صدام » در عراق
قصر رومي «صدام حسين» ، ديكتاتور عراق بر فراز تپه‌اي در نزديكي شهر «هيلاه» در 60 مايلي غرب «بغداد» ، پايتخت كشور آسيايي عراق به سبك قصرهاي رومي ساخته شده ، از مدتي قبل به يك هتل بسيار مجلل و جاذبه گردشگري تبديل شده و روزانه پذيراي هزاران گردشگر است .
هزينه‌ي فقط يك شب اقامت در اين قصر كه بسيار مورد علاقه صدام بود ، 220 دلار است ، هر چند كه بازديد از آن رايگان است .
دولت عراق همچنين قصد دارد 9 قصر ديگر صدام را كه در كنار محوطه‌هاي تاريخي مشهور عراق از جمله شهر تاريخي بابليان يا مشرف به رود فرات‌ هستند و تاکنون مورد استفاده نيروهاي امريکايي بوده‌اند را به هتلهاي بسيار مجلل تبديل ‌كنند ، اين در حالي است كه لوازم و مبلمان بخش اعظم اين قصرها در سال 2003 ميلادي و در زمان حمله‌ي آمريكا به عراق توسط مردم عراق غارت شده يا ‌بدليل نگهداري نامناسب توسط سربازان آمريكايي ، به شدت صدمه ديده‌اند .

3- قصر زيباي «بن‌علي» در تونس
قصر زيباي «زين‌العابدين بن‌علي» ، ديكتاتور تونس موسوم به قصر «سيدي بوسعيد» كه در حومه شمالي پايتخت اين كشور واقع شده ، يكي از زيباترين قصرهاي قاره آفريقا بوده و قرار است در آينده نزديك با تبديل شدن به يك موزه ، به يك مقصد گردشگري تبديل شود .
در اين قصر پس از فرار ديكتاتور تونس به «عربستان سعودي» ، مقادير زيادي آثار تاريخي نيز كشف شدند كه در آينده نزديك به نمايش در مي‌آيند .

4- اقامتگاه اسرارآميز «قذافي» در ليبي
اقامتگاه اسرارآميز «معمر قذافي» ، ديكتاتور ليبي در «باب العزيزيه» شهر طرابلس ، پايتخت كشور آفريقايي ليبي واقع شده و در داخل آن نقاشي‌هاي انتزاعي بر روي ديوارها و مبل‌هاي چرمي قابل مشاهده است .
اين اقامتگاه همچنين داراي باغي بزرگ با فواره‌ها و مجسمه‌هاي زيبا ، سالن بازي بچه‌ها ، استخري بزرگ و زيبا ، دو رستوران ، سالن‌هاي ورزشي ، چندين چادر و يك بيمارستان مجهز است .
همچنين در عمق 40 متري باب العزيزيه و در سطح زيرين اقامتگاه اسرارآميز قذافي ، پناهگاهي بسيار بزرگ قرار دارد كه دهها سال از ساخت آن مي گذرد ، هر چند كه در هفته‌هاي گذشته بخشهايي از آن تخريب شده است .
اين پناهگاه كه با سقوط طرابلس از سوي انقلابيون كشف شد ، توسط قذافي و خانواده‌اش در جهت حفظ امنيت شخصي آنها بنا شده ، اين در حالي است كه در روزهاي كه از سقوط طرابلس مي‌گذرد ، اقامتگاه اسرارآميز قذافي و همچنين قصر دخترش ، «عايشه» ، روزانه ميزبان هزاران گردشگر هستند .

5- قصر بزرگ «چائوشسکو» در روماني
قصر بزرگ «نيکلاي چائوشسکو» ، ديكتاتور روماني در شهر بخارست ، پايتخت كشور اروپايي روماني ، كه مقر فرماندهي وي و يكي از بزرگترين قصرهاي جهان نيز محسوب مي‌شود ، در سال‌هاي اخير به يكي از جاذبه‌هاي گردشگري روماني تبديل شده و روزانه ميزبان هزاران گردشگر است .
اين قصر مكاني است كه چائوشسکو آخرين سخنراني‌اش را در بالكن اصلي آن انجام داد ، اين در حالي است كه در آينده نزديك ، محل اعدام وي و همسرش نيز به جاذبه‌هاي گردشگري تبديل خواهند شد .
در اين راستا تور ويژه‌اي براي جذب گردشگران راه‌اندازي خواهد شد كه با بازديد از دهكده محل تولد چائوشسکو آغاز شده و با بازديد از قصر بزرگ وي و يك پادگان نظامي که ديکتاتور روماني و همسرش در 25 دسامبر 1989 در آن اعدام شدند ، پايان مي‌يابد .
وي در جريان يک حرکت اعتراضي مردمي سرنگون و پس از يک جلسه دادگاه دو ساعته تلويزيوني به همراه همسرش تيرباران شد .