نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

ایستاده بر بلندای خواف

تعداد بازدید : 209
تاریخ : 1391/11/23
خواف سرزمین تاریخ و معماری است . شهری که در 250 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد و عمر آن به دوران پیش از اسلام می رسد . در خواف آنچه بیش از هر چیز آنچه توجهتان را جلب می کند ، ردپای معماری قرن هشت و 9 است که در گوشه و کنار این شهر به چشم می خورد . اما به جز این ، خواف طبیعت زیبایی دارد که اهالی مناطق اطراف را به تماشای آن می کشاند . اگر گذارتان به خواف افتاد ، پیشنهاد می کنیم سری هم به ارتفاعات "خواجه یار" بزنید . جایی که تفریحگاه کوهستانی مردم خواف و و شهرهای اطراف ان به شمار می آید و در آن می توانید مجموعه تاریخی - فرهنگی خواجه یار را ببینید . در این مجموعه گورستانی را خواهید دید که منسوب به شهدای صدر اسلام است و از ظاهر آن برمی آید که در زمان صفویه‏ ساخته شده است . بنای کوچک دو طبقه و آب انباری در این مجموعه می بینید که عمر آن به دوره قاجار می رسد اما کمی دورتر از آن ، آب انبار دیگری خواهید دید که با پلان مستطیل شکلش در دوره تیموریان یا صفویان ساخته شده است . جلوی این آب انبار ایوانی با طاق جناقی و دو درگاهی به چشم می خورد که از انتهای ایوان راهی با 6 پله عریض به سطح آب می‏رسد . باستان شناسانی که این بنا را بررسی کرده اند ، معتقدند مخزن و ایوان آب انبار در دو زمان مختلف ساخته شده . یعنی ابتدا مخزن بوده و بعدها ایوان در جلوی آن بنا شده است . خواجه یار فضایی سرسبز و با آب و هوایی خنک و ییلاقی دارد و تابستان های گرم بهترین زمان سفر به این منطقه است . اما اگر به قصد طبیعت گردی در خواف گشت و گذار می کنید ، مجموعه گردشگری کبودانی را هم از دست ندهید . این مجموعه در هشت کیلومتری شهرستان خواف و در منطقه ای جلگه ای قرار دارد و مثل خواجه یار ، در آن می توان آرامگاه و زیارتگاه را دید . در کبودانی آرامگاه سلطان محمد کبودانی ، عارف قرن هشتم و مسجدی تاریخی قرار دارد که در تابستان‌ها مجموعه ای تفریحی زیارتی برای اهالی شهرستان خواف به شمار می آید . به جز این دو گردشگاه ، منطقه گردشگری روستای زرداب هم از دیدنی های خوش آب و هوای خواف است که در فاصله 30 کیلومتری شمال خواف قرار دارد . روستای زرداب کوهستانی و خنک است و در آن پوشش متنوع گیاهی به چشم می خورد . در این ییلاق آبشاری جاری است که به آبشار زرداب مشهور شده و شاید یکی از زیباترین و بکرترین چشم اندازهای خواف باشد که می توانید در سفر به این شهر ، ببینید . منطقه گردشگری روستای نیاز آباد هم گزینه دیگری است که برای گشت و گذاری سبز در خواف مقابل روی شما قرار دارد . این روستا در فاصله 45 کیلومتری شرق خواف و در 19 کیلومتری جنوب سنگان قرار دارد که با آب و هوایی ییلاقی و باغات پسته اش ، بهترین گزینه برای گذراندن یک بعد از ظهر گرم تابستانی است . به خصوص اگر اهل تماشای بافت های تاریخی روستایی هستید و به خانه های کاهگلی و قدیمی علاقه دارید . در روستای نیاز آباد تپه ای به اسم قلعه شاپور و آرامگاه مجد ماضی هم قرار دارد که بازدید از آنها را به تاریخ دوستان توصیه می کنیم .