امروز پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶24 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

کشف يک کشتي متعلق به قوبيلاي مغول در آب هاي ژاپن

کشف يک کشتي متعلق به قوبيلاي مغول در آب هاي ژاپن
296 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/16
: تاریخ

باستان شناسان ژاپني اعلام کردند بقاياي يک کشتي بزرگ از يک ناوگان دريايي متعلق به سال 1281 را در آب‌هاي ناکازاکي کشف کرده‌اند که شامل 4400 کشتي در يک متري زير بستر دريا و عمق 25 متري آب بوده است .
به گزارش سي ان ان اين اثر با استفاده از تجهيزات اولتراسوند کشف شده و اولين نمونه از کشتي‌هاي درهم شکسته از آن دوره است که در وضعيت نسبتا خوبي حفظ شده و دست‌نخورده باقي مانده ‌است .

با کشف اين اثر دانشمندان اميدوارند  بتوانند اين کشتي‌ها را با استفاده از صفحه‌هاي 12 متري در ته کشتي بازسازي کنند که متعلق به دوره سلسه يوان و کشتي از دست رفته قوبيلاي خان از شاهان مغولان چين از سال 1271 تا 1368 بوده ‌است .
يوشوفومي ايکيدا ، استاد باستان شناسي دانشگاه اوکيناوا و مدير تيم پژوهش مي‌گويد : کشف اين اثر اهميت بسياري دارد و ما اکنون قصد داريم تلاش‌هاي خود را براي دستيابي به اطلاعات بيشتر که بتواند در بازسازي کشتي به ما کمک کند ، گسترش دهيم .

وي افزود : من معتقدم که اين کشف ما را قادر به درک بهتر و بيشتر مهارت‌هاي کشتي‌سازي در آن زمان و نيز وضعيت واقعي مبادلات در شرق آسيا خواهد کرد .
در افسانه‌هاي ژاپني باد خدايان که به کميکازي شهرت دارد ، اشاره اي است به دو توفان بزرگ در قرن سيزدهم ميلادي ، که به فاصله هفت سال به قدرت و اراده خدا ، دو ناوگان مهاجم مغولان را در آب‌هاي ژاپن نابود کرد . به استناد گزارش‌هاي تاريخي نخستين حمله مغولان به ژاپن بود که با يک فاجعه طبيعي به پايان رسيد .
بعدها در جريان جنگ دوم جهاني به خلبان‌هاي انتحاري ژاپن نيز که اقدام ملي در دفاع از ژاپن تلقي مي‌شد ، لقب "کاميکازي" به معني توفان خدايان ، داده‌ شد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: