امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

سفر به آرام ترین مکانهای زمین

سفر به آرام ترین مکانهای زمین
248 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/26
: تاریخ

سایت اطلاع رسانی TripAdvisor آرامترین نقاط روی زمین را طبقه بندی کرد . کسانی که برای تعطیلات به آرامش ، تمدد اعصاب ، دور شدن از اجتماعات انسانی و سکوت نیاز دارند می توانند به این مناطق سفر کنند .
رتبه اول این طبقه بندی را منطقه "یونگفرائو" در سوئیس به دست آورده است . این منطقه که در آلپ واقع شده یک منطقه بیضوی شکل ۳۰ در ۵۰ کیلومتری است .

پس از "پونگفرائو" مناطق لپونایا ، پاپوا گینه نو و بورا بورا در پلی نزی فرانسوی رتبه های دوم تا چهارم را به دست آوردند .
دره "لوریا" ، سیچیلز ، پارک جاسپر در کانادا ، آتشفشان آره نال در کاستاریکا ، جزیره جنوبی نیوزلند و بوتان در سکوهای بعدی آرامترین مناطق زمین ایستاده اند .

1- منطقه "یونگفرائو" در سوئیس - این منطقه آلپی از دریاچه ها ، صدها کیلومتر گذرگاه و آبشارهایی تشکیل شده است که آرامش و هارمونی را به انسان هدیه می کنند . مهمترین امتیاز این منطقه داشتن خطوط راه آهن است .

2- منطقه "لاپونیا" در فنلاند - پوشیده از شفقهای قطبی ، جنگلهای کاج ، دیواره های یخی در زمستان و دریاچه ها و جنگلهای توندرا در تابستان آخرین مرز طبیعت بکر اروپا و محلی مناسب برای ماهیگیری ، سفرهای رودخانه ای با قایقهای کایاک ، جنگل نوردی و دوچرخه سواری کوهستان است .

3- پاپوا گینه نو - سه چهارم این سرزمین پوشیده از جنگلهای گرمسیری است و بقیه آن از دشتهای آبرفتی ، مرغزارها ، درختان شاه پسند ، رودخانه ها ، دریاچه ها و سدهای مرجانی تشکیل شده است . پاپوا گینه نو شامل دو محیط روستایی و بخشهای بکر و دست نخورده است .

4- بورا بورا در پلی نزی فرانسوی - مردابهای زمردی رنگ و خانه های ییلاقی روی آب فضایی شاعرانه را در دل طبیعت به وجود آورده اند .

5- دره لوریا در فرانسه - زمانی این دره ، منطقه جنگهای میان گُلها و رُمی ها ، گوتها و تاتارها بود و امروز به "باغ فرانسه" شهرت دارد .

6- جزایر سیچیلز در اقیانوس هند - حدود ۵۰ درصد از سرزمینهای این جزایر در منطقه حفاظت شده قرار دارند . این منطقه یک بهشت واقعی بر روی زمین است . جنگلهای بکر و حیوانات نادر از جمله جاذبه های گردشگری این جزایر است .

7- پارک ملی جاسپر در آلبرتای کانادا - خرسهای گریزلی ، گرگهای صحرایی ، روباهها ، یوزپلنگهای آمریکایی ، گوزنهای شمالی و گوزنهای کانادایی در این حیات وحش زندگی می کنند . به خاطر وجود این حیوانات ، این منطقه به بزرگترین پارک کوهستانی کانادا تبدیل شده است .

8- پارک ملی آتشفشان "آره نال" در کاستاریکا - آتشفشان آره نال فعالترین آتشفشان این کشور است . این منطقه چشم اندازی بدیع و بی صدا دارد .

9- جزیره جنوبی در نیوزلند - جمعیت نیوزلند تنها ۴ میلیون نفر است که از این تعداد تنها یک چهارم در جزیره جنوبی زندگی می کنند . این منطقه با مساحتی بیش از ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع ، بزرگترین جزیره مجمع الجزایر نیوزلند است .

10- بوتان - برای کسانی که به دنبال آرامش هستند جایی بهتر از بوتان وجود ندارد . اما این آرامش و سکوت بهای بالایی دارد به طوریکه برای یک اقامت در این کشور کوچک در کوههای هیمالایا باید ۲۰۰ دلار در روز پرداخت .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: