نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بقعه شهشهان فرو ريخت

تعداد بازدید : 210
تاریخ : 1391/11/03
بقعه تاریخی شهشهان در اصفهان در اثر بی توجهی ، دچار آسیب شد . بقعه شهشهان یکی از بناهای ثبتی متعلق به دوران تیموریان است که چندگانگی مدیریتی زمینه ای برای تخریب این بنای تاریخی شد . ساختمان این بقعه در زمان سلطان «محمد بن بایسنقر» نواده امیر تیمور احداث شده و آرامگاه شاه علاء الدین محمد از سادات و بزرگان اصفهان است که در سال 850 هجری قمری به دستور شاهرخ تیموری به شهادت رسیده است . این بقعه از داخل و خارج با گچ‌بری و کاشیکاری تزئین شده و خطاط کتیبه اصلی آن نیز «‌محمود نقاش» خوشنویس مشهور قرن نهم هجری است که به خط ثلث گچبری نموده و ‌اشعار و عباراتی را در اشاره به شهادت شاه علاءالدین محمد به رشته تحریر در آورده است . همچنین بر دیوار شرقی داخل بقعه شهشهان اشعاری به خط نستعلیق سفید نوشته شده و بر دیوار شمالی داخل بقعه نیز کتیبه ای با گچبری به خط ثلث سفید بر زمینه قهوه ای و سبز و قرمز به تاریخ 1013 هجری قمری به خط صحیفی از خطاطان مشهور فارسی کتابت شده که مفاد آن به اقدامات بانوی نیکوکاری اشاره می کند که نام او خانم سلطان بوده و عبارات این کتیبه بیانگر تعمیراتی است که در زمان سلطنت شاه عباس اول صفوی در بقعه انجام گرفته است . در خصوص بقعه شهشهان یک اصفهان شناس گفت : یکی از مهمترین و ارزشمندترین بناهای تاریخی ایران بقعه شاه علاالدین محمد ، ريیس سادات اصفهان در عهد شاهرخ تیموری است که از حیث هنری و قداست یکی از آثار ارزشمند تاریخی هنری اصفهان است . محمدحسین ریاحی اظهار داشت : گچبری و خطاطی نفیسی در این بقعه مشهود است که این خطاطی متعلق به یکی از خطاطان مشهور آن دوره به نام صحیفی است با رنگهایی زیبا بر یکی از دیوارهای بقعه بر خطاطی کرده است . در خصوص مرمت این بنای تاریخی ، مسوول روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت : اصل این ساختمان مربوط به اوقاف است و مرمت و جلوگیری از تخریب این بنا نیازمند همدلی این دو دستگاه است . وي با اشاره به اینکه در حال حاضر مرمت این بقعه را در دستور کاری خود قرار داده‌ایم ، تصریح کرد : کارگاه مرمت این بقعه در حال حاضر تهیه شده و از روز آینده در محل مستقر خواهند شد اما در هر صورت تنها مرمت این بنا مشکل را حل نمی کند و باید درب این بقعه باز باشد تا در آن تردد باشد . شهرام امیری یادآور شد : مشکل اینجاست که این بنا تحویل سازمان میراث فرهنگی نیست و باید کسانی که آن را تحویل گرفته‌اند در خصوص این بنا تدبیر کنند و باید برای این بنا یک کاربری تعریف شود . مسوول روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد : در صورتی که درب یک بنا بسته باشد و در آن ترددی انجام نشود مجددا اصل بنا دچار آسیب خواهد شد و اگر درب آن باز باشد به سبب ترددی که در آن انجام می‌شود حداقل می توان آسیب ها را مشاهده کرد . همچنین در این خصوص مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه نیز اظهار داشت : بقعه شهشهان متعلق به میراث ‌فرهنگی است و ما مسوولیتی در قبال این بقعه و بقاعی از این دست نداریم . حجت الاسلام حسین اژدری افزود : زمین پشت بقعه شهشهان متعلق به اوقاف است که ساخت آن به یک حوزه علمیه اختصاص یافت .