امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

ونیز ، شهر روی آب

ونیز ، شهر روی آب
245 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/10
: تاریخ

ایتالیا کشور زیبایی است و ونیز یکی از رمانتیک ترین شهرهای این کشور و جهان است . ونیز مرکز منطقه وِنِتو و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایتالیا و بزرگ ترین شهر بدون خودروی جهان به شمار می رود . در این شهر هیچ اثری از دود و ترافیک اتومبیل ها و کامیون نیست و تنها وسیله نقلیه آن ، قایق است . حتی پلیس و آتش نشانی هم با قایق موتوری در سطح شهر حرکت می کنند .
شهر ونیز در میان 117 جزیره کوچک و بزرگ در منطقه «تالاب ونیزی» در شمال شرق کشور ایتالیا واقع شده است . این تالاب در امتداد دو رود «پو» و «پیاوه» تشکیل شده است .

شهر ونیز به دلیل شکل عجیب ؛ سبک زندگی متفاوت و آثار تاریخی ، هنری و معماری متنوع و متعددی که دارد ، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به آن سفر می کنند . از ونیز به عنوان «شهر روی آب» ، «شهر کانال های آب» یا «شهر پل ها» نیز یاد می کنند . البته متاسفانه این شهر تاریخی و زیبا در حال فرو رفتن در آب است و ساکنین آن به تدریج آن را ترک می کنند .
قبلا این شهر یکی از قدرت های دریایی مهم کشور ایتالیا بوده است اما اکنون یکی از مراکز مهم تجارت ادویه جات ، غلات و ابریشم به شمار می رود .

البته این شهر فرودگاه و ایستگاه قطار دارد . از این پایانه ها می توان با تاکسی ها یا اتوبوس هایی که روی آب حرکت می کنند ، به مقصد مورد نظر رسید . اما بهترین راه برای رسیدن به ونیز ، راه آبی و استفاده از کشتی است .
ونیز آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب دارد . زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرم مشخصه آب و هوایی این شهر رویایی است .

ونیز علاوه بر روی آب بودنش جاذبه های تاریخی ، موزه ، کلیسا و معماری های زیبایی نیز دارد . از جمله این آثار معماری و تاریخی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
•    کلیسای سانتا ماریا دلا سلو
•    کاخ سانتا سوفیا
•    پل ریالتو
•    باسیلیکای سن مارکو
•    برج ناقوس کلیسای سنت مارک

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: