امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

جاذبه های گردشگری گنتینگ هایلند

 جاذبه های گردشگری گنتینگ هایلند
279 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/06
: تاریخ

گنتینگ یا گنتینگ هایلند یکی از نقاط دیدنی مالزی در قسمت شمالی پایتخت این کشور - کوالالامپور- می باشد . فاصلهٔ گنتینگ که در بالای کوه با ارتفاع بیش از ۱۸۰۰ متر از سطح دریا واقع شده است تا کوالالامپور ۵۱ کیلومتر است .
مجموعه گنتینگ با پنج هتل متفاوت از یک مجموعه با بیش از ده هزار اتاق یکی از بزرگترین مجموعه هتل های جهان است . در این مجموعه پارک بازی در فضای باز و همچنین پارک بازی در فضای بسته وجود دارد . دو قمارخانه که تنها قمارخانه های موجود در مالزی هستند نیز از ویژگیهای دیگر این مجموعه هستند .

تعداد زیادی فروشگاه و رستوران متنوع در این مجموعه وجود دارد که روزانه میهمان هزاران گردشگر از نقاط مختلف دنیا و بویژه آسیای شرقی هستند .
برای رسیدن به ارتفاعات گنتینگ می توان از تله کابین مجموعه استفاده کرد که حدود ۳٫۳۸ کیلومتر طول دارد و بلندترین و سریع ترین تله کابین آسیای جنوب شرقی قلمداد شده است .
سیرک بزرگ گنتینگ ، نمایشگاه دنیای سنگ ها و نیز امکاناتی بسیار متنوع دیگر در این مجموعه به جذابیتهای آن می افزاید .

هتل فرست وورد گنتینگ ؛
در سال ۱۹۶۴ شخصی به نام تن سری لیم گوه تونگ اولین برنامه ریزی برای پیدایش یک مجموعه تفریحی در بلندیهای گنتینگ را انجام داد . وی پیش بینی کرد که با توجه به آب و هوای گرمسیری و استوایی کشور مالزی ، وجود یک چنین مجموعه اقامتی تفریحی بتواند بسیار مفید باشد . وی با همکاری عده ای دیگر و بعدها با همکاری دولت مالزی و سرمایه گذاری تمام اموال شخصی خود در این پروژه توانست در سال ۱۹۷۱ اولین هتل مجموعهٔ گنتینگ را با نام هتل گنتینگ افتتاح کند . این هتل در حال حاضر هتل تم پارک نام دارد .

بعد از آن رشد مجموعه با در نظر گرفتن موضوع عدم نابودی جنگلهای استوایی اطراف تا به امروز ادامه پیدا کرد هتلهای جدیدی یکی پس از دیگری افتتاح شدند .
تا سال ۲۰۰۸ میلادی پنج هتل با نامهای هتل تم پارک ، هتل گنتینگ ، هتل هایلندز ، هتل ریسورت و هتل فرست وورد بهره برداری شده اند .

شرکت گنتینگ در مالزی تصمیم به ساخت دومین مجموعه در سنگاپور دارند که پیش بینی می شود این مجموعه در سال ۲۰۱۰ در نزدیکی پارک سنتوزا سنگاپور تکمیل شود . سرمایه ذکر شده برای ساخت این مجموعه جدید بیش از ۱۴ میلیارد رینگیت مالزی می باشد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: