امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

بهشت گردشگران آمریكای جنوبی

بهشت گردشگران آمریكای جنوبی
272 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/12
: تاریخ

برزیل دارای زمین‌های کشاورزی گسترده و جنگل‌های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است . در گذشته ، این كشور مستعمره پرتغال بود و تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند .
ساخت شهر برازیلیا به این علت بود که می‌خواستند محل پایتخت برزیل - که پیش از آن شهر ریو دوژانیرو بود - را تغییر داده و بیشتر به مرکز و غرب کشور بیاورند تا به دیگر ناحیه‌ها نزدیک‌تر باشد . برای این تغییر پایتخت ، نیروی کاری عظیمی از سراسر کشور به‌ کار گرفته‌ شد . طرح و نقشه این شهر بشکل یک هواپیماست .
ریو دوژانیرو (به پرتغالی Rio de Janeiro) در جنوب شرقی کشور برزیل قرار دارد . این شهر پس از شهر سائوپولو بزرگ‌ترین شهر برزیل است و تا سال 1960 پایتخت این کشور بود . این شهر توریستی در کنار کوه‌های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته‌ است .
شهر ریو دوژانیرو ، میزبان بازی‌های المپیک تابستانی 2016 خواهد بود . شهر ساحلی ریو دارای 3 ساحل به نامهای ساحل کُپاکاپانا ، ایپانما و لِبلان است . این سواحل به بهشت موج‌ سواران معروف هستند . در بالای کوه کورکووادو (corcovado) بزرگ‌ترین مجسمه دنیا قرار دارد . این مجسمه 710 متر ارتفاع دارد که شمایل عیسی مسیح را با آغوش باز به تصویر کشیده‌ است .

کجا و چه زمان ؟
خیلی خوب است که در هر فصلی از سفر خود به برزیل آب و هوای مناطق مختلف را مطالعه کنید و با توجه به اینکه برزیل در نیم‌ کره جنوبی قرار دارد و فصل‌ها برعکس نیم کره شمالی است برنامه سفر خود را تنظیم کنید . برای مثال آمازون یکی از بارانی‌ترین مناطق جهان است و از اوایل بهمن تا اواسط اردیبهشت ماه سفر به این نقطه با مشکلات راه و بارش همراه است و از سفر به پانتنل (Pantanal) در این زمان خودداری کنید . جنوب برزیل سخت‌ترین تابستان‌ها و زمستان‌ها را دارد که در زمستان بارش برف نیز وجود دارد .
مردم برزیل بیشترین سفر‌ها را در تابستان انجام می‌دهند که این امر هزینه‌های تعطیلات و قیمت‌ها را افزایش می‌دهد ولی همین شلوغ بودن شهر‌های توریستی فستیوال‌های تفریحی زیادی را با خود به همراه می‌آورد و خدمات توریستی را افزایش می‌دهد و به هزینه‌هایش می‌ارزد . زمستان فصل کم توریست و خلوت است .
با دارا بودن مساحت بسیار زیاد تفاوت‌های دما و گوناگونی آب و هوا و بارش امری عادی است . رطوبت هوای ریو ؛ پایتخت برزیل در تابستان‌ها طاقت فرساست و دمای هوا حدود 30 درجه سانتی گراد است . و در زمستان کمی هوا متعادل تر است و دما به 20 درجه هم می‌رسد . در سواحل شمال شرق به دلیل کم‌تر بودن رطوبت دمای هوا در تابستان به بیشتر از 30 درجه نیز می‌رسد . در جنوب و در سائو پاولو و پارانا دمای هوا در زمستان به 15- درجه هم می‌رسد .

یک روز در جشن برزیلی‌ها
فستیوال‌های متعددی در تمام طول سال برپا هستند ولی معروف‌ترین آن کارناوال نام دارد و 6 هفته و نیم قبل از عید شکر گذاری در روزی که به نام چهارشنبه خاکستر (Ash Wednsday) معروف است برگزار می‌شود . چهارشنبه خاکستر نوعی مراسم مذهبی کاتولیک است ولی در برزیل بیشترین توجه در این فستیوال تفریح و میهمانی‌ها است .
ساحل ایپانما (Ipanema) در ریو نیز یکی دیکر از جاذبه‌های ریو است . سری به ساحل کاپوکوبانا (Copacobana) نیز بزنید .
کوهستان کله قند (SugarLoaf Mountain) قله‌ای به شکل کله قند است که رفت و آمد به آن توسط تله کابین صورت می‌گیرد و نمای بسیار زیبایی از ارتفاعات کوه و ساحل را به شما می‌دهد .
آبشار‌های ایگواچو یکی از زیباترین نماهای طبیعی برزیل واقع در پارانا (Paraná) است . این آبشار‌ها در حقیقت بین آرژانتین و برزیل تقسیم شده‌اند . از برزیل نمایی زیبا و از آرژانتین نمایی نزدیک را خواهید دید .
برای رفتن به آمازون می‌توانید قایقی را اجاره کنید و از طریق رودخانه به تماشای آن بروید ولی به هیچ وجه بدون راهنما به داخل جنگل‌های آمازون قدم نگذارید چرا که قبایلی در آنجا زندگی می‌کنند که رسوم و فرهنگ‌های مخصوص خود را دارند و بخش بزرگی از آمازون هنوز به طور کامل کشف نشده است .
شهر برازیلیا در حقیقت پایتخت مدرن و سیاسی برزیل است . طراحی کلی شهر و ساختمان‌ها و ادارات دولتی این شهر دیدنی است . یادبود اسکار نیمیر (OscarNiemeyer) نیز از دیگر دیدنی‌های معماری این شهر به حساب می‌آید .
شهر سائو پائولو یکی از بزرگترین شهر‌های جهان به حساب می‌آید و به بیانی جنگلی از ساختمان و آسمان خراش است . در اکثر شهر‌های برزیل از جمله سائو پائولو و ریو و براسیلیا نماها و آثار معماری جزو دیدنی ترین جاذبه‌ها هستند .

 

اطلاعات مفید
در پی شیوع تب زرد در برزیل تمامی توریست‌ها به زدن واکسن مربوطه قبل از سفر به نقاطی که بیماری در آنجا دیده شده ؛ توصیه می‌شوند . برازیلیا نیز در منطقه شیوع این بیماری قرار دارد . پول رایج برزیل بریل رئال نام دارد . هر رئال برزیل 510 تومان است . برزیل در 3- ساعت گرینویچ قرار دارد . برای رانندگی در برزیل به گواهینامه بین المللی (IDP) نیاز دارید .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: