نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

عروسک‌های محلی قشم در بسته‌های سفر جای گرفتند

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/11/17
پس از معرفی عروسک‌های محلی جزیره قشم به علاقمندان به فرهنگ و طبیعت ایران ، گروه‌هایی از فعالان این حوزه تلاش کردند تا با خرید این محصولات برای تولید بیشتر آنها انگیزه سازی کنند در این بین تعدادی از آژانس‌های مسافرتی در اقدامی ارزشی صدها عروسک محلی جزیره قشم را برای هدیه به مسافران نوروزی خود سفارش دادند . جشنواره عروسک های محلی در اسفند ماه 1390 به منظور معرفی صنایع دستی بومی و محلی به مهمانان نوروزی جزیره قشم و تشویق و ترغیب فعالان حوزه صنایع دستی این جزیره برگزار شد . "افسانه احسانی" مسئول موسسه آوای طبیعت پایدار که یکی از حامیان بومیان قشم است به همراه تنی چند از زنان هنرمند بومی از شیب دراز ، برکه خلف ، سلخ ، کوشه ، رمکان ، تنبان ، گورزین ، طبل و شهر قشم و جزیره هنگام در صدد ساخت و معرفی این عروسک‌های محلی و به تبع آن هویت و ارتقاء فرهنگ بومی برآمدند . طی فراخوانی از سوی واحد صنایع دستی سازمان منطقه آزاد و دفتر ژئوپارک قشم و با همکاری موسسه آوای طبیعت پایدار به روستاهای مختلف جزیره ، از بانوان درخواست شد تا عروسک هایی بومی بسازند و برای جشنواره ارسال نمایند . در نهایت امر ، بانوان هنرمند جزیره با دستان پرتوان خود عروسک‌هایی ساختند که هر یک معرف هنر بومی ، فرهنگ و آداب و رسوم جزیره قشم بود . پس از گذشت دو هفته بیش از 150 عروسک کوچک و بزرگ پارچه‌ای به دبیرخانه جشنواره رسید . از میان عروسک‌های ارسالی توسط میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم به 10 نفر از بانوان جوایزی اهدا شد . "افسانه احسانی" در خصوص این عروسک‌ها گفت : «هر بیننده‌ای با مشاهده این عروسک‌های زیبا می‌تواند با فرهنگ و آداب و رسوم غنی جزیره قشم آشنا شود . در این میان استقبال خوبی از این عروسک‌ها شد چرا که بیانگر فرهنگ و ساختار بومی مردم جزیره هستند .» او در ادامه افزود : «پس از معرفی عروسک‌های محلی جزیره قشم به علاقمندان به فرهنگ و طبیعت ایران ، گروه‌هایی از فعالان این حوزه تلاش کردند تا با خرید این محصولات برای تولید بیشتر آنها انگیزه سازی کنند در این بین تعدادی از آژانس‌های مسافرتی در اقدامی ارزشی صدها عروسک محلی جزیره قشم را برای هدیه به مسافران نوروزی خود سفارش دادند .» احسانی با اشاره به آنکه تلاش جهت ایجاد زمینه‌های لازم برای توانمندسازی بانوان روستاهای مختلف گام‌هایی جهت معرفی هویت و ارزش‌های بومی مناطق با تکیه بر صنایع دستی و هنرهای بومی آن است تصریح کرد : «با توجه به اینکه عروسک‌های محلی بدون نیاز به آموزش و با کمترین امکانات توسط هر بانوی بومی علاقمند به هنر می‌تواند ساخته شود و با توجه به این که معمولا آنها عروسک‌های محلی را از دور ریزهای لباس‌های خود در منزل می‌سازند این عروسک‌ها احساس رضایت و خرسندی را در دریافت کننده این هدیه تقویت می‌کند .»