امروز پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶24 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

سفر به هنگ کنگ ، مسافرتی از جنس آرامش

سفر به هنگ کنگ ، مسافرتی از جنس آرامش
287 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/12
: تاریخ

چرا باید به هنگ کنگ سفر کنیم ؟
زیرا این شهر بسیار تماشایی و دیدنی ، پر انرژی و ترکیبی از بافت شهری ، روستایی و دریایی است . این شهر مکانی منحصر به فرد برای وجود معابد ، ترامواها ، فنگ شویی و سرمایه گذاری است . برای این باید به هنگ کنگ سفر کنید که در آنجا خوشمزه ترین غذاهای دنیا را می خورید . هنگ کنگ یکی از امن ترین شهرهای دنیا است . در این شهر هرگز حوصله تان سر نخواهد رفت .

چه زمانی باید به هنگ کنک سفر کرد ؟
بهترین زمان برای سفر به هنگ کنگ ، فصل خنک ، آفتابی و خشک بین ماه های مهر تا دی ماه است ؛ زمانیکه باد از شمال می وزد . متاسفانه ، این زمان درست مصادف با افزایش چشمگیر آلودگی هواست . اگر توان تحمل شرجی هوا را دارید و همچنین می توانید توفان های دریای چین را تاب بیاورید ، ماه های مرداد و شهریور تابستان زمانی که بادها از جنوب غربی می وزد نیز زمان خوبی برای سفر است . آب و هوای این شهر غیر قابل پیش بینی است . به طوریکه ، شهریور سال 2012 خشک ترین ماه در 20 سال اخیر این شهر بوده است .

رسیدن به هنگ کنگ
هوایی ؛ چند سال پیش فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ برای خدماتی که به مسافران ارائه می‌ کند و فضایش ، به عنوان بهترین فرودگاه جهان معرفی شد . فرودگاه بین المللی هنگ کنگ ، شبکه حمل و نقل عمومی بسیار کامل و عالی مخصوصا برای مکان هایی که ساکنین آن اتومبیل ندارند ، دارد . این شبکه کامل از فرودگاه «چک لاپ کوک» این شهر شروع می شود . قطارهای تندروی فرودگاه هنگ کنگ بسیار پرسرعت هستند به طوریکه در عرض 24 ساعت به جزیره هنک گنک می رسند .
بلیت این قطارها برای هر نفر 100 دلار هنگ کنگ (50 دلار HK برای کودکان 3 تا 11 ساله) قیمت دارد . قطارهای داخل شهری از ساعت 6 صبح تا 48 دقیقه نیمه شب حرکت دارند . بیشتر هتل ها ، از ایستگاه فرودگاه به مقصد خودشان در کولون و جزیره هنگ کنگ اتوبوس های رایگان دارند . تاکسی نیز در این شهر زیاد و ارزان است . بهای تاکسی از 20 دلار هنگ کنگ شروع می شود . اگر تعداد شما سه نفر یا بیشتر است ، کرایه تاکسی از فرودگاه برایتان به صرفه خواهد بود . از فرودگاه تا جزیره هنگ کنگ حدود 40 دقیقه با تاکسی راه است و 300 دلار هنگ کنگ هزینه دارد . تاکسی ها برای هر چمدانی که در صندوق قرار داده شود ، 5 دلار هنگ کنگ هزینه می گیرند .

کشتی ؛ هنگ کنگ به تازگی ترمینال کشتی جدیدی در کای تاک (محل فرودگاه قدیمی) ساخته است که از اواسط سال جاری میلادی ، راه اندازی خواهد شد .

قطار ؛ مسیر قطارهای چین از شانگهای ، گانزهو و بیجینگ همگی در ایستگاه هانگ هوم ، در کولون تمام می شوند . در آنجا دو خط مترو ریل شرقی و ریل غربی و راه های اتوبوس رو وجود دارد .

گشت و گذار در هنگ کنگ
سیستم حمل و نقل عمومی ؛ در سال 1997 ، برای معرفی کارت ارزش ذخیره برای شبکه حمل و نقل خود رتبه نخست را در دنیا به دست آورد . از این کارت ها برای پرداخت بلیت همه وسایل نقلیه عمومی ، اتوبوس ، مترو و ... می توانید استفاده کنید . کارت اختاپوس بهترین گزینه برای افرادی است که بیشتر سفرهای داخل شهری را با وسایل نقلیه عمومی طی می کنند . البته اگر فقط قرار است چند روز در این شهر اقامت داشته باشید ، کارت اختاپوس توریستی را خریداری کنید . این کارت برای سه روز استفاده نامحدود شارژ دارد . از این کارت همچنین می توانید به جای پول نقد برای پرداخت هزینه سوپر مارکت ، رستوران های فست فود و کافه های قهوه استفاده کنید .
مترو بهترین وسیله نقلیه عمومی است . ایستگاه ها و قطارهای مترو بسیار تمیز هستند و مسافران اجازه خوردن و نوشیدن در آنها را ندارند . موبایل به خوبی در مترو آنتن می دهد ، استفاده راحتی دارد ، سریع و امن است و در تابستان ها بسیار خنک است . در مترو هنگ ‌کنگ بسیاری از نشریات رایگان توزیع می‌ شوند . شبکه اتوبوس های هنگ کنگ بسیار ارزان تر و گسترده تر از مترو است .

قایق ؛ با قایق های موتوری می توان به جزایر دورافتاده هنگ کنگ سفر کرد . اسکله های مختلفی در بندرگاه هنگ کنگ قرار دارند . استفاده از قایق یکی از دو راه ارزان برای مسافرت های داخل شهری است . هزینه این قایق ها 21 دلار هنگ کنگ است .

پیاده روی ؛ هنگ کنگ جزو بهترین شهرها برای پیاده روی است . بیشتر ساختمان های این شهر با پل ها و مسیرهای پیاده روی در اتصال هستند . هنگ کنگ بلند ترین سیستم های پله برقی دنیا را در خود جای داده است . این پله برقی سرپوشیده است و از 6 تا 10 صبح به جهت جنوب کار می کند و پس از آن تا نیمه شب در جهت مخالف حرکت می کند . جزیره هنگ کنگ مکان های بسیاری برای پیاده روی دارد . بهتر است برای پیاده روی حتما موبایل و آب به همراه داشته باشید .
مردم در این شهر کمتر به زبان انگلیسی صحبت می کنند و بهتر است نشانی های مورد نظر خود را به زبان چینی برای راننده های تاکسی بنویسید .

دانستنی های پیش از سفر
قوانین و رسوم محلی ؛ هنگ کنگ یکی از شهرهای مطیع قانون دنیاست . نظم و قانون این جزیره گاهی عجیب به نظر می رسد . اینجا شهری است که شما صف های بسیار منظم اتوبوس ، نگهبان پارک ، رفتارهای درست و پلیس ها را می توانید همه جا مشاهده کنید .
مردم این شهر وقتی سرما می خورند از ماسک استفاده می کنند . این مساله اجباری نیست اما در فرهنگ آنها مودبانه این است که از ماسک استفاده شود .
سیگار کشیدن در همه سطح شهر حتی در پارک های عمومی و سواحل ممنوع است .

آب و هوا ؛ فصل توفان های دریای چین در هنگ کنگ از ماه اردیبهشت تا مهر است . این شهر سیستم اعلام توفان دارد : سیگنال شماره یک برای زمانی است که طوفان در 800 کیلومتری هنگ کنگ قرار دارد ، شماره سه برای زمانی است که توفان نزدیک می شود ، شماره 8 زمانی است که توفان بسیار به هنگ کنگ نزدیک است . وقتی سیگنال شماره 8 اعلام می شود ، همه چیز خاموش می شود . رادیو و تلویزیون محلی ، اخبار پیشرفت توفان را به اطلاع مردم می رسانند و مردم می توانند پیش از تعطیل شدن شبکه های حمل و نقل عمومی به خانه های خود بازگردند .
رصدخانه این شهر همچنین سیستم بارش باران نیز دارد که باران های کم تا انواع سیل آسا را رتبه بندی و مشخص می کند . بارش های سیل آسا در تابستان منجر به جاری شدن سیل می شوند . وقتی باران سیاه اعلام می شود باید در هر جایی که هستید بمانید تا بارندگی تمام شود .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: