امروز پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶21 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

غار نخجير دليجان در انتظار گردشگران نوروزي

غار نخجير دليجان در انتظار گردشگران نوروزي
212 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/15
: تاریخ

وجود غارهاي متعدد ، زيبا و بکر در جاي جاي استان مرکزي از جمله غار زيباي نخجير دليجان چشم هر بيننده و اهل ذوقي را هر ساله در فصل بهار و تابستان و نيز ايام نوروز به خود خيره مي کند .
به گزارش ميراث آريا (CHTN) ، مدير کل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي گفت : غار نخجير دليجان در استان مرکزي يکي از غارهاي زيبايي است که در ايام تعطيلات نوروز پذيراي مسافران و گردشگران بي شماري است .

مجتبي رضواني افزود : غار چال نخجير توسط کارگروه غارشناسي کشور به عنوان نمونه غار امن در ايران شناخته شده که با انتخاب مشاور ، استانداردهاي مورد نظر اين کارگروه و سازمان زمين‌شناسي در اين محل اجرا شده است .
وي ادامه داد : اين غار به منظور انجام کارهاي حفاظتي و ايجاد امکانات لازم براي مقابله با بحران‌هاي احتمالي و تامين امنيت خاطر گردشگران و طبيعت‌گردان از ابتداي مهر سال جاري تعطيل شد .

اين مقام مسوول در اداره کل ميراث فرهنگي استان مرکزي خاطرنشان کرد : در اين مدت تاسيسات قبلي غار چال نخجير بازسازي و مرمت شد و با توجه به طراحي‌هاي صورت گرفته بلوک‌هايي که ممکن است در آينده خطرساز باشد نيز مقاوم‌سازي شده است .
رضواني بيان کرد : ساختار آهکي بيشتر ارتفاعات استان مرکزي که به طور عمده در دوره دوم زمين شناسي شکل گرفته ، زمينه مساعدي را براي تشکيل غارهاي متعدد فراهم کرده که گوشه اي از تابلوي زيباي هنرمندي خداوند متعال را به رخ گردشگران مي کشد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: