امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

کنیا ، به دنبال گردشگران هندی

کنیا ، به دنبال گردشگران هندی
203 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/17
: تاریخ

پس از «عمان» و «مالزی» ، «کنیا» نیز به دنبال جذب گردشگران «هندی» است . روز گذشته وزارت گردشگری کشور آفریقائی «کنیا» در گزارشی با اشاره به میزبانی این کشور از بیش از ۳۵ هزار گردشگر «هندی» در ماه ژانویه ، از برنامه‌های ویژه‌ای‌ این وزارتخانه برای جذب گردشگران دومین کشور پرجمعیت جهان خبر داد .
به گزارش بیزینس استاندارد ، وزارت گردشگری کنیا قصد دارد با معرفی جاذبه‌های گردشگری این کشور در شبکه‌های تلوزیونی هند و راه‌اندازی دفاتر گردشگری در شهرهای بزرگ این کشور ، کنیا را به یکی از مقاصد گردشگران دومین کشور پرجمعیت جهان تبدیل کند ، این در حالی است که در ماههای گذشته کشورهای «عمان» و «مالزی» نیز اقدامات زیادی در جهت جذب گردشگران هندی انجام داده‌اند .

کشور آفریقایی کنیا از جاذبه‌های گردشگری بسیاری بهره می‌برد که در این میان پارک‌های ملی این کشور شهرت جهانی داشته و هر ساله میزبان هزاران طبیعت‌گرد است . در این شرایط مقامات صنعت گردشگری کنیا قصد دارد با جذب سرمایه‌گذاری خارجی ، این کشور را به قطب نخست گردشگری گلف قاره آفریقا تبدیل کند .
در این راستا دولت کنیا قصد دارد تا با احداث هشت زمین استاندارد گلف در مناطق مختلف این کشور ، سالانه یک میلیارد و سیصد میلیون دلار ارز وارد اقتصاد کنیا کند . این در حالی است که سالانه هشت میلیون گلف‌باز که اکثر آنها افراد ثروتمند هستند ، برای بازی گلف به دیگر کشورها به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه ، اروپا و آفریقا سفر می‌کنند .

طول سال‌های اخیر ، درآمد‌های حاصل از صنعت گردشگری ، یکی از منابع اصلی درآمد دولت کنیا بوده است . در دسامبر ۲۰۰۸ نیز مقامات کشور کنیا ابراز امیدواری کردند که بدلیل اصالت کنیایی رییس‌ جمهور آمریکا ، تعداد گردشگران آمریکایی این کشور افزایش یافته و صنعت گردشگری کنیا ، رشد چشمگیری را تجربه کند .
در این راستا ، در غرفه‌ی وزارت گردشگری کنیا در نمایشگاه WTM لندن در همان سال ، پوسترهای فراوانی نصب شده بودند که در آن‌ها با جمله‌های مختلف بر اصالت کنیایی اوباما تأکید شده است و این امر ، افزایش تعداد گردشگران این‌ کشور ، بویژه گردشگران آمریکایی را می‌تواند در پی داشته باشد .

هم ‌چنین در غرفه‌های کشور کنیا ، بخش‌هایی از کتاب اوباما تحت عنوان «رویاهایی از پدرم» که در آن اوباما به شرح نخستین سفرش به کنیا و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور از جمله سواحل و جنگل‌های غرب این کشور می‌پردازد ، تهیه شده و به رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گرفت .
با این وجود بدلیل بحران‌های سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ کنیا ، کارشناسان صنعت گردشگری بر این باورند که صنعت گردشگری کنیا برای بازگشت به حالت پیشین به پنج سال زمان نیاز دارد . کنیا در سال‌های گذشته ، قطب اصلی طبیعت‌گردی قاره‌ آفریقا محسوب می‌شد و هر سال ، گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه‌های طبیعی این کشور مانند جنگل‌های بکر و دست‌نخورده و گونه‌های مختلف حیوانی مانند فیل‌ها ، شیرها و زرافه‌ها به این کشور سفر می‌کردند .

با این وجود ، کارشناسان صنعت گردشگری ، وجود جاده‌های نامناسب و پرخطر را یکی از عوامل عدم رشد چشمگیر صنعت گردشگری کشور آفریقایی کنیا می دانند . در این شرایط ، گردشگران برای رسیدن به مقاصد گردشگری محبوب خود باید ساعت‌های زیادی را در جاده‌ها سپری کنند . به علاوه وضعیت نامناسب جاده‌ها ، تصویر ذهنی منفی برای گردشگران ایجاد کرده که سبب کاهش تعداد گردشگران شده است .
کشور آفریقایی کنیا در ساحل شرقی این قاره در کنار اقیانوس هند قرار گرفته است و طبیعت منحصر بفرد و حیات وحش زیبایش ، هر ساله گردشگران زیادی را جذب این کشور می‌کند . دره بزرگ «ریفت» در کنیا که نخستین نشانه‌های حیات انسان در آن یافت شده ، یکی از جاذبه‌های برتر گردشگری این کشور است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: