نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

چوب بازي بختياري در فهرست آثار ملي

تعداد بازدید : 210
تاریخ : 1391/11/03
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری از ثبت «چوب بازی» مردم بختیاری در فهرست آثار ملی کشور خبر داد . شاهین ایل بیگی پور گفت : میراث معنوی «چوب بازی» فرهنگ بختیاری به شماره 504 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است . وی افزود : چوب بازی ، هنری رزمی ، حماسی است که در مراسم شادی انجام می شود و قدمتی از زمان استقرار بختیاری ها در سرزمین کوهستانی استان چهارمحال و بختیاری را شامل می شود . سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت : بر اساس شواهد تاریخ بختیاری این دوران به قرن چهاردهم میلادی و دوره زمامداری 200 ساله خوانین دورکی بر می گردد . ایل بیگی پور با بیان ابزار مورد نیاز این بازی در قوم بختیاری ، تصریح کرد : ابزار این بازی ، چوب است و دو طرف بازی ، چوبی متفاوت در دست دارند که یکی دارای چوب محکم و قطور به نام «دیرک» است که نقش مدافع را بازی می کند و دیگری یک چوب نازک که به آن «ترکه» می گویند و موسیقی محلی ساز و دهل بختیاری ها متن و محرک اصلی این بازی حماسی را تشکیل می دهد .