امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶18 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

تمرکز بر صنایع دستی در طرح توسعه 5 ساله گردشگری ازبکستان

تمرکز بر صنایع دستی در طرح توسعه 5 ساله گردشگری ازبکستان
266 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1391/11/29
: تاریخ

ازبکستان ضمن بازنگری اهداف توسعه گردشگری خود در سال گذشته ، ارتقا و حمایت از صنایع دستی را برای ارتقای درآمد صادراتی و توریسم خود هدف قرار داده است .
ازبکستان ضمن بازنگری اهداف توسعه گردشگری خود در سال گذشته ، با فراخوان برای ثبت نام تمام مراکز و موسسات گردشگری این کشور ، ارتقا و حمایت از صنایع دستی را برای ارتقای درآمد صادراتی و توریسم خود هدف قرار داده است .

به گزارش (DND) مقامات تاشکند در جریان نشست سران وزارتخانه‌های این کشور ، با تعیین اهداف ویژه توسعه توریسم در این کشور طی سال 2013 ضمن تجدید نظر در برنامه سال گذشته ، صنایع دستی و حمایت از آن را محور توسعه گردشگری این کشور اعلام کردند .
طبق تصمیمات اتخاذ شده در این نشست با تنظیم روند متمرکزی از تمام مراکز گردشگری این کشور از جمله تمامی هتل‌ها ، مراکز گردشگری و اقامتگاهی ، پایگاه‎های فرهنگی و مناطق تفریحی و نیز سازمان‎ها و موسسات اکوتوریستی و طبیعت گردی در این کشور ثبت نام صورت گیرد .

در همین راستا مقامات گردشگری ازبکستان ملزم شده اند با توسعه بسته‌های گردگشری ویژه مناطق مختلف در ایحاد شرایط مطلوب برای مسافران و تقویت علایق مردم این کشور به گردشگری داخلی تلاش کنند . وزارت گردشگری ازبکستان در عین حال به کار برای توسعه و پیشبرد اقدامات انجام شده برای توسعه گردشگری این کشور طی دوره 5 ساله از 2012 تا 2016 به منظور تحقق اهداف تعیین شده ادامه خواهد داد .
استفاده از زبانها و نشانه‌های مختلف بین المللی و نیز زبانهای انگلیسی ، آلمانی و دیگر زبان‌های خارجی در فرودگاه‎ها و ایستگاه‌های قطار و بزرگراه‌ها  و شهرهای توریستی و مراکز عمومی و گردشگری کشور نیز الزامی شده است .

رشد کمی و کیفی نیروی کار و تامین ظرفثیت لازم برای اشتغال در این بخش نیز از طریق ارائه برنامه‌های آموزشی و سیمنارها و با موضوعات ویژه‌ای چون مهمان پذیری و ارائه خدمات بهتر گردشگری از دیگر اقداماتی است که در طرح 5 ساله توسعه گردشگری ازبکستان مورد نظر و برنامه‌ریزی قرار گرفته است .
دفتر نمایندگی گردشگری ازبکستان نیز در همین راستا بیش از 400 مورد برنامه و مراسم ویژه در راستای معرفی توان نهفته گردشگری این کشور در کشورهای خارجی برای جذب هر چه بیشتر مسافران و بازدید کنندگان در دستور کار خود دارد .

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: