امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close
اخبار آژانس ها >

نمایش زنده جهانی از سایت‎های گردشگری و فرهنگی اردن با وب‌کم

نمایش زنده جهانی از سایت‎های گردشگری و فرهنگی اردن با وب‌کم
208 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/12/02
: تاریخ

اردن نخستین کشور خاورمیانه است که مراکز گردشگری خود را مجهز به وب‌کم می‌کند .
سازمان گردشگری اردن تیم کاری ویژه‌ای را برای استقرار مجموعه وبکم‌هایی در مراکز گردشگری این کشور تشکیل داده است تا از این طریق برخی از گنجینه‎های فرهنگی و جاذبه‎های گردشگری این کشور را به طور زنده در برابر دیدگاه علاقمندان و کاربران اینترنت قرار دهد .

دفتر گردشگری اردن با اعلام این خبر یادآور شد با توجه به این که اردن نخستین کشور در منطقه خاورمیانه است که دست به این اقدام زده ، این دستاوردی بزرگ در راستای توسعه گردشگری این کشور محسوب می‎شود زیرا فرصت مناسبی است برای علاقمندان که پیش از حضور مکان‎های گردشگری تجربه بصری و مجازی از کشور اردن کسب کنند .
این وبکم‎ها که با درخواست وزارت گردگشری اردن و با همکاری متخصصان "شبکه ارتکم" که یک شرکت تخصصی در زمینه تجهیزات و ارائه فناوری دوربین‎های پرقدرت است که در 1500 شهر جهان فعالیت تخصصی دارد . این دوربین‎ها در تمام سایت‎های فرهنگی و تاریخی از بقایای به جا مانده از روم و بیزانس تا بقایای تاریخی از دوران نخستین رواج اسلام در این منطقه را پوشش می‎دهد . همچنین خیابان‎های پرجمعیت و مناطق جذاب پایتخت را نیز در اختیار بینندگان قرار می‎دهد .

وبکم ویژه‎ای نیز در محوطه باستانی "پترا" و نیز وبکم دیگری در منطقه "بحرالمیت" یا دریای مرده قرار داده شده است . این دریا به عنوان بزرگترین چشمه آب معدنی و شور جهان قرار گرفته و به وبکم مستقر در آن نیز نام "کم ارتفاع ترین وبکم دنیا" نام داده‎اند . وبکم‎های مستقر شده ، همچنین چشم اندازی به منطقه "عقبه" و دریای سرخ دارند .
مقامات اردنی این وبکم‎ها را گذرنامه مجازی برای گردشگران محازی نام داده‎اند که تجربه‎ای بصری از حضور در دژها و قلعه‎ها و سایت‎های باستانی این کشور بدست آورند .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: