نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

فناوري بادگيرها در ايران به ثبت ملي رسيد

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1391/11/08
فناوري و دانش سنتي ساخت و عملکرد بادگيرها نشاني از خلاقيت ايرانيان و حضور معماران يزدي در هفتمين نشست سراسري شوراي سياست‌گذاري ثبت آثار معنوي در فهرست آثار معنوي و ملي ايران قرار گرفت . کارکرد اصلي بادگيرها ، هدايت هواي بيرون به داخل ساختمان ، خنک کردن نسبي و برقراري جريان طبيعي هوا در محل کار و سکونت مردم در شهرها و نقاط مختلف بوده است . خاستگاه بادگيرها با توجه به منابع تاريخي ، سروده‌هاي شاعران و سفرنامه‌هاي کشور ايران به ويژه در شهرهاي مرکزي ، جنوبي و حاشيه کوير بوده و از بادگيرها در شکل و اندازه‌هاي مختلف در ايران و مناطقي از خاورميانه با آب و هواي گرم و خشک و گرم و مرطوب ، به منظور جابه‌جايي و خنک کردن هواي ساختمان‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد . در خصوص انواع آن به بادگيرهاي يک‌ سويه ، بادگيرهاي دو سويه ، بادگيرهاي 4 ، 6 و 8 سويه و بادگيرهاي استوانه‌اي مي‌توان اشاره کرد و عمده مصالح به کار رفته در بادگيرها ، مصالح ساختماني بادگيرها معمولا خشت خام يا آجر ، گل ، گچ و چوب شورونه است . ساخت بادگيرها در ايران کاملا زنده مي‌باشد و به نمونه‌هايي در مناطق نوسازي شهري مي‌توان اشاره کرد ؛ اين پرونده ثبتي با بيش از يک‌ هزار صفحه مقاله ، پايان‌ نامه ، گزارش ، يادداشت و مطلب از منابع فارسي و لاتين با تلاش جمعي از دوست‌داران ميراث‌ فرهنگي و فناوري‌هاي سنتي در ايران در انجمن دوستداران و حافظان خشت خام تهيه و تدوين شده است . همچنين عکس تمامي بادگيرهاي ايران و جهان ضميمه اين پرونده ثبتي شده است . هفتمين نشست سراسري شوراي سياست گذاري ثبت آثار معنوي در شهرستان شاهرود واقع در استان سمنان از دوم تا پنجم بهمن‌ ماه سال جاري در هتل بزرگ پارميدا در حال برگزاري است .