امروز یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶24 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

ديوارهايي به جاي مانده از گذشته تاريک اروپا

ديوارهايي به جاي مانده از گذشته تاريک اروپا
207 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/14
: تاریخ

بي شک ، شهرهاي قرون وسطايي محصور در ديوارهاي مرتفع ، زيباترين و پر جاذبه‌‌ترين اماکن ديدني جهان هستند . امروز هم همين شهرها ، جو و فضاي قرون وسطايي خود را حفظ کرده و شما به راحتي مي‌توانيد سربازان محافظ دروازه‌ها ، ارتش‌هاي حمله ور به شهرها ، بازارچه‌هاي اين دوره و بسياري از نشانه هاي مربوط به آنها را با ديدنشان تصور کنيد .
اين گزارش ، سفري کوتاه را به قرون وسطي به وجود آورده و در نظر دارد با معرفي سالمترين شهرهاي محصور شده از عصر تاريک اروپا ، لذت قرار گرفتن در اين اماکن را براي خوانندگان خود به وجود آورد .

آويلا ، اسپانيا : آويلا ، در منطقه کاستيل لئون (قلعه شير) در اسپانيا قرار دارد . ديوارهاي به جاي مانده از اين شهر را مي‌توان به سالمترين حصارهاي سنگي به جاي مانده از قرون وسطي در اسپانيا نام برد . اين بنا در قرن يازدهم ميلادي ايجاد شده و به عقيده بسياري از گردشگران ، ارزش اختصاص دادن سفري يک روزه براي تماشا را دارد . اگر چه هنوز خود را به عنوان شهري توريستي به رسميت نشناخته است .

گيرونا ، اسپانيا : اين شهر که در منطقه کاتالونيا قرار دارد ، از ديگر شهرهاي محصور شده ديدني اين کشور به شمار مي‌رود . اگر چه بخش اعظمي از اين مجموعه ، با گذر زمان خساراتي بسيار ديده و به نوعي در قرن نوزدهم بازسازي و مرمت شده اند ، هنوز هم جذابيتهاي بي شماري را به لطف حفظ فضاي قرون وسطايي خود ، برخودار هستند .
اين ديوار از دو پياده رو برخودار بوده که در قسمت بيروني ، نماي زيباي بافت قديمي و باستاني شهر به چشم مي آيد . راهي پوشيده شده از گياهان و زنبق‌ها و فضايي زيبا براي يک پياده روي دوستانه . سنگ بناي ديوارهاي گيرونا به دست رومي‌ها پايه گذاري شد و پس از آن با در هم آميختگي فرهنگ مسيحيت ، يهود و اسلام به مرکز مهم اجتماعي در عصر تاريک اروپا تبديل شد .

کارکاسون ، فرانسه : شهر کارکاسون در 808 کيلومتري جنوب پاريس قرار گرفته و در حال حاضر 46 هزار و 500 نفر سکنه دارد . ديوارهاي اين شهر که دور تا دور آن را محصور کرده در طي سه قرن متوالي ششم ، هفتم ، هشتم ميلادي ساخته شده و به جرأت مي توان ادعا کرد که در هيچ کجاي جهان ، ديوارهايي سالمتر از اين مجموعه با چنين قدمت و تاريخي وجود ندارد . منظره اطراف کارکاسون را ديوارهاي قلعه‌هاي چند صد ساله احاطه کرده اند ، از اين رو مناظر بيروني آن جذابيت بيشتري را براي تماشا به خود اختصاص داده اند .

لوکا ، ايتاليا : ديوارهاي لوکا در قرن شانزدهم ميلادي بنا شدند . اما پس از گذشت 300 سال ، در قرن نوزدهم روي اين ديوارها را پوشش گسترده اي از درختان کوتاه و بلند در برگرفت . حالا شما مي توانيد از راه رفتن يا دوچرخه سواري روي سازه‌هاي بيضي شکل گياهي آن لذت ببريد .

رودز ، يونان : دور تا دور اين شهر تاريخي را ديواري از هفت دروازه و يک تپه در برگرفته است . در سال 1309 ميلادي شواليه‌هاي سنت جان پس از رانده شدن از سرزمين مقدس ، به اين شهر وارد و در آن پناه گرفتند . علاوه بر اين ديوار ، يک قلعه قديمي نيز در شهر ديده مي شود که به احتمال فراوان مسکن شواليه ها بوده است .

تورون ، لهستان : شهر تاريخي تورون ، با ديواره هاي سر به فلک کشيده و دست نخورده خود يکي از جاذبه هاي زيباي لهستان به شمار مي رود که در 200 کيلومتري شمال غرب ورشو قرار گرفته است . روشنايي خيره کننده شبان هنگام اين ديوارها ، چشم هر بيننده اي را محصور خود مي کند . جاذبه اي که هر ساله عده کثيري را به سوي خود از سراسر اروپا و جهان جذب مي کند .

يورک ، انگلستان : ديوارهاي شهر يورک ، امتدادي 3400 متري داشته و به يکي از طولاني‌ترين و سالمترين حصارهاي شهري انگلستان تبديل شده اند . پنج دروازه بزرگ به همراه 45 برج ، گذشته اي با شکوه را در ذهن بازديد کنندگان آن تجسم مي کنند . درون اين ديوار را 50 معبد کوچک و تنگ تشکيل داده که هنوز هم محلي مناسب و ميانبر براي فرار از دشواريهاي داخل به سوي خيابانهاي بيروني است .

آنچه گفته شد ، نمونه هايي از هزاران شهر محصور شده اي بود که در نقاط مختلف جهان وجود دارند . شهرهايي که هنوز هم شادابي و نشاط خود را حفظ کرده اند و حتي با درآميخته شدن با دنياي امروز هويت ابتدايي خود را از ياد نبرده اند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: