نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

صنايع‌دستي؛ مهره گمشده سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1390/12/15
خبرگزاري ميراث‌فرهنگي ـ گروه ميراث‌فرهنگي ـ پس از 9 ماه احمدزاده رفت و حضور دوباره سيد حسن موسوي به عنوان رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، پاي حرف‌هاي قديمي و تکراري دوباره به ميدان کشيده شد. اما بازگشت روال تکراري سياست‌هاي گذشته، اين‌بار با وعده‌هاي باورنکردني صنايع‌دستي همراه بود. درحال‌حاضر صنايع‌دستي با وجود 13 ميليون ارتزاق کننده از چرخه حيات بازمانده است و مديران اين سازمان هيچگونه برنامه‌اي براي نجات‌بخشي آن درنظر نگرفته‌اند. به‌گزارش CHN، آسيب‌شناسي و بررسي علل رکود صنايع‌دستي بارها و بارها توسط متخصصان و فعالان اين حوزه واکاوي شده، اما هيچگاه نتيجه‌اي در بر نداشته است. اينکه بازار داخلي ايران اشباع از جنس‌هاي چين و هند است قصه‌اي تکراري شده که نه گوشي براي شنيدن و نه راهي براي درمان‌اش باقي مانده‌است. با رسيدن فصل بهار و تعطيلات نوروزي که همواره بيشترين فروش صنعتگران و هنرمندان است، هنوز تکاپويي در اين حوزه ديده نمي‌شود. توليدکنندگان معتقدند بهتر است در هياهوي بهار و اين آشفته بازار، کالاها در انبار‌ باقي بمانند و به فروش ماهي قرمز بپردازند تا اينکه سوداي فروش هنر سنتي را در سر بپرورانند. در طي سال‌هايي که صنايع‌دستي با دلايلي به سازمان ‌ميراث‌فرهنگي گره زده شد همواره کارشناسان با بررسي نتايج اقتصادي و رشد نزولي اين هنرـ صنعت، ضعيف معاونت‌صنايع‌دستي را مورد انتقاد قرار دادند که هيچگاه از سوي سازمان متولي نگاه کارشناسي و برنامه‌اي مدون حتي براي بررسي و چرايي انتقادات مطروحه شکل نگرفت. درحال‌حاضر عده‌اي کثيري از هنرمندان با خداحافظي از صنايع‌دستي حتي نگران منسوخ شدن رشته‌هاي متنوع اين حوزه نيستند چراکه معتقدند کشورهاي همسايه و چين و ماچين، صنايع‌دستي ايران را هرچند در نازل‌ترين کيفيت اما به‌وفور به بازار عرضه خواهند کرد. تعريف از وضعيت فعلي صنايع‌دستي، باور عمومي را لکه دار مي‌کند «منوچهر عبدلي»، رئيس اتحاديه صنايع‌دستي کشور از ضعف ساختاري و زيربنايي صنايع‌دستي انتقاد مي‌کند و مي‌گويد: «بخش صنايع‌دستي ضعف ساختاري دارد شايد به‌همين دليل است که از سوي مسئولان مطرح نمي‌شود. اما هم‌اکنون درحال برگزاري جلسات مشترک و برطرف ساختن ضعف‌هاي موجود هستيم.» وي با اعتقاد براينکه صنايع‌دستي مستلزم تثبت سيستم مديريتي است ادامه مي‌دهد: «مديران صنايع‌دستي مرتب درحال تعويض شدن هستند اين درحالي است که از اوايل انقلاب تاکنون هيچگونه برنامه‌ريزي بودجه‌اي و قانوني لحاظ نشده است. چطور مي‌توان انتظار داشت که اين صنعت با وضعيتي فعلي در نزد مردم مطرح شود؟» به‌گفته وي، اگر سخن از ميراث‌فرهنگي و گردشگري به‌ميان مي‌آيد و صنايع‌دستي در پستو مانده است. گردشگري توانمندي و پتانسيل قوي دارد اما صنايع‌دستي چه زماني‌ از بودجه توسعه عمراني و کارکردهاي تشکيلاتي و ساختاري و برخوردار بوده است؟ رئيس اتحاديه کشور معتقد است اينکه هنوز هيچ تبليغي از سوي مديران سازمان ميراث‌فرهنگي صورت نمي‌گيرد در واقع حسن و مزيت محسوب مي‌شود؛ چراکه برنامه‌ريزي که با اجرا همراه باشه وجود ندارد. فعاليت‌هاي صنايع‌دستي هنوز قوام پيدانکرده و عملياتي نشده‌است. وي مي‌افزايد امور زيربنايي چون بانک اطلاعات و فروش اينترنتي به‌تازگي کليد خورد اما هنوز شکل منسجمي نگرفته تا بتوان بارز و عرضه‌اش کرد به‌طوري‌که از بس گفته شده و انجام نشده باور عمومي از دست رفته است. ولي آنقدر چشمگير نيست بارزش کنيم و باور عمومي از دست رفته است.