نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مقبره 2500 ساله جن ها در ایران

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/12/17

روستای تیس آثار تاریخی بسیاری دارد ، به این دلیل که در دوران هخامنشیان از بندر‌های مهم ایران در دریای مکران بوده است . البته در آن زمان این روستا را تیز می خواندند .
روستای دو هزار و پانصد ساله تیس البته سه قلعه باستانی دارد . قلعه اول "تیس" است که مربوط به دوران سلجوقی است . قلعه بعدی "پیروزگیت" است که بازدید از آن جز برای کوهنوردان برای کسی آسان نیست . قلعه سوم هم "بلوچ گیت" است که آن هم بر فراز کوه قرار دارد .

در سفر به تیس می توانید "مقبره‎های جنانی گچ" که به باور محلی ‌ها محل سکونت جن ها بوده است و "پیل بند" و "غارهای بان مسیتی" و نقاشی های عجیب و غریب داخل آن را ببینید . چاه باستانی "تیس کوپان" و گورهای مرموز "تپه نهادی" را هم می بینید . سفر به روستای ساحلی تیس قطعا می تواند تجربه‌ای شگفت انگیز باشد .
افضل ‏الدین ابوحامدبن‏حامد در كتاب عقدالعلى ‏للموفق‏ الاعلى كه در سال 584 هجری قمری نوشته از بندر تیز (تیس) و تجارت بازرگانى آن نوشته است .

بندر چابهار در نزدیکی تیس قرار دارد . روستای ساحلی تیس از راه نیک شهر و جاده چابهار در دسترس است . تیس روستایی باستانی بازمانده از دوره هخامنشیان است . این روستا که در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد از توابع شهرستان چابهار است و در ناحیه‌ای کوهپایه‌ای در شمال غربی چابهار واقع شده است .
در دوران قدیم کالاها از آسیای شرقی و هند به این بندر وارد و به خاورمیانه ، آسیای میانه و قفقاز فرستاده می‌شدند . تیس البته در اولین سده‌های اسلامی هم بندر مهمی بوده است .

رودخانه بسیار زیبای لاوری از بین روستا می‌گذرد و خلیج چابهار هم در نزدیکی روستا است . کوه‌های "شهباز" ، "پیلبند" و "لاوری" ، دور روستای تیس را پوشانده‌اند .
زنان روستا سوزن‌ دوزی می کنند ، بنابراین اگر به تیس سفر کردید از کارهای سوزن دوزی زنان روستایی غافل نشوید . سوزن دوزی‌های زنان روستایی می توانند سوغات شما از سفر به تیس باشند .
در تیس قلعه‌ای به نام قلعه پرتغالی‌ها قرار دارد که همزاد و همنام آن در جزیره قشم قرار دارد . البته از این قلعه باستانی و صاحب نام در حال حاضر تنها ویرانه‌ای به جا مانده است .