نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بیروت ، عروس زخمی خاورمیانه

تعداد بازدید : 218
تاریخ : 1391/12/23

بیروت شهری بندری است که بر روی دماغه‌ای کوچک و در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور لبنان است . جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۷ میلادی ۲.۱ میلیون نفر بود . شهر بیروت در میانهٔ کرانه مدیترانه‌ای لبنان و بر روی یک شبه جزیره جای گرفته‌ است . این شهر کانون فرهنگی منطقه خود است و از دیدگاه رسانه‌ای ، تئاتر ، فعالیت‌های فرهنگی و زندگی شبانه در جهان عرب نام‌دار است .
بیروت از دو تپه الاَشرفیه (بیروت شرقی) و المُصَیطَبه (بیروت غربی) تشکیل شده که به صورت شبه‌جزیره‌ای مثلثی به سوی دریا پیش می‌رود . در سمت داخلی ‌، جلگه ساحلی باریکی قرار دارد که از دهانه نهرالکلب در شمال تا نهرالدامور در جنوب امتداد می‌یابد . ریشه واژه بیروت ، از لفظ عبری بِئِروت ، جمع بِئِر ، به معنای چاه ، مشتق است . معنای این واژه در زبان‌های سریانی و فنیقی نیز همین است ، که به منابع غنی آب در بیروت اشاره دارد .
بیروت از قدیمترین شهرهای خاورمیانه به شمار می‌آید . آثار مهمی از دوره‌های مصری ، فنیقی ، یونانی ، رومی ، بیزانسی ، ایرانی و عثمانی در این شهر کشف شده است . در زمان فنیقی‌ها بندری در سواحل فنیقیه بوده که از آن با نام بروتا در کتیبه‌های تل العَمارنه یاد شده است . در این عهد بیروت شهر کوچکی بود که شهر معروف بیبلوس (جُبیل امروزی) آن را تحت‌الشعاع قرار داده بود .

جاذبه های توریستی بیروت
غار جعیتا : یکی از نقاط گردشگری بیروت که در لیست بازدید هر خارجی به محض ورودش به بیروت وجود دارد ، غار جعیتا است که در 18 کیلومتری شمال این شهر واقع شده است . این غار که در میان کوه های سرسبز و چشم اندازی زیبا قرار گرفته ، در سال 1968 کشف و 10 سال بعد از آن برای بازدید افتتاح شد . غار جعیتا در دو طبقه با نام غار علیا و غار سفلی یا غار آبی است . برای رفتن به غار علیا باید سوار تله کابینی شد که از میان جنگلی زیبا میگذرد و عبور رودخانه ای از میان این جنگل تله کابین سواری را دل انگیز می کند .

صخره های روشه : این صخره ها از نمادهای کشور لبنان هستند و در غربی ترین نقطه بیروت جای دارند که به آنها صخره عشاق هم میگویند . تعدادی از عشاق از بالای این صخره ها خودشان را به آب انداختند که مستقیما منجر به مرگشان شده .

منطقه گردشگری "حریصا" : این منطقه در ارتفاعات بالای کوه ، روبروی دریای مدیترانه قرار دارد . شهرت این منطقه به خاطر وجود مدفن " سیده لبنان " یا همان بانوی مذهبی می باشد . یادبود بانوی لبنان بر سر مزارش ، مجمسمه ای بلند بالاست که از کیلومترها دورتر قابل رویت می باشد . در منطقه ی حریصا ۴-۵ کلیسای دیگر نیز وجود دارد . لذت دیدن دریایی آرام و آبی از حریصا وصف نشدنی است . برای رسیدن به این منطقه تله کابینی تعبیه شده است که مسافران را از منطقه ای تقریبا کنار آب به بالای کوه می رساند که این خود نیز از زیبایی های بیروت است  .

مسجد حضرت محمد (ص) و مزار نخست وزیر فقید لبنان : مسجد حضرت محمد (ص) و مزار نخست وزیر فقید لبنان رفیق حریری از دیگر مکان های دیدنی بیروت می باشد . این مسجد و مزار در منطقه غربی بیروت و نزدیک میدان ساعت قرار دارد . این مسجد توسط رفیق حریری ساخته شده و مزارش هم در آن قرار دارد  .

میدان ساعت : اصلی ترین میدان لبنان به حساب می آید . این میدان در وسط خیابانی پر از کافه و رستوران قرار گرفته است . این خیابان به پاریس کوچولو معروف است . معمولا در این خیابان تا نیمه های شب غذا به همراه موسیقی زنده سرو می شود . کلیسایی معروف در کنار میدان ساعت قرار دارد .

آب و هوای لبنان
لبنان از آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای بهره‌مند است و تقریباً 300 روز سال آفتابی است و از خرداد ماه تا شهریور ماه بارندگی وجود ندارد و دو ماه تیر و مرداد درجه حرارت به 30 درجه می‌رسد . در زمستان برف زیادی در کوههای لبنان می‌بارد و می‌توان بر روی برف اسکی نمود .

ویزای لبنان
کسانیکه خواهان سفر به لبنان می‌باشند می‌توانند از سفارتخانه‌ها و یا کنسولگریهای لبنان ویزای این کشور را تهیه نمایند و 33 کشور شامل کشورهای اتحادیه اروپا ، ایالات متحده آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس می‌توانند در فرودگاه بیروت ویزای این کشور را تهیه نمایند .

گمرک
براساس قوانین لبنان وسایل شخصی از پرداخت حق گمرکی معاف هستند همچنین شخص تنها می‌تواند بدون پرداخت حق گمرکی تا 500 گرم توتون ، 400 نسخ سیگار و 20 سیگار برگ همراه خود وارد نماید .

زبان
زبان رایج مردم لبنان زبان عربی با لهجه لبنانی است اما زبان رسمی زبان عربی فصیح است که در سایر کشورهای عربی نیز متداول است . زبان فرانسه نیز از زمان حضور فرانسویان در لبنان در این کشور رایج شده است . همچنین زبان انگلیسی در بین تجار و حتی اقشار عادی مردم به عنوان زبان بین‌المللی رواج پیدا کرده است و جهانگردان در لبنان با مشکل زبان مواجه نمی‌شوند چرا که لبنانی‌ها حداقل به دو زبان آشنایی دارند . همچنین روزنامه و مجلات خارجی در کیوسکهای روزنامه‌فروشی با یک یا دو روز تأخیر قابل تهیه می‌باشند .

پول
واحد رسمی پول لبنان لیر لبنانی است و به دلیل نظام پولی این کشور تبدیل پولهای خارجی به لیر به سهولت امکان‌پذیر است . همچنین با استفاده تسهیلات بانکی این کشور می‌توان از کارتهای هوشمند اعتباری نیز استفاده نمود .