نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

گذرگاهي ‌شگفت در ‌آندلس

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/10/28
آب‌گذر سگوبيا مهم‌ترين شاهكار مهندسي روميان در اسپانياست . براي بيان اهميت تاريخي اين بنا لزوما بايد به ارزش‌هاي زيباشناختي آن هم اشاره شود . تاثير بصري فراموش‌ نشدني اين بنا بيشتر به اين سبب است كه از هر زاويه‌اي منحصر به‌ فرد جلوه خواهد كرد . اين مجموعه يك سيستم هيدروليكي پيچيده و در عين حال ساده است . ارزش باستان‌ شناختي آب‌گذر سگوبيا بيشتر از آن‌ كه به كاربري آن مربوط باشد به ابعاد خارق‌العاده آن بستگي دارد . اين بنا تا چندي پيش كاربري داشته و براي هدايت آب به داخل شهر استفاده مي‌شده ، اما به‌ دليل نشت آب و ترك‌خوردگي برخي از قسمت‌ها تصميم گرفته شد‌ تا مدتي از اين كاربري صرفنظر شود . بدون ترديد از لحاظ ساختار معماري اين بنا كاملا منحصر به‌ فرد است زيرا ظرف حدود 2000 سالي كه از ساخت آن مي‌گذرد ، كماكان استوار بر جا مانده است . تاريخچه اين بنا دقيقا مشخص نيست زيرا متاسفانه هيچ مدرك كافي ‌يا كتيبه‌اي كه بتواند تاريخ دقيق بنا را مورد تاييد قرار دهد ، پيدا نشده . پژوهشگراني كه روي بنا تحقيق كرده‌اند ، آن را به دوران پادشاهاني چون تراخانو ، كلوديوا ، نروا و دوميسيانو نسبت مي‌دهند . اما با قطعيت مي‌توان آن را محصول اواخر سده نخست و سال‌هاي ابتدايي سده دوم ميلادي به حساب آورد . ارتفاع آب‌گذر سگوبيا در مرتفع‌ترين بخش به حدود 28 متر مي‌رسد البته با احتساب فونداسيون به‌ كار رفته ، نقشه بخش مرتفع آب‌گذر از يك خط مستقيم تبعيت نمي‌كند . آب‌گذر دقيقا از نقطه‌اي كه وارد شهر مي‌شود تا ميدان ديا سانز كه مقصد نهايي آن است در مجموع 167 طاق‌نما دارد . با وجود آن‌ كه كل نقشه ، ظاهري يكدست و يكپارچه دارد اما بايد توجه داشت‌ ستون‌ها و پايه‌هاي مربوط به طاق‌ها ابعاد يكساني ندارند . ارتفاع آنها از دو تا سه متر به سه تا چهار متر تغيير مي‌كند . پهناي طاق‌ها نيز بين چهار تا شش متر متغير است . براي اين مجموعه دو طبقه طاق‌نما تعبيه شده . عرض طاق‌هاي طبقه بالا حدود پنج متر ‌و پايه‌هاي ستوني آن هم باريك‌تر است‌ . عرض طاق‌هاي پايين هم 4.5 متر ‌‌و ستون‌هاي آن عريض‌تر‌ است . بلوك‌هاي به‌ كار رفته از جنس گرانيت هستند . از آنجا كه اين بنا نماد رسمي شهر است ،‌ چند بار مورد بازسازي قرار گرفته . اولين بازسازي در عهد پادشاهي فرديناند و ايزابلا ( قرن 14 و 15 ميلادي ) كه در تاريخ اسپانيا به نام پادشاهان كاتوليك مشهور هستند ، انجام شد . بازسازي‌ها در سال‌هاي آينده نيز ادامه داشت ، اما به هر شكل تلاش معماران بر اين بود كه به الگوي اصلي و اوليه خللي وارد نشود . ‌اين بنا سال 1985 در فهرست ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيد . بعدها در سال 2006 نيز در فهرست بناهاي تاريخي نيازمند مرمت قرار گرفت‌ .