نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

نمرود ، کوه اسرارآمیز خدایان

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/12/16

کوه نمرود با گورپشته ای از انبوه سنگ صخره ، مجسمه های عظیم 8 – 10 متری با نشانه هایی از اسلوب روم و پرس ، برجسته کاریها ، کتیبه ها و هوروسکوب قدیمی ، در لیست میراث فرهنگی یونسکو جای گرفته است .
در کوه نمرود که در آن تمدنهای غرب و شرق در ارتفاع 2150 متری به هم رسیده اند مجسمه های عظیمی که از  2000 سال پیش هر روز شاهد خاموش طلوع و غروب خورشید هستند ، میراث با شکوه به یادگار مانده از تمدن کوماگِنه اند .

در قله نمرود که محلی مقدس بوده است برای آنتیوخوس پادشاه معروف کوماگنه آرامگاهی ساخته می شود و بر روی این مزار انبوهی از سنگ صخره ها قرار داده شده و یک گور پشته بوجود می آید . در سه طرف این گورپشته که ساخت ان به قرن اول قبل از میلاد بر می گردد قربانگاه ، مجسمه های عظیم ، کتیبه های سنگی قرار داده شده است .
در منظر شرقی این گور پشته با ارتفاع 50 و قطر 150 متر ، مجسمه خدایان در حالیکه به این محل پشت کرده اند بر روی تخت هایی به ارتفاع 10 متر جلوس کرده اند . در این تراس ، به ترتیب مجسمه آنتیوخوس که خود را همردیف خدایان می شمرد و کوماگنه ، زئوس ، آپولون و هرکول ، خدایان شرق و غرب ، قرار گرفته اند .

ولی سر جدا شده خدایان هم اکنون در مقابل تخت ها و بر روی زمین قرار دارد ! آنتیوخوس بر قسمت پشتی تختهایی که خدایان بر آن نشسته اند وصیتنامه دینی – اجتماعی خود را حک کرده است . بعلاوه در کنار مجسمه ها ، مجسمه عقاب ، حکمران آسمانها و مجسمه شیر حکمران زمین ، قرار گرفته است .
در منظر غربی نیز به همراه مجسمه غول آسای خدایان ، مجسمه آنتیوخوس و برجسته کاریهایی وجود دارند که وی را در حال مصافحه با خدایان نشان می دهد . همچنین برجسته کاری هوروسکوپ شیر نیز در این محل جای دارد .
تراس شمالی نیز مسیری است که تراسهای غربی و شرقی را به هم وصل می کند .