نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بازار تاریخی سرپوشیده استانبول

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/12/07

یکی از مراکز تاریخی و دیدنی شهر استانبول بازار سرپوشیده معروف این شهر است که در عین حال یکی از مهمترین مراکز تجاری استانبول از دیرباز تاکنون محسوب می‌شود .
به گزارش سه نسل ، خبرنگار فارس در ادامه معرفی جاذبه‌های تاریخی اسلامی شهر استانبول این بار سری به بازار سرپوشیده معروف این شهر زد .

بازار سرپوشیده استانبول که به لفظ ترکی "کاپالی چارشی" به معنای بازار سرپوشیده نامیده می‌شود در قرن 15 میلادی بنا نهاده شد . این بازار همه ساله پذیرای میلیون‌ها تن بازدید کننده می‌شود و از این منظر از مکان‌های تاریخی مهم جهان نظیر اهرام ثلاثه مصر ، تاج محل هندوستان و موزه بریتانیا پیشی گرفته است .
در این بازار تاریخی علاوه بر محصولات کشور ترکیه ، زعفران و قالی ابریشم ایران از جمله محصولات مورد توجه توریست‌ها و مردم بومی ترکیه است .

بازار سرپوشیده استانبول در ماه مبارک رمضان حال و هوای خاصی به خود می‌گیرد . کما اینکه فروش محصولاتی نظیر خرما که از تنقلات مورد علاقه مردم مسلمان ترکیه در ماه مبارک رمضان است ، دو چندان می‌شود .
اصناف بازار سرپوشیده استانبول در گفت‌ و گو با خبرنگار فارس از افزایش برکت در این ماه مبارک سخن می‌گویند . این افزایش به خصوص در میان صنف فروشنده مواد غذایی بیشتر به چشم می‌خورد . البته با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان فروش پوشاک و البسه نیز برای تامین لباس نو در عید سعید فطر افزایش می‌یابد .

بازار سرپوشیده استانبول نیز از گزند روزگار در امان نبوده و تاکنون چندین بار به علل گوناگون از جمله زلزله تخریب و سپس بازسازی و مرمت شده است .
بازار سرپوشیده استانبول در مجاورت میدان بایزید واقع شده و درب اصلی آن در نزدیکی درب اصلی دانشگاه استانبول در این میدان واقع شده است . وجود 3600 باب مغازه بر روی 45 هزار متر مربع مساحت در این بازار نشانگر عظمت آن از لحاظ گستردگی است . در این بازار حدود بیست هزار نفر شاغل هستند و بازار در هر فصل سال همه روزه پذیرای سیصد الی چهارصد هزار بازدیدکننده است .

ساخت بازار سرپوشیده استانبول در سال 1461 و بنا به دستور سلطان محمد فاتح ، امپراطور فاتح قسطنطنیه آغاز شده است . بعدها سلطان سلیمان دستور ساخت بازار در ابعاد بسیار گسترده را داده است .
این بازار تا قبل از قرن نوزده که بانک‌های متعددی در منطقه گالاتای استانبول پایه ریزی شده قلب اقتصاد دولت عثمانی محسوب می‌شده و بخش عمده‌ای از جواهرات و سنگ‌های گران قیمت و دیگر اشیای مهم و با ارزش در صندوق‌های این بازار نگهداری می‌شده است .