امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

هم‌نشینی با موجودات فضایی در دره ستاره‌ها

هم‌نشینی با موجودات فضایی در دره ستاره‌ها
257 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/21
: تاریخ

جزیره قشم بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس و دارای طبیعتی شگفت انگیز و پیچیده است . به دلیل جاذبه‌های طبیعی این جزیره ، آن را عجایب هفتگانه می‌خوانند و بسیاری عقیده دارند در پهنه‌ای 1400 كیلومتر مربعی ، وجود چنین طبیعتی تنها با واژه "بی نظیر" قابل توصیف است . این جزیره از شمال به شهر بندرعباس ، مرکز بخش خمیر و قسمتى از شهرستان بندر لنگه ، از شمال ‌شرقى به جزیره‌ هرمز ، از شرق به جزیره لارک ، از جنوب به جزیره‌ هنگام و از جنوب غربى به جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسى محدود مى‌شود .
آن‌هایی که در تابستان به قشم سفر کرده‌اند ، می‌گویند که آب و هوای قشم در تابستان خوب است و گرمای بدی ندارد . بنابراین برخی از مکان‌های دیدنی و جذاب که برای گردشگری مناسب است را معرفی می‌کنیم که در ادامه می‌خوانید :

گنبد نمکى نمکدان
کوه نمکى ـ کوه نمکدان ـ در قسمت جنوب غربى جزیره ، ویژگى عمده مجموعه کوهستانى غربى را تشکیل مى‌دهد . این کوه که به شکل مخروط است تا ارتفاع 397 متر (قله کوه نمکدان) مى‌رسد . ساختار نمکى این کوه از انباشته شدن صخره‌هاى آذرین با رسوبات تشکیل شده است . کوه گنبد نمکى ، با بقایاى معادن نمک باستانى و چشمه‌هاى آب شور ، به خودى خود یک اثر تاریخى طبیعى دیدنی با امکانات آموزشى و تفریحى را به وجود آورده است .

دلفین‌های قشم
دلفین‌ها همان‌ طور که ناگهان پیدایشان مى‌شود ، ناگهان مى‌روند و دور مى‌شوند و باز دریاى گسترده و بى‌کران دوباره عظمت جاودانه خود را بر بیننده تحمیل مى‌کند . اما در سراسر خلیج فارس در هیچ ناحیه‌اى از دریا به اندازه‌ آب‌هاى پیرامون جزیره قشم و تنگه هرمز دلفین دیده نمى‌شود .

دره ستاره ها یا ستاره افتاده
ضلع شمالی جزیره قشم در نزدیكی روستای بركه خلف ، عارضه زمین شناسی عجیب خود را به نمایش گذاشته است . اهالی محلی عقیده دارند ستاره‌ای از آسمان افتاده و اشكال عجیبی را از خاك و سنگ و ماسه پدید آورده است . برای این محل كه در اصطلاح محلی "استاره كفته" نامیده میشود ، داستان‌های وهم آلود و خیال انگیز فراوانی ساخته شده است .
ماندن در این نقطه از جزیره پس از غروب آفتاب برای عده‌ای ، نگران كننده است . چون می‌پندارند با سكوت شب موجودات فرا زمینی در استاره كفته گرد هم می‌آیند . دره ستاره‌ها به شكل تندیس‌های بلند قامت و ستون كاخ‌هایی قدیمی است . این اشكال مختلف حاصل فعالیت باد و آب است كه با فرسایش بی وقفه ، این سازه را همچون مجسمه‌هایی انسان ساخت ، جلوه می‌دهد .

درخت لور یا انجیر معابد
درختان محلی جزیره قشم ، به عنوان گنجینه های طبیعی ، جذاب و زیبا هستند . درخت لور یا انجیر معابد ، معروفترین درخت جزیره است . این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می‌کند . پوست کهنسال درخت لور و برگ‌ها و ریشه‌هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند ، آنرا از سایر انواع درختان متمایز می‌سازد . این درختان ریشه هایشان طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند .

غارهای خریس
در 15 كیلومترى غرب شهر قشم در سمت راست جاده قشم – درگهان ، در دل ارتفاعات این منطقه ، آثار باشكوهى از معمارى صخره‌اى دیده مى‌شود كه به عقیده برخى ، نیایشگاه پیروان آیین میترائیسم یا آناهیتا بوده است .
در کنار این غارها ، چند غار جدید دیگر ساخته شده تا بر جذابیت اثر افزوده شود . درون غارهای جدید با تصاویر شخصیت‌ها و نوشته‌های مختلف پر شده که تا حدود زیادی باعث افزایش جلوه مصنوعی غارها شده است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: