امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶20 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

گوزن‌هاي آهن خور ، جاذبه جديد ژاپن

گوزن‌هاي آهن خور ، جاذبه جديد ژاپن
241 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/26
: تاریخ

به گزارش ميراث آريا (Chtn) ،‌ اين گوزن‌ها که به دلايل نامعلومي ، مدت‌ها است به جويدن زنجيرهاي آهني اطراف معبد مشغولند ، اگر چه نگراني و سوالاتي را براي دامپزشکان و گروه‌هاي حمايت کننده از حيوانات به وجود آورده اند اما تبديل به جاذبه‌اي ديدني براي گردشگران نيز شده اند .
به گفته کارشناسان اگر چه اکثر گوزن‌هاي پارک نارا ، از بازديد کنندگان طلب غذا مي‌کنند اما گروهي از اين حيوانات علاقه زيادي به جويدن زنجيرهايي دارند که معبد را از محل زندگي آنها جدا مي‌کند .

يکي از گردشگراني که براي بازديد از معبد و گوزن‌هاي پارک نارا به اين منطقه آمده بود گفت :‌ در هنگام تماشاي معبد ناگهان متوجه پنج گوزن شدم که به زنجيرها نزديک شده و پس از آنکه يکي از گوزن‌ها شروع به جويدن زنجير کرد ،‌ چهار گوزن ديگر هم آن را در اين کار همراهي کردند .
وي افزود : بعضي از گوزن‌ها تنها يک گاز به زنجير زدند اما بقيه در حدود يک دقيقه جويدن آهن‌ها را ادامه داده بودند . به اعتقاد وي اين حيوانات به فقر آهن مبتلا بودند .

گفتني است در عکس‌هاي گوزن‌هاي اين پارک که مربوط به سال 2003 است نيز نمونه‌هايي ديده مي‌شود که در آن چند گوزن در حال جويدن آهن‌ها هستند . کارشناسان معتقدند ،‌ اين عادت در طي نسل‌هاي مختلف در گوزن‌ها رشد کرده و به رفتاري غريزي در ميان گوزن‌هاي نسل جديد تبديل شده است .
لازم به ذکر است به صورت معمول گوزن‌ها با خوردن خاک ، کمبود‌هاي غذايي و فقر موجود در بدن خود را تامين مي‌‌کنند اما رفتار گوزن‌هاي پارک نارا ،‌ اقدامي کاملا مغاير و متفاوت با رفتار معمولي تمام گوزن‌ها ذکر شده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: