نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

باستان‌شناسان در جستجوي معبد لائوديسه به نهاوند مي‌روند

خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گروه ميراث فرهنگي ـ باستان‌شناسان در حالي پس از عيد نوروز 91 دوباره براي يافت ردپايي از معبد لائوديسه، به نهاوند مي‌روند که تراکم ساخت و سازهاي انجام گرفته در اين شهر تاريخي، بقاياي اين معبد باستاني را که به سلوکيان تعلق دارد مدفون کرده‌است. هنوز طرحي براي نجات بخشي محدوده‌اي که احتمالا بقاياي معبد لائوديسه در آن واقع شده، داده نشده‌است. به گزارش CHN معبد لائوديسه توسط آنتيوخوس،‌ پادشاه سلوکي در شهر نهاوند ساخته شده‌است. بر اساس مدارک موجود اين معبد براي همسر آنتيوخوس، ملکه لائوديسه ساخته شده و اکنون زير خروارها ساخت و ساز مدفون شده‌است. سال 1322 باستان‌شناسان با حضور در شهر نهاوند از تپه‌اي که احتمالا اين معبد در آن بنا شده‌است کتيبه‌اي به خط يوناني يافتند که به آنتيوخوس سوم تعلق داشت. همچنين گفته مي‌شود که رومن گريشمن در حفاري‌هاي تپه دو خواهران نهاوند، از محل احتمالي معبد، پيکر برنزي 4 الهه يوناني را کشف کرده‌است. تا کنون حفاري‌‌هاي انجام گرفته در اين معبد که بيشتر پيش از انقلاب و قبل از تراکم ساخت و سازهاي فعلي بوده، بقاياي ستون‌ها، سرستون‌ها و سنگ‌هاي تراش‌خورده زيادي کشف شده که برخي معتقدند اين سنگ‌ها با بقاياي معبد لائوديسه در ارتباط است. هرچند برخي باستان‌شناسان هم احتمال مي‌دهند که اين آثار به حمامي از دوره قاجار تعلق دارد. «مهدي‌ رهبر»، باستان‌شناس پيش‌کسوت سازمان ميراث فرهنگي سال گذشته (1389) براي دومين بار راهي نهاوند شد تا محل اين معبد باستاني را پيدا کند. وي دراين‌باره به CHN مي‌گويد: «سال گذشته به نهاوند رفتيم تا بقاياي اين معبد باستاني را که به زن آنتيوخوس سوم تعلق دارد، پيدا کنيم؛ اما در کمال تعجب با تراکم بيش از گذشته ساخت و ساز در اين منطقه مواجه شديم که احتمالا باعث از بين رفتن بخش بيشتري از آثار شده‌است.» وي در ادامه مي‌گويد: «طي گمانه‌زني‌هاي انجام گرفته آثاري از دوره سلوکيان کشف شد اما تراکم خانه‌ها و بيشتر از آن خيابان‌هاي منطقه امکان گمانه‌زني بيشتر را نداد. احتمالا اين ساخت‌وسازها روي محدوده معبد انجام گرفته‌است.» دو زيرستون از دوره سلوکي که بر سر جاي اصلي خود نبودند به همراه مقداري سفال دوره سلوکيان و 11 سکه نقره دوره اشکاني از جمله يافته‌هاي هيات باستان‌شناسي در سال 1389 بوده‌است. به گفته رهبر برخي از اين آثار جلوي در خانه‌هاي تازه ساخته شده پيدا شدند. پيش از اين و در سال 1384، وقتي نخستين‌بار باستان‌شناسان پس از انقلاب راهي نهاوند شدند، مهدي رهبر از سازمان ميراث فرهنگي همدان خواسته بود تا با تملک خانه‌هاي اطراف تپه دو خواهران، امکان کاوش در اين محوطه باستاني را براي يافتن معبد لائوديسه فراهم کند. اکنون روي اين تپه باستاني امامزاده‌اي به نام امامزاده دو خواهران قرار گرفته‌است که ميان مردم نهاوند جايگاه ويژه‌اي دارد.