نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مسجد هفت ‌رنگ

تعداد بازدید : 208
تاریخ : 1391/11/04
بدون ترديد ديدن شهر سربداران ، شهر تاريخ نگار مشهور ، ابوالفضل بيهقي و شهر ملا هادي سبزواري مي‌تواند مقصدي ايده‌آل براي گردشگراني باشد كه به دنبال سفري متفاوت و به جستجوي ديدني‌هايي بكر هستند . سبزوار همواره در طول تاريخ در بطن حوادث و رويدادها قرار داشته و همين موضوع سبب شده است اين شهر ميراثدار ‌آثاري ارزشمند و ديدني باشد . اگر چه سبزوار در دوران پرفراز و نشيب تاريخ خود شاهد ظهور افرادي تاثيرگذار و مشهور بود ولي بدون ترديد اوج اين رويدادهاي تاريخي را مي‌توان در روزگار سربداران و قيام اين‌ بزرگمردان ايراني عليه مهاجمان بيگانه قلمداد كرد كه شعار آزادگي و شرافتشان در گوش تاريخ طنين دارد كه : سر به دار مي‌دهيم ، تن به ذلت نمي‌دهيم .‌ در ميان آثار موجود اين شهر شايد بتوان مسجد جامع و مصلاي آن را كه يادگاري از عصر سر‌بداران است ، يكي از مهم‌ترين اين آثار قلمداد كرد . مسجد جامع سبزوار در خيابان بيهقي ، قبل از چهارراه امامزاده اين شهر قرار دارد . مسجد از يك حياط مركزي و دو شبستان شرقي و غربي و دو ايوان شمالي و جنوبي تشكيل شده است . اين بنا داراي نقشه دو ايواني بوده و در دوره پهلوي دو مناره به ايوان جنوبي اضافه شده كه فاقد تزئينات است . ايوان شمالي مسجد از آجر ساخته شده و داراي دو مناره بلند است كه براي گفتن اذان از آنها استفاده مي‌شد كه در دوره قاجار به آن الحاق شده است . ارتفاع دو مناره بالاي ايوان ، از پشت بام 11 متر است . در دو پايه طرفين ايوان جنوبي حاشيه‌ها و خوانچه‌ها و مربع‌ها و گلدان‌ها طرح شده و در پنجره‌هاي مربع شكل ، با خط بسيار درشت ثلث و كاشي سفيد بر زمينه لاجوردي ، كلمات الله ، محمد ، علي ، فاطمه ، حسن و حسين را از بالا به طرف پايين نوشته‌اند و در خوانچه‌هاي دو پايه ايوان با كاشي سفيد به خط ثلث در زمينه لاجوردي ، نوشته شده : لااله‌الاالله ، محمد رسول‌الله ، علي ولي‌الله . اطراف خوانچه‌ها با نقوش متناسب زينت يافته و در هر حال پايه‌هاي ايوان كه قبلا ساده و آجري بوده اكنون داراي تزئينات كاشي هفت رنگ است .