نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

معبد آناهيتا نيايشگاه ايرانيان باستان‌

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/11/02
معبد آناهیتا یکی از آثار تاریخی استان کرمانشاه است که در شهرستان کنگاور ، میانه راه همدان ـ کرمانشاه قرار گرفته است . قدمت این اثر تاریخی به دوران اشکانی و ساسانی می‌رسد و شیوه معماری این اثر پارتی است و سکه‌ها ، اشیاء ، ابزار معاش و زیورآلات به‌ دست آمده از این اکتشافات ، نشان از دوره پارتیان می‌دهد . این اثر که در زیر خاک مدفون بود ، بر اساس کاوش‌های باستان‌ شناسی با کشف بخشی از دیوار شرقی آن در سال 47 کشف شد . معبد آناهیتا عبادتگاه ایرانیان در زمان قبل از اسلام بوده و هر ساله به‌ خصوص در ایام بهار و تابستان ، پذیرای تعداد زیادی از مهمانان و گردشگرانی است که از جای جای دنیا به این منطقه می‌آیند . معبد آناهیتا با مساحتی قریب به 46 هزار متر مربع بر روی تپه‌ای طبیعی با ارتفاع 32 متر از سطح زمین‌های اطراف ، یکی از بزرگ‌ترین بناهای سنگی و معماری در کشورمان است . طول معبد را حدود 230 متر و عرض آن را حدود 210 متر عنوان کرده‌اند و هر ضلع این ایوان 18 متر قطر و هر ستون 54.2 متر بلندی دارد . معبد آناهیتا دو ورودی پلکانی شکل در شمال و جنوب دارد ، هر کدام از پله‌ها 41.5 سانتی متر پهنا و 12 سانتی متر ارتفاع دارند . در ضلع شمال‌ غرب این بنا ، امام‌زاده و مسجدی قرار دارد که مربوط به دوران اسلامی است . به‌ طور کلی فضای اطراف معبد را ستون‌های ردیفی موازی تشکیل می‌دهد و فضای داخلی معبد نیز که فضایی باز و بزرگ است ، به‌ واسطه ستون‌های کوتاه سنگی محصور شده است . آناهیتا یا ناهید به معنای فرشته آب‌ها ، زیبایی و باروری ؛ در دوران پیش از اسلام در ایران بوده است .