امروز دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶25 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

عرضه غذا در ظرف‎های خاکی در ژاپن

عرضه غذا در ظرف‎های خاکی در ژاپن
209 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/09
: تاریخ

یک رستوران ژاپنی در توکیو طی ابتکاری جدید ، تمام خوراک‎های خود را در ظرف‎هایی ساخته شده از خاک خالص به مشتریان عرضه می‎کند .
به گزارش سی ان ان در این رستوران منوی ویژه‎ای به مشتریان عرضه می‎شود که انواع خوراک‎ها را از سوپ گرفته تا انواع سبزیجات و ماهی تا انواع بستنی و دسر در ظرف‎هایی ساخته شده از گل خالص به جای ظرف‎های چینی یا سرامیکی عرضه می‎کند .

بنا به همین گزارش خاک به کار برده شده در ساخت این ظرف‎ها اما از خاک معمولی نیست بلکه از خاکی است که به صورت انبوهی از انواع خاک‎های مغذی و غنی از مواد معدنی و آلی ، در حیاط پشت این رستوران گردآوری و به تدریج برای ساخت ظرف‎ها مصرف می‎شود .
این خاک‎ها از عمق ده متری زیر زمین برداشت و خریداری شده و در چندین آزمایشگاه مورد بررسی‎های بهداشتی قرار می‎گیرد و سپس برای اطمینان از فقدان باکتری‎های خطرناک در محیطی از حرارت شدید قرار داده می‎شود و پس از این که فرآیند خاصی را پشت سر می‎گذارد ، به دست مشتریان می‌رسد .
غذاهای عرضه شده در این ظرف‎ها و با این کیفیت بی شک ارزان نیست و یک وعده غذا برای هر نفر حدود 110 دلار امریکا قیمت گذاری شده است .

ایده این ظرف‎ها و کاربرد آن‎ها در رستوران متعلق به " توشیو تانابه" صاحب آن است که یک بوکسور و ژیمناستیک کار سابق است که تغییر شغل داده و در زمینه نوآوری در آشپزی و تهیه انواع خوراک‎ها موفقیت‎هایی کسب کرده است .
وی می‎گوید : «رستوران ما در واقع یک رستوران برای عرضه انواع خوراک‎های دریایی است که طبیعتا باید طعمی از اقیانوس داشته باشد اما ما به دنبال طعمی از زمین و خاک نیز بوده‎ایم .»

به گفته وی این ایده اساسا از طبیعت و میل به برقراری ارتباط بیشتر با طبیعت و استفاده از مواد ارگانیک و غیرمصنوعی به ذهن او رسیده است .
طبق همین گزارش یکی از مشتریان این رستوران که در این ظرف‎ها غذا خورده بود گفته است که ابتدا تصور نمی‎کرد طعم جالبی را تجربه کند اما در نهایت غذا طعم خوشایند و مطبوعی برای او داشته است .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: