نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

هم‌نشینی با موجودات فضایی در دره ستاره‌ها

تعداد بازدید : 209
تاریخ : 1391/12/21

جزیره قشم بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس و دارای طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده است . به دلیل جاذبه‌های طبیعی این جزیره ، آن را عجایب هفتگانه می‌خوانند و بسیاری عقیده دارند در پهنه‌ای 1400 كیلومتر مربعی ، وجود چنین طبیعتی تنها با واژه "بی نظیر" قابل توصیف است . این جزیره از شمال به شهر بندرعباس ، مرکز بخش خمیر و قسمتى از شهرستان بندر لنگه ، از شمال ‌شرقى به جزیره‌ هرمز ، از شرق به جزیره لارک ، از جنوب به جزیره‌ هنگام و از جنوب غربى به جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسى محدود مى‌شود .
آن‌هایی که در تابستان به قشم سفر کرده‌اند ، می‌گویند که آب و هوای قشم در تابستان خوب است و گرمای بدی ندارد . بنابراین برخی از مکان‌های دیدنی و جذاب که برای گردشگری مناسب است را معرفی می‌کنیم که در ادامه می‌خوانید :

گنبد نمکى نمکدان
کوه نمکى ـ کوه نمکدان ـ در قسمت جنوب غربى جزیره ، ویژگى عمده مجموعه کوهستانى غربى را تشکیل مى‌دهد . این کوه که به شکل مخروط است تا ارتفاع 397 متر (قله کوه نمکدان) مى‌رسد . ساختار نمکى این کوه از انباشته شدن صخره‌هاى آذرین با رسوبات تشکیل شده است . کوه گنبد نمکى ، با بقایاى معادن نمک باستانى و چشمه‌هاى آب شور ، به خودى خود یک اثر تاریخى طبیعى دیدنی با امکانات آموزشى و تفریحى را به وجود آورده است .

دلفین‌های قشم
دلفین‌ها همان‌ طور که ناگهان پیدایشان مى‌شود ، ناگهان مى‌روند و دور مى‌شوند و باز دریاى گسترده و بى‌کران دوباره عظمت جاودانه خود را بر بیننده تحمیل مى‌کند . اما در سراسر خلیج فارس در هیچ ناحیه‌اى از دریا به اندازه‌ آب‌هاى پیرامون جزیره قشم و تنگه هرمز دلفین دیده نمى‌شود .

دره ستاره ها یا ستاره افتاده
ضلع شمالی جزیره قشم در نزدیكی روستای بركه خلف ، عارضه زمین شناسی عجیب خود را به نمایش گذاشته است . اهالی محلی عقیده دارند ستاره‌ای از آسمان افتاده و اشكال عجیبی را از خاك و سنگ و ماسه پدید آورده است . برای این محل كه در اصطلاح محلی "استاره كفته" نامیده میشود ، داستان‌های وهم آلود و خیال انگیز فراوانی ساخته شده است .
ماندن در این نقطه از جزیره پس از غروب آفتاب برای عده‌ای ، نگران كننده است . چون می‌پندارند با سكوت شب موجودات فرا زمینی در استاره كفته گرد هم می‌آیند . دره ستاره‌ها به شكل تندیس‌های بلند قامت و ستون كاخ‌هایی قدیمی است . این اشكال مختلف حاصل فعالیت باد و آب است كه با فرسایش بی وقفه ، این سازه را همچون مجسمه‌هایی انسان ساخت ، جلوه می‌دهد .

درخت لور یا انجیر معابد
درختان محلی جزیره قشم ، به عنوان گنجینه های طبیعی ، جذاب و زیبا هستند . درخت لور یا انجیر معابد ، معروفترین درخت جزیره است . این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می‌کند . پوست کهنسال درخت لور و برگ‌ها و ریشه‌هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند ، آنرا از سایر انواع درختان متمایز می‌سازد . این درختان ریشه هایشان طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند .

غارهای خریس
در 15 كیلومترى غرب شهر قشم در سمت راست جاده قشم – درگهان ، در دل ارتفاعات این منطقه ، آثار باشكوهى از معمارى صخره‌اى دیده مى‌شود كه به عقیده برخى ، نیایشگاه پیروان آیین میترائیسم یا آناهیتا بوده است .
در کنار این غارها ، چند غار جدید دیگر ساخته شده تا بر جذابیت اثر افزوده شود . درون غارهای جدید با تصاویر شخصیت‌ها و نوشته‌های مختلف پر شده که تا حدود زیادی باعث افزایش جلوه مصنوعی غارها شده است .