نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

دهکده توریستی 4 هزار ساله ایرانی

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/12/24

بدون شک این روستا از زیباترین مناطقی است که تا به حال و در همه عمرتان دیده اید . روستای 4 هزار ساله ای که همه زیبایی هایش را جایی میان دره های البرز مرکزی در جنوب دریای خزر و میان کوه ها پنهان کرده است و خودش را تنها به کسانی نشان می دهد که به سراغش می روند.
روستایی که فرهنگسرا و موزه مردم شناسی دارد و اهالی می گویند هرگز دزد نداشته است . روستایی که عده ای می گویند گذرگاه رستم قهرمان شاهنامه فردوسی بوده است . در خانه ها حتی در 9 ماه از سال که خالی از سکنه است باز است . مردم این روستا در مهمان نوازی شهره اند و جمعیت روستا در ماه های گرم سال بیشتر از ماه‌های سرد سال است .

روستای کندلوس در منطقه کجور نوشهر در استان مازندارن قرار دارد و یکی از روستاهای دارای بافت ارزشمند و از مناطق نمونه گردشگری کشور است.
خانه های قدیمی با نمایی از چوب ، سقف های چوبی ، پنجره های کوچک زیبا ، دیوارهای کاه گلی و کوچه های سنگ فرش شده ، چشمه های آب معدنی و نهرهای جاری نمای روستای کندلوس را می سازند .

موزه مردم شناسی این روستا دارای آثار ارزشمندی است که آن را از سایر موزه های کشور مسثتنی می سازد . این مجموعه برای زنده نگاه داشتن فرهنگ ، هنر و سنت های زیبای مردم کجور تاسیس شده است .
دهکده توریستی کندلوس در منطقه كجور مازندران تمدن های بسیاری را در دورهای مختلف تاریخی به خود دیده است . در این دهکده آثاری از تمدن قبل از میلاد ، تمدن ایران قبل از اسلام و تمدن ایران بعد از اسلام دیده شده است . زنان کندلوسی جاجیم ، جوراب ، دستكش و بلوز پشمی می بافند ، گندم آسیاب می کنند ، سبزی خوردن می کارند ، شیر گاوها را می دوشند و هیزم می شکنند .

برای رسیدن به موزه دهکده باید از میان كوچه های باریك و سنگفرش روستا بگذرید . البته در این مسیر حتما زمانی را صرف دیدن خانه های منحصر به فرد و سرشار از خاطره و تاریخ این روستا می کنید .
"کمال الملک" در سفری که به همراه ناصر الدین شاه به این روستا داشته است ، تابلویی از این دهکده نقاشی کرده است که در حال حاضر در "کاخ موزه صاحبقرانیه" قرار دارد . برای رسیدن به این روستا از مسیر کندوان حرکت کنید ، این مسیر در کیلومتر 25 جاده چالوس به کرج بعد از عبور از دو راهی کجور و طی کردن مسافتی در حدود 35 کیلومتر به دهکده کندلوس می رسد .

7 كیلومتر بعد از مرزن آباد به دو راهی كجور می رسید ، در این راه فرعی بعد از طی کردن حدود ۴۲ كیلومتر مسیر كوهستانی به روستای كندلوس می رسید .
اگر به کندلوس سفر کردید حتما به موزه گیاهان دارویی این روستای ارزشمند سر بزنید . مجموعه کشاورزی که به کار كشت ، تولید و بسته بندی گیاهان اصلی دارویی ، معطر و روغن های گیاهی مشغول است . اهمیت این مجموعه جدا از این موارد به دلیل کاشت گیاه ژنتیک های ارزشمند در آن است . مردم روستای کندلوس ، به زبان مازندرانی (کجوری) حرف می زنند .