امروز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶19 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

ریگ جن ؛ بیابانی با صداهای ترس آور

ریگ جن ؛ بیابانی با صداهای ترس آور
244 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/24
: تاریخ

آیا در ایران منطقه‌ای ملقب به «مثلث برمودا» وجود دارد ؟ آیا تا به حال از بیابانی به نام «ریگ جن» چیزی شنیده‌اید ؟ منطقه‌ای کویری و پر از تپه‌های ماسه‌ای که در جنوب سمنان ، شرق دریاچه نمک ، شمال چوپانان و اناراک و غرب جندق قرار دارد . " ریگ جن" منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای در کویر مرکزی ایران است و به دلیل وسعت زیاد و نداشتن چشمه یا چاه آب ، در گذشته‌های دور ، محل عبور کاروان‌ها نبوده و فقط در سال‌ها اخیر ، چند گروه از محققان و سیاحان به آن منطقه رفته‌اند .
فرو رفتن در گل و لجن در «ریگ جن» ، شاید یکی از خطرناک‌ترین اتفاقاتی باشد که ممکن است گریبانگیر مسافران ناوارد شود و آنها را به کام مرگ بکشاند . سال‌های متمادی ، هیچکس جرات آنکه به «ریگ جن» سفر کند و راز این کویر اسرار‌آمیز را کشف کند ، نداشت ، یا اگر حتی جراتش را هم داشت ،‌ به دلیل ناآشنایی با منطقه در راه می‌ماند ، اما بالاخره چند سال پیش ، طلسم «ریگ جن» توسط علی پارسا ، ‌کویر‌شناس مقیم آمریکا شکسته شد . او به همراه آقای میرانزاده ، رئیس وقت پارک ملی کویر ، با هواپیما برفراز ریگ جن رفتند تا ثابت کنند که هیچ چیز شگفت‌انگیزی در ریگ جن وجود ندارد .

علی پارسا ، اما یک سال بعد ، با ماشین وارد «ریگ جن» شد و بعد از آن بسیاری از کویرنوردان از «ریگ جن» گذشتند . البته با تجهیزات کامل ، که نه گرفتار روح شدند و نه جن زده !
مهمترین مسئله اینکه اگر تا به حال کویر نوردی نکرده‌اید و به اصطلاح حرفه‌ای نیستید ، برای اولین تجربه ، به هیچ عنوان «ریگ جن» را برنگزینید که در این صورت ، رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با خدا ، حتی اگر هم حرفه‌ای هستید ، حتماً به طور گروهی به این منطقه سفر کنید . بهترین وسیله برای سفر به این منطقه جیپ‌های سبک وزن است ، نقشه را هم فراموش نکنید ، چون سفر به «ریگ جن» بسیار خطرناک است .

برای سفر به «ریگ جن» حداقل باید به اندازه دو هفته آب ، بنزین ، غذا و وسایل فنی ماشین را به همراه داشته باشید . در ضمن ، بلد محلی را فراموش نکنید ، چون محلی‌ها معمولاً آدم‌های کار کشته‌ای هستند و علاوه بر تعیین مسیر ، حتی در شرایط سخت ، خیلی خوب می‌توانند راهنمایی‌تان کنند . بخشی از منطقه ، نسبتاً مسطح‌تر است با تپه‌ها کوچک‌تر ، بنابراین عبور از آن نسبتاً آسان به نظر می‌رسد ولی با کمی پیشروی ، با کم شدن ارتفاع به اراضی باتلاقی می‌رسید که اینجا تقریباً جنوب منطقه است . اصرار برای عبور از این اراضی باتلاقی می‌رسید که اینجا تقریباً جنوب منطقه است . اصرار برای عبور از این اراضی باتلاقی بی‌فایده است ، بنابراین بهتر است از سمت شمال غربی به حرکتتان ادامه دهید . وقتی آخرین کوه‌هایی که 2300 متر ارتفاع دارند را رد کردید ، به بخش شمالی «ریگ جن»می‌رسید . از اینجا ، کوه دماوند را هم می‌توانید ببینید . با ادامه این مسیر ، به پارک ملی کویر می‌رسید .

اگر شما مسیر دیگری را می‌پسندید ، می‌توانید با استفاده از نقشه و راهنما ، مسیر جدیدی را تجربه کنید ،‌ اما تمام سختی‌ها و بالا و پایین‌ها ، یک طرف و آسمان پرستاره شب‌هایی ریگ‌ جن هم یک طرف . خوابیدن روی شن‌های روان ، روی تپه‌ای بلند و چشم‌ دوختن به آسمانی که حتی یک نقطه سیاه ندارد و شهاب سنگ‌هایی که هر از گاهی مثل تیر فرشتگان حافظ زمین ، که شیاطین را از نزدیک شدن به زمین باز می‌دارند ، تمام خستگی روزانه و در شن و باتلاق فرو رفتن را از تن شما می‌زداید !
محلی‌های این منطقه ، چوپان‌ها و ساربان‌ها معتقدند که اگر کسی پایش به ریگ جن برسد ، بلافاصله ناپدید و توسط ارواح و موجودات ماورایی به قلب ریگ ‌جن فرستاده می‌شود !

یکی از کاوشگران می‌گوید که حتی شتر‌های اهالی کویر هم وقتی به این منطقه می‌رسند ، می‌ایستند و به هیچ عنوان حرکت نمی‌کنند !
آیا واقعاً این منطقه مثلث برمودای ایران است ؟ «آلفونز گابریل» اتریشی و یک کاوشگر سوئدی قصد داشتند این منطقه را کشف کنند ، اما هیچ کدام نتوانستند از این بخش از کویر عبور کنند و ناچار به سمت یزد برگشتند .
ریگ جن ، شگفت‌انگیز‌ترین اسرار‌آمیز‌ترین و ترسناک‌ترین منطقه ایران است ، با باتلاق‌های سهمگین که مرگ را برای هر موجودی زنده‌ای به ارمغان می‌آورد . اتفاقات بی‌پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی داده است و نمکزار‌های این منطقه محل قتل و دفن موجوات زنده بسیاری بوده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: