نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

قلعه‌اي در پايتخت انرژي ‌ايران

تعداد بازدید : 206
تاریخ : 1391/10/25
شهرت مسجد سليمان به مردمان خونگرم و دوست داشتني و همچنين منابع غني نفت و گازش است . اين شهر اولين محلي است كه در آن چاه استخراج نفت حفر شده و به نوعي مي‌توان آن را پايتخت انرژي ايران ناميد . اگر چه تاريخچه شهر جديد مسجد سليمان چندان زياد نيست ولي اين موضوع به معني نبود آثار تاريخي و فقدان آثار تمدن باستاني در اين محل نيست . يكي از ديدني‌هاي تاريخي شهر مسجد سليمان ، قلعه صلواتي است . دژي باستاني با بيش از هشت‌ قرن قدمت كه نشان‌دهنده اهميت تاريخي منطقه مسجد سليمان و پيشينه درخشان مردم اين ناحيه است . امروزه قلعه صلواتي در 25 كيلومتري شمال غرب شهرستان لالي قرار دارد . اين دژ تاريخي با مساحت تقريبي 3000 متر با استفاده از سنگ‌هاي رودخانه‌اي منطقه و ملات گچ و آهك ساخته شده است . موقعيت دژ به‌ گونه‌اي است كه در ميان دشتي سرسبز و زيبا قرار گرفته و ديدن آن بويژه در اواخر زمستان و بهار ، لطف و صفاي خاصي دارد . قطر ديوارهاي قلعه در بخش پاييني پهنايي برابر 1.5 متر دارد و هر چه ‌بر بلنداي اين ديوارها افزوده مي‌شود از پهناي ديوار‌ها كم شده و در نهايت بخش بالايي ديوار نيم متر ضخامت دارد . در زير تمام برج‌ها اتاق‌هايي تعبيه شده كه اين اتاق‌ها به بالاي برج از طريق پلكان راه دارند و سقف اتاق‌ها هلالي و ضربي بوده و در تمام اتاق‌ها طاقچه‌هايي قرار گرفته و در‌ تمام‌ برج ها ، دودكش‌ها و تيركش‌ها و اتاق‌ها‌ لوله‌هاي بخاري در ديوارها تعبيه شده است . ديوارهاي قلعه حدود چهار‌ متر بلندي دارند در ديواره‌هاي بيروني قلعه نيز 9 برج ساخته شده است كه اين برج‌ها علاوه بر كار نگهباني موجب استحكام و تقويت ديوارهاي قلعه مي‌شدند . قلعه صلواتي تنها اثر تاريخي اين منطقه نيست . اين قلعه در پنج‌ كيلومتري غرب قلعه خراج و ده‌ كيلومتري شرق قلعه دختر واقع شده است . ‌ساكنان قديمي قلعه از آب قناتي كه از كوه‌هاي مجاور سرچشمه مي‌گرفت به عنوان منبع آب استفاده مي‌كردند . شايد نام اين قلعه نسبت به ساير قلعه‌هاي نظامي عجيب باشد . اين موضوع مربوط به تاريخچه ساخت و استفاده آن است . براساس روايات و مستندات تاريخي كاروان‌هاي تجاري و مسافراني كه از مسير دزفول ، شوشتر و بنه‌وار به ايزه سفر مي‌كردند در طول مسير خود در اين قلعه اقامت و استراحت مي‌كردند و بانيان و صاحبان قلعه از اين مسافران به رايگان پذيرايي مي‌كردند و به همين دليل رفته رفته اين قلعه به نام قلعه صلواتي مشهور شد .