نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

تلاش بخش خصوصی برای جان‌ بخشیدن به صنعت گردشگری

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/11/28

بازار فروش تور و خدمات گردشگری با عنوان «چمدان» هفته آینده در هتل استقلال تهران برپا می‌شود تا با اولویت موضوع سفرهای داخلی بسته‌های گردشگری مورد نیاز علاقه‌مندان به سفر را همزمان با نزدیک شدن به فصل سفرهای نوروزی در اختیار گردشگران قرار بدهد .
 به گزارش همشهری ، محمدحسن کرمانی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور این خبر را در جمع مالکان شرکت‌های خدمات مسافرتی اعلام کرد . به گفته کرمانی ، شرکت‌های خدمات گردشگری و ایرلاین‌ها با حضور در نخستین جشنواره فروش خدمات گردشگری اعم از فروش تورهای تفریحی داخلی و خارجی ، بلیت پرواز ، تهیه ویزا برای مسافران و ... به خریداران ، خدمات ارائه می‌کنند .

محمد حسن کرمانی در خصوص برگزاری نخستین بازار فروش تورهای گردشگری با عنوان چمدان که از سوم تا پنجم اسفند ماه جاری در هتل استقلال تهران برگزار می‌شود ، گفت : بخش خصوصی در صنعت گردشگری با توجه به تجربه‌ای که سال‌ها در حوزه خدمات گردشگری دارد تصمیم به فروش تورهای نوروزی و بهاری با اولویت سفرهای داخلی در مقاصد داخلی و همچنین تورهای خارجی به مقصد کشورهایی که نیاز به تهیه ویزا ندارند به‌ صورت متمرکز در جشنواره چمدان گرفته است .
وی هدف بخش خصوصی از برگزاری بازار فروش تورهای داخلی و خارجی به‌ صورت متمرکز در جشنواره چمدان را توسعه بیشتر گردشگری داخلی و پاسخگویی سریع به نیاز گردشگران برای تهیه بسته‌های گردشگری شرکت‌های خدمات گردشگری و در نهایت ایجاد یک بازار رقابتی و حذف واسطه گری در فروش خدمات گردشگری خواند .

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت : این جشنواره ، نمایشگاه نیست بلکه محل فروش خدمات گردشگری حتی به‌ صورت آنلاین است . کرمانی افزود : امیدواریم با استقبال بازدید کنندگان این جشنواره در دو نوبت تابستان و نوروز و بهار در سال برگزار شود و بازار مکاره فروش خدمات گردشگری را بتوانیم ایجاد کنیم .
کرمانی همچنین با اشاره به اینکه جشنواره چمدان با تلاش بخش خصوصی برگزار شده و هیچ ارتباطی به بخش دولتی ندارد ، در خصوص افزایش نرخ خدمات گردشگری و تورها گفت : خدمات گردشگری جزو کالاهای اساسی نیست و به همین دلیل نیز مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شود و مداخلاتی که در موضوع اعلام نرخ خدمات گردشگری می‌شود غیرقانونی است .

کرمانی افزود : نباید انتظار داشت که نرخ فروش خدمات گردشگری یا قیمت تورها در ایام خاص با نرخ سفر در زمستان یکسان باشد بنابراین تعیین نرخ واحد برای خدمات گردشگری منطقی نیست و بازار گردشگری را از رقابت خارج می‌کند .
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری هوایی و جهانگردی کشور با اشاره به این موضوع که یکی از مشکلات گردشگری در ایران ، تمرکز روزهای سفر در بخش‌هایی از سال است ، گفت : بخشی از راه‌حل این مشکل و توزیع سفر در روزهای مختلف سال به‌ عهده دولت است که این امر نیز با هماهنگی کامل آموزش و پرورش و وزارت صنعت و معدن انجام می‌شود و کار یک سازمان نیست .

وی افزود : شرکت‌های خدمات گردشگری تعیین نرخ نمی‌کنند بلکه آنها خریدار خدمات هستند و خدمات را تلفیق می‌کنند و به مشتری‌ تورها می‌فروشند . در حقیقت شرکت‌های خدمات گردشگری مانند یک آشپز حرفه‌ای که با تلفیق مواد خام غذای خوبی برای مشتریان تهیه می‌کند ، بخش‌های مختلف یک سفر خوب را برای خریدار یک تور تهیه می‌کنند و در اختیار او قرار می‌دهند .
کرمانی با تأکید بر اینکه جشنواره بازار فروش خدمات گردشگری که از سوم تا پنجم اسفند ماه در هتل استقلال تهران تنها به‌ منظور فروش تورهای گردشگری و خدمات گردشگری به علاقه‌مندان به سفر برگزار می‌شود ، امکانی برای چانه‌زنی و سبک و سنگین کردن خدمات تورهای مختلف گردشگری در اختیار خریداران قرار می‌دهد ، گفت : فروش تورها در جشنواره چمدان امن است و شکل عرضه نیز مشخص است چون تولید‌کنندگان اصلی در این بازار حضور دارند نه واسطه‌ها و به همین دلیل قیمت خرید یک تور گردشگری بسیار کمتر از آن چیزی خواهد بود که در جراید تبلیغ می‌شود .

وی در پاسخ به این سؤال همشهری که آیا برگزاری این جشنواره ارتباطی با رکود ایجاد شده در بازار گردشگری به‌ دلیل گران شدن نرخ خدمات گردشگری و نوسانات ارزی دارد ؟ گفت : هدف اصلی از ایجاد بازار فروش خدمات گردشگری بازگرداندن سفر به خانواده‌هاست . البته بازار نیز به‌ دلیل بالا رفتن نرخ ارز دچار رکود شده است و هر دو طرف چه مصرف‌کننده و چه تولید‌کننده سفر نیاز به سفر دارند .
وی افزود : تحقیقات میدانی نشان می‌دهد که بازار گردشگری دچار رکود سنگینی شده و این یک واقعیت است که قرار نیست برای ندیدن آن سرمان را به زیر برف کنیم . محمدحسن کرمانی ادامه داد : در این بازار راکد هم مصرف‌کننده خدمات گردشگری به‌ دنبال سفر است و به‌ دلیل نوسان قیمت‌ها ذهنش به هم ریخته و هم تولید‌کننده با رکود بازار مواجه است .

وی گفت : اگر قرار است از دست دولت در حوزه اقتصاد رها شویم ولو آنکه یقه‌مان هم در این جدال برای رهایی جر بخورد باید به ایجاد بازارهای فروش خدمات گردشگری اقدام کنیم . کرمانی همچنین با اشاره به اینکه در نخستین جشنواره بازار فروش خدمات گردشگری ممکن است یک تور دو میلیون تومانی با قیمت یک میلیون و 700 هزار تومان فروخته شود و حتی ممکن است فروش قسطی تور نیز وجود داشته باشد ، گفت : انعطاف فروشندگان تورها نسبت به شرایط سال گذشته به‌ دلیل شرایط اقتصادی موجود بیشتر است .